Дуфалак или овесена вода (съдържала глутен) при запек на 5-месечно?

  • 5 719
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Искам да попитам какви са ви впечатленията за водата от овесени ядки, която ми казват да давам при положение че бебето ми не ака? Разтревожи ме това, че аз му давам, а наскоро разбрах, че съдържа глутен, който бебето не трябвало да получава преди 7-8 месец.
А дуфалак? Било лекарство, което приемали възрастните, и въобще не трябвало да се дава на бебчета - това ме спира много, никога не съм му давала, но проблемът при нас е много сериозен, вече 3-ти ден мина...
Кое е по-малкото зло, кое да избера?

# 1
  • Мнения: 491
Аз съм давала дуфалак,има и за бебета.Но ми се наложи само веднъж,защото непосредствено след това минахме на Фризовом,а той е и против запек.При нас имаше ефект.
Това за водата с овесените ядки педиатърката ли ти го каза?Ако не е тя по добре се консултирай с лекар.

# 2
  • Мнения: 27 524
След като си въвела глутен, вече е без значение дали ще го спреш или ще продължиш. За дуфалака не знам. Според мен запек не може да има на тази възраст по принцип, освен ако не се касае за неподходящо за точно това бебе АМ и хранене. Всичко се коригира  Hug

# 3
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
След като си въвела глутен, вече е без значение дали ще го спреш или ще продължиш
Водата от овесени ядки помага при запек и е по естествена от всякакви ''аптеки'', така, че както е написала Блонди след като вече сте въвела глутена е без значение, дали ще го спрете или ще продължите.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
С какво се храни бебето? Принципно на 5 месеца вече може да въведеш и плодови пюрета, които да решат в някаква степен проблема. Иначе съм на мнението на Блонди за глутена и за смяната на АМ.

# 5
  • Мнения: 44
Давала съм Дуфалак дори на по-малка възраст. Не е имало проблеми.
Овесената вода не помогна тогава.

# 6
  • Мнения: 481
Ужас..сега като прочетох се сетих че като бяхме на 2 или 3 месеца имахме запек и аз послушах лекарката и дадох овесена вода.. Shocked.Но тогава още бях далеч от това за глутена......

# 7
  • Мнения: 161
Имаш и трети вариант - плодово пюре от круша например или тиква, също са разхлабващи.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 011
Имаш и трети вариант - плодово пюре от круша например или тиква, също са разхлабващи.
Пюре от сини сливи също.
Дуфалак не бих давала, за мен по-малкото зло е водата от овесени ядки, поне не е химия.

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
След като си въвела глутен, вече е без значение дали ще го спреш или ще продължиш
Водата от овесени ядки помага при запек и е по естествена от всякакви ''аптеки'', така, че както е написала Блонди след като вече сте въвела глутена е без значение, дали ще го спрете или ще продължите.
на същото мнение съм

# 10
  • Мнения: 508
След като си въвела глутен, вече е без значение дали ще го спреш или ще продължиш. За дуфалака не знам. Според мен запек не може да има на тази възраст по принцип, освен ако не се касае за неподходящо за точно това бебе АМ и хранене. Всичко се коригира  Hug
Съгласна съм 100 процента Peace

# 11
  • Мнения: 1 217
Аз съм за овесената вода.
Дадох на Калоян за първи път когато беше на 28 дни.Помагаше му отлично.
Но на 5 месеца спокойно можеш да дадеш разхлабващо пюре-сини сливи,круши,тиква

# 12
  • Мнения: 508
Аз съм за овесената вода.
Дадох на Калоян за първи път когато беше на 28 дни.Помагаше му отлично.
Но на 5 месеца спокойно можеш да дадеш разхлабващо пюре-сини сливи,круши,тиква
Не е ли много рано на 28 дни да се дава вода от овесени ядки,която седържа глутен newsm78

# 13
  • Мнения: 3 376
И аз не бях чувала изобщо за глутена,когато мед. сестра на педиатърката ни ни препоръча вода от овесени ядки.Детенце беше на 3-4 месеца най-много и го направихме...

Иначе наистина ако си въвела глутен вече е много по-добре да му даваш такава вода отколкото Дуфалак.И без това си тъпчем децата с какво ли не...

# 14
  • Мнения: 127
Ами нито едното , нито другото. Аз при този проблем сменях Ам до полуда и намерих най-подходящото за дъщеря ми  Peace
Все пак ти явно си захранила - опитай с плодово пюре - слива или круша но еднокомпонентно и без захар

Общи условия

Активация на акаунт