Изцеждане след кърмене?!?

  • 901
  • 17
  •   1
Отговори
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Трябва ли да се изцеждам, след като съм нахранила малкия? Понякога той заспива по време на ядене и гърдите направо ще ми се пръснат. Днес, след като беше похапнал (без да заспи) изцедих 1/2 водна чаша кърма, нормално ли е?

П.П. Извинява ме ако има такъв въпрос, още не мога да се ориентирам в кърмаческия под форум, моля пратете ми линк ако темата се повтаря. Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 1 371
Има много теми по въпроса. От това, което съм прочела, научих, че някои от майките не се изцеждат, други - да. Има много за и против. Най-гадното е, че при изцеждането можеш да си довлечеш хиперлактация.
Аз лично се изцеждам с помпата след всяко хранене. Винаги съм имала много кърма, ама много. От самото раждане. От началото е много трудоемко, но в последствие свикнах. Бързо става. Сега вече по-нарядко, защото го кърмя само сутрин и вечер.
Пробвах се на няколко пъти и да не цедя, щях да експлодирам. Има и такива, като мен с кърма колкото си искаш.

Ако питаш мен, опитай да не се цедиш и кърмата ти да се регулира. Освен, ако не искаш да съхраняваш кърма - тогава щеш, не щеш, ще цедиш.

Успех.

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
inchetoto много благодаря за бързия отговор. Определено искам да си го кърма, не искам да спирам  кърмата. Аз не се цедя и след всяко ядене за момента, а само когато усетя, че са ми много напрегнати гърдите.

П.П. Намерих и други подобни теми Hug

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Наистина прибързах с питането намерих доста по въпроса. Извинавам се на Moderator.

# 4
  • Мнения: 1 896
ViFresh,
Нормално е в първите дни след раждането да имаш повечко мляко. Ти съвсем правилно си се ориентирала, че е добре да цедиш само ако положението е много напрегнато, и то не докрай, а само колкото да се облекчиш.
Имай предвид и че когато гърдите са много препълнени, те стават твърди и мъничкото бебче може да има трудности при засукването. Така че ако си много препълнена, може да е добра идея да изцедиш савсем мъничко преди кърменето, за да улесниш бебето.
Успех в кърменето и дано скоро се регулират нещата. И честито ти бебче!

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Започнах за цедя по малко преди кърмене. Ама в болницата ми казаха на едното ядене от едната гърда, на другото от другата. Е да ама като почна да го кърмя от едната, протича другата. Какво да правя в този случай newsm78

# 6
  • Мнения: 1 896
Ами нищо не прави - освен да подложиш нещо, за да не се оливате. Не е проблем, че тече и от другата гърда.

# 7
  • Мнения: 147
Честито бебче  Heart Eyes!!!
Хе-хе, за потичането от другата - нормално е  Peace, на мен  и до сега ми се случва, макар не чак толкова интензивно, а ние сме на 1г. и 2м.  Grinning
Желая успешно кърмене  bouquet!

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 23:23 от Petinka82

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А, мерси Laughing. Ама се чудех не трябва ли да го преместя на течащата гърда newsm78

# 9
  • Мнения: 147
Хи-хи, много ми става мило като чета  Heart Eyes
Не се безспокой, тя и тази, която е в устата на бебчето тече, ама няма как да видиш  Joy, а и такова мъниче все още трудно би "изпразнило" и двете гърди на мама  baby_neutral
Прегръдки  Hug

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Laughing ми докато свикнем, така ще е Embarassed

# 11
  • Мнения: 1 121
Недей да го местиш. Кърмата в начало е водниста, за да утоли жаждата, а в псоледствие става по-калорична, за да засити глада. Важно е детето да стои на една гърда по-дълго време, за да може да достигне до по-хранителната кърма. Пък и като го преместиш от първата гърда на втората, да не мислиш, че първата няа на свой ред да потече Laughing можеш да ползваш подплънки за кърмачки Wink за цеденето-изцеждай, но по-малко, само колкото да освободиш напрежението. Недей да изцеждаш всичко, защото така само ще удвоиш производството на кърмата и ще започнеш да се подуваш още повече ooooh! (Това защо не го знаех преди да започна да се цедя Crazy)

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не е нужно да се изцеждаш, освен ако не си решила да съхраняваш запаси   bouquet

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А това имах в предвид, не знаех дали да го местя или не,  Thinking те затова са ми казали да ги сменям гърдите на всяко хранене, а не по време на хранене Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 216
А това имах в предвид, не знаех дали да го местя или не,  Thinking те затова са ми казали да ги сменям гърдите на всяко хранене, а не по време на хранене Simple Smile
хА-ха-Ха!

Добре си решила да цедиш за облекчаване преди хранене. Ако има нужда да си увеличиш количеството изцеждай по повече, за да може беб хубаво да те изпие. Те бебоците си знаят работата

Общи условия

Активация на акаунт