Момиченце със спина бифида

  • 2 072
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте на всички.На моя приятелка детенцето и има спина бифида.На три годинки е и пиша на гащите, лекарите казват, че това ще продължи до 15-16 годишна възраст.Можело да се оправи и по оперативен начин, но има риск детето да остане инвалид.Ако може някой да помогне с информация или със съвет ще съм много благодарна. Също така ако знаете добър неврохирург във Варна ще е от полза.
Надявам се, че ще помогнем на приятелката ми и най-вече на малката Креми.
Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 2 531
Само това ли е проблемът? Имам племенник , вече на 12 г. със спина бифида и се напишква през ноща! Иначе е едно много умно и прекрасно дете! От 9 г. живее в Канада, не е опериран, но до колкото знам е с много лека форма на аномалията. От там са му казали , че не е сигурно че напишкването е свързано 100% със спина-та тъй като има хора и без тази аномалия имащи този проблем!  Hug

# 2
  • Мнения: 869
Не търсете добър неврохирург във Варна,защото доколкото знам няма такъв.За компетентно мнение търсете някой от столицата.Ние се обърнахме към Сурчев.Знам,че той е един от най-добрите.Пожелавам всичко да е наред с детенцето и за в бъдеще.

# 3
  • Мнения: 66
Не търсете добър неврохирург във Варна,защото доколкото знам няма такъв.За компетентно мнение търсете някой от столицата.Ние се обърнахме към Сурчев.Знам,че той е един от най-добрите.Пожелавам всичко да е наред с детенцето и за в бъдеще.
Можеш ли да ми дадеш информация къде работи и някакъв телефон.
Благодаря

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз само не разбирам защо ви е неврохирург??? напишкването първо че може да не е от спина бифидата и второ - ако е свързана с отделителната система на детето - не ви ли трябва уролог???

# 5
  • Мнения: 869
В момента не мога да го намеря,но ще потърся довечера.Момичетата във форума са много договолни и от Георгиев от Св Иван Рилски.Мисля,че е по-човечен и по-малко комерсиален от Сурчев.

# 6
  • Мнения: 66
аз само не разбирам защо ви е неврохирург??? напишкването първо че може да не е от спина бифидата и второ - ако е свързана с отделителната система на детето - не ви ли трябва уролог???
Диагнозата е спина бифида затова търся неврохирург.Детето не се напишква само през ноща.Ако изпие една чаша вода  се напикава поне пет пъти.
Малката постоянно прави някакви вътрешни възпаления и инфекции.
Надявам се чрез вашите идеи и съвети да помогнем на малката кукличка.

# 7
  • Мнения: 2 531
dani-X Аз вече писах за племенника ми който също се напишква, вече е на 12 г. все по рядко се случва, но чат пат нощно време се испуска, почти го е израснал! Мнението на спец. в Канада е че може проблема изобщо да не е от спина-та! За операция нищо не са споменавали! Преди няколко години / те идват веднъж на 2 г./ си пръскаше някакви капки в носа вечер!
Ти си длъжна да попиташ специалисти, но ако алтернативата на напикаването е риск от инвалидност -  Thinking струва ли си? До колкото разбах детето е още на 3г. - ми то много деца пишакат нощно време на тази възраст! Сина ми горе-долу до тогава се напишкваше, дъщеря ми сега е на 2г.5м. и пикае в несвяст нощем! А инфекциите на пикочно-половите пътища- не виждам каква връзка със спина-та може да имат?

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 15:09 от veni-b

# 8
  • Мнения: 572
Нямам телефони но знам че в  Детската Неврохирургия в пирогов работи доктор Захаринов! Той също е специалист и той прегледа моята дъщеря!
Много сила пожелавам на майката и на детето!
Дали наистина не е проблема от другаде? Дано?

# 9
  • Мнения: 5 595
Има ли други проблеми със здравето ,освен напишкването?Кога е установена Спина Бифидата?

# 10
  • Мнения: 66
Има ли други проблеми със здравето ,освен напишкването?Кога е установена Спина Бифидата?



Спина Бифидата е дадена като диагноза, когато малката беше на 1,5 год. сега е на 3год.Постоянно прави някакви вътрешни инфекции.

# 11
Мой съвет е- търсете неврохирурзи само в София, Александровска болница.Моята дъщеря е със Спина бифида, оперирана е там. А за варненци съм чувала доста лоши неща.

# 12
  • Мнения: 31
Здравей, alisa.m,
Аз също имам дъщеря със спина бифида на 2,6 год, оперирана в Пирогов. Ако искаш ми пиши на лични, за да се свържем и обменим информация. Ще се радвам да се запознаем.

Общи условия

Активация на акаунт