37-ма Щатска тема

  • 12 854
  • 299
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 367
..я да се разпиша 1ва послучай именния си ден(мерси на всички за честитките Laughing)
*
Пумпале,работи и да сложиш кар сита в-у пералня/сушилня докато работи,клати и дете се успива (само внимавай да не се катурне)
*
какво четете? аз съм замъчила 1то нещо на ан тейлър което не бях чела(A Patchwork Planet),но нещо бавно и мудно върви..

# 1
  • Мнения: 1 800
Anette,  Честит имен ден и от мен!
 Празнува ли днес?
Отивам да доизчета старата тема и пак ще пиша  Hug

# 2
  • Мнения: 1 147
Хайде, честита нова тема.

Анет, честит ти празник и всичко най.  И благодаря за питанката за следродилната. Май съм по-добре, със сигурност по-добре отколкото в началото де, макар все още не съм себе си много, но нещата вървят на добре.

бенсон10, как сте вие в новата къща? Шсках да те питам за капките за колики, колко време ги давахте вие и кога ги спряхте?

Пумпал, на теб добре дошли мама и тати, хубаво изкарване и поздрави на Ивановците. Ще ти дрънна тез дни, да ти кажа как сме  Simple Smile

Джено, как сте вие на българска територия, отдавна не си писала как са нещата при вас. Беше споменала, че Ноли лесно е отказал нощното хранене, и се питах как точно стана? Моята принцеса си се буди на 3 часа точно, нощем разрежда на 3 и половина, понякога чак четири. Другото е, по колко милилитра храна давате, че се чудя ние малко ли даваме, много ли...



# 3
  • Мнения: 2 253
Честит празник,Анет!
 Кажете сега,тези дето сте в БГ,и онези дето скоро са си били: наблюдавате ли наистина затлъстяване у младото поколение?

# 4
  • Мнения: 3 367
Тина, мерси!
абсолютно да за затлъстяването; това ми е дисертацията и съм много тъчи по темата,не само децата,всички ми се видяха понадебелели,средна възраст жени особено;
масово се хрупат бокуци,за разлика от тук никой не пита "мога ли да дам.... на детето ви", непрекъснато се яде подобно на тук,и все купен снакс( филията с лютеница от моето детство е мираж един)..
друго което ме впечатли е че дете влезе ли в магазин излиза с нещо,най-често джънк за ядене, масово е "сокче и десерт след градина" преди вечеря..
на мен лошо име ми излезе че не давам,особено преди вечеря и в парка и с мръсни ръце,жива бе ожалена ния че яде 1/6 вафла морена (те са бая дълги) и всички бяха изумени как може дете да се научи да яде по малко сладко и да отказва 2ра порция ако майка му не е казала изрично..
*
не е това к е тук,т.е няма да видиш 20год момиче което тежи 120 кила,но определено тенденцията е видна; отделно всички са на диети,има маса скъпи ценрове за отслабване,пият всякакви чудеса от треви до медикаменти и пр..

# 5
  • Мнения: 3 491
Кажете сега,тези дето сте в БГ,и онези дето скоро са си били: наблюдавате ли наистина затлъстяване у младото поколение?

Не знам дали е точно и само младото поколение, на мене миналата година и чичковците, и лелките ми се сториха затлъстели. Включително роднините.  Rolling Eyes Имах чувството, че народът се е позамогнал, и е с повече свободно време, и това време се уплътнява с хапване и пийване. Във всеки случай ние бойкотирахме поканата да се заседяваме на маса и да се черпим с бира в 10 сутринта.
На мене лично много ми се набиваше в очите това, което тук може би наричат loitering, т.е. безцелното висене и блуждаене, и пушене, без никаква живинка, без намек за някакви интереси. Потискаща ми беше тази гледка, никакво спокойствие не ми излъчваше, по-скоро ми минаваха през главата някакви асоциации за Латинска Америка и за Трети свят.

# 6
  • Мнения: 1 147
Аз имах същото усещане миналата година, хората доста се променят. По-отпуснати са сякаш, особено хората на средна възраст..Същевременно с това в София има страшни фитнеси, зали, салони, и съответните групи клиенти, които са като изваяни..

# 7
  • Мнения: 405
Да, това за затлъстяването е така - имаше и доста страшни случаи - ние прекарахме две седмици на море и там имаше доста фрапиращи гледки, може би щото по бански нищо не може да се скрие. Масово нямат хората време да си готвят, а пък не е толкова скъпо, ако работиш на добро място, да си поръчваш храна или на полуфабрикати и май и от там идва проблема. От познатите ми почти никой не си носи храна от вкъщи на работата, а масово се ядат боклуци, най-често на крак.

# 8
  • Мнения: 1 800
Зоре, капките ги давахме около два месеца, по 2-3 пъти на ден. Слагах ги направо в бутилката с формулата. Пример, ако знам, че около 3 следобед  има колики, давам му ги с храненето преди това, и при следващото, ако е още раздразнен. Давах и с последното ядене за деня, за да не го боли и да не се буди от колики( не всеки ден). След 3-ят месец изчезнаха при нас. От тогава съм му давала само няколко пъти, когато е крив и знам, че не е гладен, изморен или мокър. Пита Джена, но аз да се изкажа и за нощното спане Mr. Green- след последното хранен, преди да заспи й даваш отново храна, дори да не й е часа за хранене. Така те се засищат и спят по- дълго. Също се опитай да я държиш по- дълго будна следобед, за да е по- изморена вечер. При нас точно така се случи, А.J. не искаше да спи един следобед и толкова беше изморен вечерта, че спа 6-7 часа. Вечер си играехме с него и почти всяка вечер ходихме на разходка (това много ги успокоява и изморява).

Ето няколко снимки на къщата( утре ще изтрия албума). Снимките са от Септември, вече  сменихме печката и хладилника, скоро и микровълновата ще заменим. Най- много ме дразни мокета, но трябва да чакам още няколко месеца (дали няма да сме първи тази година за връщане на таксите, а Mr. Green).:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=199471&photo=1


# 9
  • Мнения: 405
Бенсън, сега се загледах по снимките на AJ - много е сладък, особено с тези препи костюмчета, направо като голям човек. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 253
Олеее,Бенсън,къща с керимиди!Супер! Екстра хасиенда,бравос  Grinning
 Значи нашата мила рОдина,я попарва с все по-голяма сила западното влияние (да се разбира като"все най-лошото си избираме да копираме)....тъпо/тъжно....
 Анет,много си права за това,как тъпчат децата с каквото и да е....бяхме на гости при позната,там е свекърва й(от БГ).Сядаме на масата.Малкият хапна малко ябълка,не беше гладен,не му беше и време за ядене...тя като взела:"хапни,та хапни"...то не предлага вафли,сухи пасти,кексове  ooooh! а като понечи да му дава кОла  Shocked...да не ви описвам очуденият й поглед,като отсякох "НЕ".....
 Какви ли ще ги разправя в Бг:"горките деца,да не им дават лимонадка да си пийват  hahaha

# 11
  • Мнения: 810
Джено, как сте вие на българска територия, отдавна не си писала как са нещата при вас. Беше споменала, че Ноли лесно е отказал нощното хранене, и се питах как точно стана? Моята принцеса си се буди на 3 часа точно, нощем разрежда на 3 и половина, понякога чак четири. Другото е, по колко милилитра храна давате, че се чудя ние малко ли даваме, много ли...

Браво бе, на 3, 3.30ч.  Grinning Ние още сме на 2, 2.30  Tired Tired Tired

Зори, айде душко  Laughing че ми домъчня за теб!

Ана, това с пералнята е хит просто  Laughing Ама нямаме си такава, долу в гаража обща...
А по въросите за храненето жадно попивам всичко, което пишеш! Много съм ЗА това как си гледаш децата. Разкажи подробно как ядат те през деня. Пример да вземем   bouquet

Аз не искам да давам сладки неща, сокове, безаолкохолни и снаксове от пликчета. Не знам дали ще удържа, но поне съм планувала. Как стои въпроса с прибирането от занимални, че нали са все гладни? Какви сладки неща им даваш? Какво изяждат на закуска, обяд, вечеря?

А какво ще кажеш за непрекъснатите диети, на мен всички жени ми се струват депресирани и изнврвени по вечната тема - тегло. Миналата зима в ЛА гостуваха Лафазанови. Имаха спектакъл, на който нашата публика не се смя..малко тъжно, но половината беше как жената е на диета, а мъжа й изневерява   Rolling Eyes

Блажка, много си права- Латино от всякъде - това безкрайно пушене и висене по кафенета и заведения.. И аз не го разбирам. Вярно, ние като сме на ваканция го правим, но нали е ваканция.. /без пушенето/.

Бенсън, много ви е хубава къщата, честито!

Да ви се похваля, моите родители дойдоха. Голяма радост, само искат да го държат, да го хранят , /още не са искали да сменят памперс/, като го сложих в другата стая в неговото легло все ходеха да го гледат, говорят му и му се смеят...въбоще голям кеф. Измиха ми бутилките и помпите и прибраха масата...аз съм на Облак 7  newsm44

# 12
  • Мнения: 948
Benson, чудна е къщата, честито. Ще си оправиш мокета; едно по едно. Ние направихме ремонт преди бебето да се роди, и сега имам и пролетен списък  Simple Smile

Пумпал, хубаво е с бабите, нали  Simple Smile Ревеше ми се като си тръгнаха нашите (ама перфектното посещение е десетина дни  Simple Smile)

Зори, малка е още; постепенно сама ще си увеличи нощното не-будене. Антон яде на 3-3 и нещо часа през деня, и нощем ми отпуска една 6-часова пауза. През деня я буди, за да яде, а нощем не я пипай.

За БГ: на мен все ми се виждат ужасно слаби девойките - те просто не ядат. И затова контраста с по-възрастните и мъжете - които са доста ошишани. Ама, да не генерализирам, че лошо ми става като ми каже някой за "тъпите американци"  Mr. Green Хора всякакви.

# 13
  • Мнения: 1 783
А-у-у-у, Тина, любимата ми тема.... затлъстяват и то как, иначе младите са безумно слаби, но на средна възраст доста наддават. Фитнес салоните, колкото и да са красиви, са с цени безбожни. Този дето аз май ще записвам е 1300 лв на година ПРЕДПЛАТА. Представете си  Shocked А на децата се дават какви ли не боклуци, аз май бях писала как на моя 2-годишен син предлагат през и път и над път шоколад. Пример - онзи ден сме в общината, много любезни, закачат се с него и вадят едно шоколадче и му го дават,
аз - много благодаря, но моля ви не му го давайте, той още не яде шоколад,
следва настояване - ама не вземете го
аз пак - моля ви няма нужда, малък е още
отговор - на колко е години?,
Аз - на 2
отговор - е на толкова вече може да яде, вземете го, вземете го  Shocked

И така навсякъде. да не говорим, че неговите родни баба и дядо ми казват, че съм била много строга и мога и повече сладко да му давам и как сокчетата били полезни. Поне се разбрахме, ако е сок да е домашно приготвен или прясно изцеден. То и домашните компоти не са цвете голямо, ама все пак е по-добре. Иначе тук има солети, бисквити, царевични пръчици, какви ли още не боклуци. И където отидем на гости се предлагат кексчета, курабийки, пак сокчета.... борбата е безмилостно жестока да ви кажа... ooooh!

Анет, я пак дай инфо насам - какво си казала на Ния за сладкото и чуждите хора?

А това с висенето, нямам много поглед, защото нито кафе пия, нито пуша, а и нямам време кога да го правя. Може би през лятото, иначе го отдавам на манталитета, просто е начин на живот.

Пумпал, писала съм и друг път, ама пак да пиша как махнахме нощното хранене. Едното замина още на месец и половина, с люлеене, но без реване, просто като се събудеше в 2-3, започвах да го забавлявам и така за 2 седмици престана да се събужда. Другото замина с хранене на сън. Аз не исках да кърмя и да заспива, и затова кърмех след като заспеше и той ядеше много добре заспал. Започнах от 12 ам и след това в 6 ам и постепенно увеличавах интервалите от 15 мин и хранех по-рано и по-рано и той не се събуждаше от глад. Сутрешното го задържах по-дълго на около 6- 6:30, но след това той заспиваше, а аз започвах да се приготвям за работа. успех!

Бенсън - супер къща, много сладка изглежда!

# 14
  • Мнения: 3 491
А на мене ми е интересно: вие като бяхте деца, не беше ли същата работа с тези вафли, и солети, и детски закуски, и пасти, и бонбони виолетки, и лимонади, и сайдери? Защото аз така си го спомням, това се даваше на децата, и очакванията ми, че децата в България се тъпчат безразборно със сладко, имат за произход собствените ми спомени. И имаше пълнички деца, разбира се. Или може би само на село е било така?
А най-"любим" ми беше примерът с едно познато момиченце. Много умно дете и начетено дете, но със значителна степен на затлъстяване. Родителите го бяха изпратили на детски лагер за отслабване. Бях приятелка с леля му, и си спомням как тя, уж интелигентна жена, нямаше търпение детето да се върне във ваканция, за да му опече любимите курабийки, и всичко друго любимо, и колко ще го зарадва всичко това, на леля любимата племенничка, дето я мъчат да гладува и не й дават да си хапва сладичко.

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 14:31 от блажка

Общи условия

Активация на акаунт