Носи ли ползвана помпа за кърма опасност от HIV?

  • 695
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Мили мами,
Вероятно въпросът ми е малко глупашки, но тъй като от няколко дена не мога да си дам отговор реших да поставя въпроса тук. Налага ми се да се цедя, а това с ръчна помпа става бавно. Намерих ползвана електрическа (ползвана от няколко мами, част от които не познавам), обаче не съм сигурна дали е напълно безопасно да я ползвам. Част от "чарковете" не могат да се изваряват, а и не ми е ясно  дали изваряването убива HIV. Предварително ви благодаря за съветите.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Вирусът на ХИВ не може да живее извън човешкото тяло в обикновена среда.Той се придава при непосредствено смесване на телесни течности.Помпата е ползвана преди време и няма начин да носи зараза.

# 2
  • Мнения: 268
Вирусът на ХИВ не може да живее извън човешкото тяло в обикновена среда.Той се придава при непосредствено смесване на телесни течности.Помпата е ползвана преди време и няма начин да носи зараза.
newsm10
В допълнение: електрически помпички има в АГ болниците - за общо ползване. нали не мислиш, че ще рискуват да се изпозаразят хората Crazy

# 3
  • Мнения: 174
Електри4ески помпи в АГ болниците има, но вси4ки 4асти които са в контакт с майката/млякото се автоклавират след всяка употреба (или поне така правят в белите държави).

От спин няма опасност поради нетрайността на вируса, както са ти казали, но спокойно можеш да си докараш гъби4ки например... друг е въпроса 4е вси4ки "контактни" 4асти на по-новите електри4ески помпи (Авент Ай Кю Дуо да кажем) подлежът на стерилизация в домашни условия. Варене за 20 мин преди първа употреба (и 2-5 мин след всяко цедене) вършат 4удесна работа. Ако имаш стерилизатор за микровълнова ги пусни на 3-4 последователни цикъла и готово (внимателно с водата и с мощността на микровълновата и времето за стерилизиране, можеш да стопиш пластмасата или да не достерилизираш).

Аз ли4но и посмъртно не бих ползвала употребявана помпа от стария "барабанен тип", която не подлежи на пълна стерилизация (говоря за "контактнте 4асти").

Кажи какъв модел е помпата и ще ти кажа става или не става ако е от по-новите...имам опит с по4ти вси4ко на пазара...

# 4
  • Мнения: 70
Nanny Ogg,
Благодаря ти за изчерпателната информация. Помпата е на evenflo. Моделът е Comfort select. Купена е от Америка през 2005 за около 30 долара. Така като я поразглобих стигнах до извода, че май всички контактни части могат да се изваряват с изключение на едни пластмасови тапички, които не мога да разбера за какво служат.

# 5
  • Мнения: 2 652
А защо не ги пуснеш на студена стерилизация?

# 6
  • Мнения: 174
Aз съм ползвала двойната електри4еска Селект къмфърт на Еvenflo... доколкото ми е известно контактните 4асти на вс. помпи от тази серия подлежът на стерилизация и стават за миене в миялна машина. Тапи4ки??? Хмммм...обикновено помпите идват с разни бутил4ици, рингове за затваряне и про4ие... Ако има вакум - действай...добре си я сглобила!

Аз не бих ползвала студена стерилизация за помпа. После трябва да се плакне до припадък с преварена вода и става двойна работа...

  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 652
Имах предвид само тапичките или частите, които не могат в парен стерилизатор.

# 8
  • Мнения: 70
Много ви благодаря, момичета. Ще съм по-спокойна   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт