Перник - 8 - Среща - гореща

  • 14 675
  • 304
  •   1
Отговори
# 30
  • Перник
  • Мнения: 4 862
За какво ли въобще се напъвам?!?
Ееее, Боби, недей така! Идеята ти е много свежа,ама аз в момента нищо интересно не се сещам  Embarassed Обаче ти си го написала толкова красиво  Heart Eyes
А, сетих се: едно време в парка имаше клетки с животни - катеричка, маймуни, джинки,....а де! Какво друго имаше?  newsm78

Я да ви питам - някой да знае случайно някъде да изкупуват СТЪКЛО? Или да има идея какво да правя с бурканчетата от пюрета? Напълних мазето с такива, мъжО вече взе да ми се кара,че ги събирам, пък на мен ми е жал да ги хвърлям на боклука  Embarassed

# 31
  • Мнения: 385
И аз да се включа.Откакто съм родена живея на центъра,както се казваше едно време,а и сега на качамака (него го няма отдавна,но почти всеки знае къде се намираше). Учила съм в руското,тогава се казваше "Млада гвардия".Спомням си корекома до "Захарно петле" и какъв кеф беше да вземеш от ваще някой долар и да си купиш шоколадови яйца,една съученичка беше гепила от майка си 20$ и си накупувахме яко, бяхме застанали пред Петлето и се правехме на интересни докато децата излизаха от там с баничка и боза.
Точно до нашия вход беше хлебарницата,ма тогава беше много голяма и празна,сега е разделено на два магазина - хранителни стоки и левче(разбира се),тия магазини много ги мразя.Спомням си какви опашки се извиваха там,направо страшно.А също и млечния бар.
Ако се сетя още нещо ще пиша пак.

# 32
  • Мнения: 3 372
Хубава идей Боби, ама аз не помня нищо от нещата дето пишете, защото тогава или съм била още не измислена или съм била прекалено малка Peace Така като помисля помня само животните в парка Thinking

# 33
  • Мнения: 109
А, сетих се: едно време в парка имаше клетки с животни - катеричка, маймуни, джинки,....а де! Какво друго имаше?  newsm78
Имаше лама, която плюеше. А бурканчетата можеш да ги хвърлиш в новите контейнери за стъкло - едни зелени са май, имаше из квартала; или да ги харижеш на някоя баба съседка да си слага салцата в тях.
Благодаря на включилите се  bouquet Тъкмо се колебаех дали да пиша вече в таз тема. Whistling
Ели, къде се изгуби? И на мястото на вашия блок( и не само) имаше стара къща с двор целият заобиколен от жив плет( а може би просто по оградата беше плъзнала малка джунгла). Там живееше една братовчедка на татко. Винаги когато слизахме от влака на Даскаловската гара се отбивахме да ги видим.Изселиха ги. Както и нас. А в съседство в една малка къщичка имаше фото.
Някой помни ли топлите закуски в квартала? Мале как обичах да ме водят там - черните правоъгълни тави пълни с топли банички, наливната боза, швепс....ееееех. Абе нямаше ли едни топл закуски отстрани на ГУМ newsm78
А ходили ли сте на КВК-то в Младежкия дом? Или в сладкарницата в Дома на металурга?
И колко кина имаше само. А сега.... Едно голямо нищо.Даже и театърът изгоря. Tired

# 34
  • Мнения: 3 818
Ехо, здравейте Simple Smile
Аз отдавна не съм се включвала, въпреки че наминавам да ви чета:). Но след спомените на Бобиа не можах да се въздържа, защото се сетих колко различен беше града преди време Simple Smile.

Помня ги повечето неща - и магазинът за платове, и как в сладкарница Чайка продаваха пресни плодови млека в пликче - имаха страхотен вкус - на ягода, на банан. А топлите закуски бяха разкошотия, леле колко ги обичах. Както и баничките в сладкарница Роза в центъра. А не знам някой дали помни, точно до нея имаше една малка лавка, в която продаваха много вкусни сандвичи и пелети на размерване.
И Казанлъшките понички срещу руското си ги спомням с умиление Wink.
И в КВК-то съм ходила.  А любимото ми кино беше Георги Димитров, много вълшебно ми се струваше Simple Smile. Наистина имаше много кина - 7-8 някъде. Помня и киното в Даскалово - даваха хубави филми и ходехме с брат ми всяка седмица.
Помня и как ходех на училище с влака Laughing Беше ми 7мин. път до центъра на града Laughing
А навремето, мнооооого, много отдавна, до даскаловската гара имаше една кръчма, струваше ми се много интересна като дете. Laughing
Помня и как пуснаха тролеите за първи път, беше егати емоцията, а целият ни квартал беше осветен от новите оранжеви лампи по главната улица. И тролеите имаха надпис закъде са и на стъклото и горе на специалното прозорче.

Бобиа, браво, много хубаво си се сетила   bouquet

# 35
  • Мнения: 109
Благодаря Blush
А помниш ли, къде беше последната спирка на тролеите в центъра? Grinning Жиците май още стоят( ако не са ги откраднали в зората на бурната демокрация). Не се сещам коя е сладкарница "Роза" Embarassed, но пелетите на размерване си ги купувахме от една лавка на спирката на стария супер в кварталО. Пържеха ги на място, а можеш да си вземеш и за вкъщи да си направиш.
Спомням си още двете книжарници в квартала - на споменатата вече спирка беше едната, а другата на "Благой Гебрев" срещу сегашните тостери. А на мястото на кафе 'Либерте" май имаше оказионен магазин.
А Розовият блок в центъра колко различно изглеждаше ooooh!. "Граово" помните ли го? Леле как се облизвах като минавах от там...  Първата пицария "Сан Марко" се помещаваше точно отгоре му. Много приятно заведение. Лятно време на тераската...Еееееех. Сегашното не ми е толкова задушевно.
Помня когато строяха Албените. Когато прокарваха парното - колко игра е паднала из рововете.
Всяка есен организирано метяхме листата на тополите покрай 11-то. Готино училище. А веднъж даже целият тротоар от Езиковата до сегашната Казабланка - май се очакваше някакво височайше партийно посещение.

# 36
  • Перник
  • Мнения: 4 862
Да, имаше кино в Даскалово. Доста пъти съм влизала и без билет - на една приятелка майка и работеше там. А знаете ли, че то работи за едно лято някъде след 1997 г.? Един познат го държеше и беше много яко - 3 души зрители и той пита кой филм да пусне  Mr. Green

Боби, мерси за идеите за бурканчетата! Те и баба ми и майка ми уж ги искат да си слагат нещо си, ама като им понеса торбите викат "А, сега не ги искам"  Twisted Evil

# 37
  • Мнения: 42
здравейте,
и аз исках да попиша, но ще го отложа, че малката много взе да плаче  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 385
Аз в квартала знам само едно заведение от преди,но след 90-та де - "Езато",бях влюбена в един от собствениците  Embarassed. Сега как се казва не знам,при сладкарница Чайка беше.

# 39
  • Мнения: 589

Ели, къде се изгуби? И на мястото на вашия блок( и не само) имаше стара къща с двор целият заобиколен от жив плет( а може би просто по оградата беше плъзнала малка джунгла).

Тук съм, Боби! И ви чета чат-пат.
Първо, да ни е честита новата година! Да са ни здрави децата и обичливи мъжете!
Честито и на всички, които имаха повод да почерпят!
Специални поздрави за Ванко на Котето, Калоян на Светлето и на всички други именници, за които не се сещам! Embarassed

Аз обаче няма какво да си спомням за Перник, защото детството ми премина в друг град. Мило ми става като ви чета и си спомням как изглеждаше моя град предииии.... няаааколко години. Наистина много се промениха нещата и ние също сме се променили. Няма да забравя нито кината, нито сладоледа Ескимо нито бонбоните Карамел Му,а също и наливната боза и специфичния мирис на пресни вафли и жокеи, нито бригадите, нито военното обучение.

# 40
  • Перник
  • Мнения: 4 862
... бонбоните Карамел Му ...военното обучение.

Ели  Hug

тия бонбони ми бяха мнооого любими.
А, като спомена военното обучение, аз на такова не съм ходила, но вилата ни в Боснек е много близо до лагера, където се провеждаше такова. И лагера го няма вече - събориха го до тухла. Та, по цял ден гледах каките и батковците, пеех и марширувах с тях, имах дървена пушка  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 589
Светле, аз съм последния випуск, който ходи на военно/ако не се лъжа/ Сигурно съм най- дъртичка в тази тема  Embarassed , ама спомени има в главата ми много  Crazy
 А някой спомня ли си колко бяха на мода апреските /аз имах оранжеви Sick/ А маратонките Ромика, а дънките Панака  hahaha hahaha hahaha

# 42
  • Мнения: 385
Апрески и аз имах - червени, много яко (както би казал моя син). Първите ми дънки ми ги купиха когато бях на 12 години,ама от чужбина бяха и едно кожено яке,леле избих рибата в класа.

# 43
  • Мнения: 398
 Хайде побут.

 Добро утро на всички.Я вижте вчера и днес какво слънце е навън.Направо разкош.
 Моя мъж днес е на работа и ние ще се гледаме сами.Но две приятелки обещаха ,че днес ще минат малко на гости , та да разнообразя малко деня.
 Аз дребния го извеждам почти всеки ден , само ,че малко ми е трудно разхождането из квартала.На този баир дето живееме , слизането  е доста рисковано  Laughing #Crazy ,а после качването е сравнимо с изкачването на Мусала.
 
 Хайде.Приятен ден и много усмивки.
 Очаквайте включване.

# 44
  • Мнения: 109
Привет момичета Hug
И аз имах апрески червено- бели Mr. Green А и сега гледам, че има по магазините, но преди всичко са детски.
Да ви се оплача - Вики разви бронхит Sad. Как кашля.... ooooh! не е за дума. От днес сме на антибиотик. Опитах всякакви домашни илачи, за да го предотвратя, ама ...нейсе, не успях. Поддържа температура, носът му е като бездънен кладенец, а кашлицата супер гадна. Дано се оправи бързо, че е избран за главна роля bowuu в една пиеска в детската градина. Представлението е на 21-ви. Ще е много разочарован, ако го изпусне. Sad
Надя,много се радвам дате "видя" тук,  добре дошла в пернишката тема. Включвай се по- често, ако ти позволява Ема, де. Grinning
Ани, нещо ми се губиш по фланга Simple Smile Котка и тя.

Последна редакция: пн, 14 яну 2008, 12:30 от Бобя

Общи условия

Активация на акаунт