Стрептококи

  • 8 553
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Здравейте мили мамчета. Дъщеря ми е на 5,1/2 м. и вече почнахме да ходим на гинеколог. Откриха и стрептококи във влагалището. Днес пак ходихме да и взимат секрет вече трети път. обясняват ми че може и аз да съм я заразила от раждането, може и от акото което неизбежно попадало във влагалището. Нещо да знаете по въпроса за стрептококите

# 1
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: мими
Здравейте мили мамчета. Дъщеря ми е на 5,1/2 м. и вече почнахме да ходим на гинеколог. Откриха и стрептококи във влагалището. Днес пак ходихме да и взимат секрет вече трети път. обясняват ми че може и аз да съм я заразила от раждането, може и от акото което неизбежно попадало във влагалището. Нещо да знаете по въпроса за стрептококите


Аз не знам нищо... Confused  ама искам да питам как разбрахте, че има проблем... течение някакво ли се откри?

# 2
  • Мнения: 4 458
лелеее... горкото детенце Sad  Пожелавам ви успех и повече никакви коки! ако това ще помогне, ние имахме еширия коли и се излекувахме с продуктите на Аквасорс. стрептококите обаче не са в стомаха-червата и не знам дали  биха помогнали. питай гинеколога, а ако искаш и аз мога да попитам дали може в този случай да се взимат някакви водорасли и т.н. Абе ти дори и да не искаш, аз ще си питам поне за моя информация и ще ти пиша Wink

# 3
  • Мнения: 2 693
Извинете ме за тъпия въпрос, но този преглед задължитилен ли е, или профилактичен? И само за момиченца ли се прави, или и за момченца?

Предварително благодаря за отговорите.

# 4
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: bobolenta
Извинете ме за тъпия въпрос, но този преглед задължитилен ли е, или профилактичен? И само за момиченца ли се прави, или и за момченца?

Предварително благодаря за отговорите.


Ох, и а това питам как са се насочили, че има проблем. Анатомията на момиченцата е такава, че като се изходят акото се помазва и навлиза навсякъде  Embarassed  Shocked . Много е гадно и аз винаги съм се притеснявала и винаги много старателно я мия със сапуна на това място  Embarassed
За момченцата мисля, че няма такъв проблем, ама нали не съм имала момченце, та не съм сигурна...

# 5
  • Мнения: 4 458
съмнявам се че гинекологочен преглед на толкова маки момичета ще е задължителен. поне аз не съм чула такова нещо. относно другия ти въпрос, момчетата не ходят на гимеколог! Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 4 458
Виж Мими, консултирах се относно проблема.  Препоръчва се "колАктив" (коластра) в по-големи дози за около 2-3 месеца.
Желая ти успех!  
ако искаш, ми дай мейла ти да ти изпратя малко информация за коластрата на Аквасорс. моя меил е : aqualin@mail.bg
P.S. "Колактив" не съдържа водорасли! Wink

# 7
  • Мнения: 4 458
Цитат на: Vache
Цитат на: bobolenta
Извинете ме за тъпия въпрос, но този преглед задължитилен ли е, или профилактичен? И само за момиченца ли се прави, или и за момченца?

Предварително благодаря за отговорите.


Ох, и а това питам как са се насочили, че има проблем. Анатомията на момиченцата е такава, че като се изходят акото се помазва и навлиза навсякъде  Embarassed  Shocked . Много е гадно и аз винаги съм се притеснявала и винаги много старателно я мия със сапуна на това място  Embarassed
За момченцата мисля, че няма такъв проблем, ама нали не съм имала момченце, та не съм сигурна...


Не прекалявай със сапуна! Нали знаеш: всичко прекалено е вредно! Rolling Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: aylin

Не прекалявай със сапуна! Нали знаеш: всичко прекалено е вредно! Rolling Eyes


Е, не прекалявам, аз говоря за моментите, когато я мия след акото  Embarassed , тогава особено се старая, за да не стане някоя инфекция...

# 9
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Vache
Анатомията на момиченцата е такава, че като се изходят акото се помазва и навлиза навсякъде  Embarassed  Shocked . quote]

Да, това е ясно, но питам, понеже Мими споменава, че един от вариантите е зараза при раждането.

# 10
  • Мнения: 2 693
Цитат на: aylin
относно другия ти въпрос, момчетата не ходят на гимеколог! Rolling Eyes


Ти нали не си представяш, че съм си помислила, че момчетата ходят на гиНеколог?

# 11
  • Мнения: 4 458
Цитат на: bobolenta
Цитат на: aylin
относно другия ти въпрос, момчетата не ходят на гимеколог! Rolling Eyes


Ти нали не си представяш, че съм си помислила, че момчетата ходят на гиНеколог?


Не съм разбира се Wink . Това беше на шега. Оставаше и да не знаеш такива елементарни неща Stuck Out Tongue .
Ха, имам и правописна грешка Embarassed . Така е като бързаш! (аз де!) Ти нали не си си помислила, че не знам как се пише??? cheers

# 12
  • Мнения: 694
Значи колкото до прегледа във всяка една родилна болница има специализирани кабинети за детско-юношеска гинекология.
Водих Дамяна първо в Майчин дом само като и видяха изследванията и предписаха антибиотик. След 10 дена прием направихме в понеделник нови, днес излязоха резултатите и положението е същото. От тази вечер ще правим промивки с някакви прахчета шест дена и в понеделник пак. Последните изследвания ги правихме в Шейново там нам намерх страхотни специалисти. За сетен път се убеждавам, че тази болница е на доста високо ниво.
Колкото до това дали аз съм я заразила все още неможе да се установи напълно. Пробела бил че не са ми взимали вагинални секрети по време на бременноста. Ако съм имала накакво течение е възможно по родовите канали да и е предадено. А ако не то остава акото. Обясниха ми че 60% от момиченцата имали някакъв вид бактерии във влагалището причинени от изпражненията.

# 13
  • Мнения: 2 693
Цитат на: мими
Значи колкото до прегледа във всяка една родилна болница има специализирани кабинети за детско-юношеска гинекология.
Водих Дамяна първо в Майчин дом само като и видяха изследванията и предписаха антибиотик. След 10 дена прием направихме в понеделник нови, днес излязоха резултатите и положението е същото. От тази вечер ще правим промивки с някакви прахчета шест дена и в понеделник пак. Последните изследвания ги правихме в Шейново там нам намерх страхотни специалисти. За сетен път се убеждавам, че тази болница е на доста високо ниво.
Колкото до това дали аз съм я заразила все още неможе да се установи напълно. Пробела бил че не са ми взимали вагинални секрети по време на бременноста. Ако съм имала накакво течение е възможно по родовите канали да и е предадено. А ако не то остава акото. Обясниха ми че 60% от момиченцата имали някакъв вид бактерии във влагалището причинени от изпражненията.


Радвам се, че пишеш повече по въпроса! Точно това питах, благодаря, че си ме разбрала! Вълнува ме, защото на мен също не са ми вземали вагинални секрети, а това, че имам момче, не значи, че не трябва да се интересувам. Предполагам под Детско-юношеска гинекология се разбира и прегледи на момчета?

# 14
  • Мнения: 4 458
Аз също се консултирах с лекар Simple Smile  Мнението е : от лоша хигиена! Това в никакав случай не означава, че родителите са виновни. " Мястото на тези бактерии са в устата а не във влагалището. Детето може да се е заразило като си лапа ръцете и/или след като си е лапало мръсните ръце, се е избърсала. По този начин бактерията е преминала от устната кухина във влагалището" Rolling Eyes  Това успях да науча
Съжеляван за резултата или по-скоро за липсата на такъв след лечението Sad
Стискам палци всичко да се оправи. А, как го приема тя?
Пак ти предлагам да пробваш с Аквасорс - Коластрата. "ацидофилус"- се използват и за  полово -пикочната система, но ако не можеш да си позволиш овече от един продукт, и Коластрата ще свърши работа. Wink

Общи условия

Активация на акаунт