Етерични масла за тялото и душата

  • 67 796
  • 201
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 512
моля ви, кажете ми от къде мога да си купя или поръчам розово масло.
течно ли?  newsm78
на капсули- знам къде има
кажи моля те от къде си купувала на капсули?
http://oge.bg/cart.php?target=product&product_id=64&category_id=10

# 46
  • Мнения: 379
много ти благодаря.

# 47
  • София
  • Мнения: 10 858

Монда, ползвала ли си тези капсули? Сподели мнение за тях Praynig

# 48
  • Мнения: 13 512
Не,не съм ги ползвала

# 49
  • Мнения: 3 050
Игуанка, ети ти няколко рецепти, свързани с маслото от розмарин...
Благодаря много-сложила съм го в голяма част от кремовете си за тяло и в маски за коса. Използвах го и с аромолампата, но не ми е любим аромат-обичам цветните-взех го именно, защото е много полезно за косата Simple Smile но ще купя в бъдеще нещо друго за лампата Simple Smile

# 50
  • Мнения: 814
Ауууууууууууу, че кеф! Супер тема   smile3501

# 51
  • Мнения: 589
Масло от евкалипт

Евкалиптовото масло неутрализира агресивните компоненти и омекотява действието на етеричните масла от салвия, бял равнец, чубрица, маточина. Отстранява изгаряния от попадналите чисти масла върху кожата. Хубаво е при първи външни контакти с дадено ново масло да се добавят в сместа 1-2 капки евкалиптово масло.

Студени инхалации: при простуда, бронхит - върху кърпичка се капват 2-3 капки евкалипт или 1 капка мащерка и 1 капка евкалипт. Вдишва се около 5 минути.

Вана: 3- 5 капки при температура на водата 35 градуса, сутрин действа тонизиращо.

Разтривки:
- при ангина - смес от 50 мл базисно масло \бадемово, пшенично, от гроздови семки\ с по 10 капки евкалипт и мащерка. Сместа се втрива в областта на бронхите и гърлото.
- при мускулни болки - разтривки със смес от 50 мл базисно масло и по 15 капки евкалипт, лавандула и мента

Други:
- при бяло течение - смесват се 10 мл бадемово масло и 10 капки евкалипт и на превръзка \тампон\ се капват 7-10 капки от сместа.
- допълнителна грижа за зъбите - вечер се капват по 2 капки върху пастата за зъби

# 52
  • Мнения: 589
Масло от мандарина

По време на прилагане на маслото не е желателно да се консумира алкохол.

Инхалация:
При настинка, грип, умствени и психически натоварвания - 3-5 капки, кипнати в 2 литра вода; вдишва се 10 минути

Масаж:
50 мл бадемово масло и 15 капки мандарина - действа антисептично, противоцелулитно и подобрява външния вид на кожата

Други:
При възпалени венци - жабурене с 5 капки мандарина и 10 мл масло от пшеничен зародиш

Има и няколко рецепти за вътрешен прием - за хубав тен, при храносмилателни проблеми и за изчистване на организма от токсини. Рецептите обаче, се изпълняват само под лекарски контрол, затова ако се интересувате, потърсете специалист.
Всъщност, ако някой открие специалист, който се занимава с оздравителни терапии с етерични масла, нека да пише тук, сигурно има и други освен мен, които биха го посетили  Peace

# 53
  • Мнения: 836
Масло от мандарина

По време на прилагане на маслото не е желателно да се консумира алкохол.

А, това защо?
 Embarassed

# 54
  • Мнения: 1 114
Някой знае ли до колко минути/часа се ползва лампата за аромотерапия?
Или зависи от маслото?
Не се сетих да попитам, когато си купувах, а сега ми мина през ума,че може би не е желателно часове наред да гори...

# 55
  • Мнения: 836
Максимум 2-3 часа. Е, ако държи свещта толкова.
Зависи и от маслото, де.

# 56
  • Мнения: 589
Масло от мандарина

По време на прилагане на маслото не е желателно да се консумира алкохол.

А, това защо?
 Embarassed



Не знаю, вероятно прави някаква химична реакция. Нали знаеш, че вдишвайки етерично масло, някои химични съединения преминават в организма ти. Поради тази причина не трябва да се използват от бременни и епилептици - могат да се получат реакции, които да предизвикат лоши неща

# 57
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз пък го ползвам само за ароматизиране .... кой да знае че има и други приложения .....
да вметна, че предпочитам маслата на българска роза ад карлово. И аз поръчвам от розата.ком ... разните розови масла по 11.70  са като китайските лавандулови  Sick Sick Sick само за справка 1 гр истинско българско розово масло е 18 лв от производителя .....

# 58
  • Мнения: 336
Ех, ще се гръмна! Как не съм видяла на щанда на Българска роза на Произведено в България, че има етерични масла...Аз основно ги използвам за ароматерапия, но съм попадала и на големи недоразумения, които миришат по 5 минути. Последно си взех от супермаркет ХИТ, около касите имаше масла. Това, което взех е с аромат на ябълка и подправки и е със силен и траен аромат. Сега в къщи мирише на щрудел  Mr. Green. Видях, че и в Jumbo-то има ароматни масла, но са Made in China и съм сигурна, че ще са боклук. Освен в Лечител и магазините за свещи и ориенталски джаджи съм виждала да продават и по аптеките.

# 59
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Някой поръчвал ли е от този сайт? Как става плащането, доставката? Добри ли са продуктите?
http://www.rozata.com/index.php?main_page=index&cPath=36_34& … 8b49f54d7f2b2d92f

Общи условия

Активация на акаунт