Ранно захранване ...още съм в шок...

  • 6 171
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Здравейте майчета, вчера бяхме на гости при бебе на 3 месеца и половина..бебето  яде с лъжичка пюрета от..... картофи, морков ,ТИКВИЧКИ, БРОКОЛИ И ГРАХ със Масло... пие всякакви сокове включително и цитруси и за капак това просто още не мога да го възприема ДАВАТ МУ БИСКВИТЕНА КАША И ПЛОДОВЕ С ГРИС... и всичко това по препоръка на педиатъра .

??????????????????????

# 1
  • Мнения: 2 336
Ами случва се.  Rolling Eyes
Предполагам, че детето ще оцелее.

# 2
  • Мнения: 3 695
Ами така е решила майката - въпросът е дали е имала достатъчно информация, за да направи някакъв избор. Вместо да се шокираш, можеш да я насочиш  да прочете повече по темата за захранването, пък друго не можеш да направиш.  Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Изобщо не се учудвам,има майки,които имат информация какво препоръчва СЗО,но те правят своя избор.Ако,въпросната майка ти е близка можеш да я насочиш къде да чете Peace

# 4
  • Мнения: 5 401
 ooooh! #2gunfire

Мале, мале! Наслушах се на какви ли не истории около ранно захранване, но тази разби всичките ми представи!

# 5
  • Мнения: 2 336
Ами аз съм захранена на 3 месеца с пържено яйце. И то в прилично количество.
После вярно, че съм се подула и посиняла... За малко да ме изпуснат, ама ето ме - жива и здрава.
Майка ми до ден днешен "благославя" баба ми.  #Cussing out

# 6
  • Мнения: 2 614
Не се учудвам въобще! Такава е била старата схема, въпросът е, наистина дали майката е искала, знаела, търсела информация по въпроса!
И как да се учудя, като преди 20 минути, ми се обади милия ми 25-годишен брат, който беше на кафе с една докторка  #Crazy, която не му вярвала, че е възможно детето ми да е на 2 години и още да го кърмя!  Praynig А докторката е 2 години по-голяма от него!!!  Peace

# 7
  • Мнения: 721
Това разби всичките ми представи за бебе... моето е на същата възраст, не е куснала нищо друго освен кърма, и още се гърчи и проплаква когато ака... представям си какво му е на това бебче, което така смело е захранено... Sad Sad

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Мацки, елате да ви заведа до детската кухня тук. От 6месеца до 3 години получават едно и също. В петък беше - супа борш, яхния от КРЕНВИРШИ и кисел. Ако видите как 6месечно, което не може още да седне само лапа яхнията с кренвирши сигурно ще изпоприпадате всичките Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 16:36 от Янтра

# 9
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Ами какво се възмущаваш? Явно така е решила. То и на мен ми се възмущаваха колко късно съм захранила и как горкото дете едва ли не умира от глад. И какво от това, аз това съм избрала и никой не успя да ми повлияе за обратното.

# 10
  • Мнения: 527
Абе то е ясно ,че не може всички да захраним по едно и също време LaughingИма доста хора които нямат никаква информация по въпроса и слушат педиатрите си,не всички имат достъп и до интернет.Хора различни,разбирания също Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 658
Ами аз пък имам една позната, чиято педиатърка и препоръча освен рано захранване, да почне на 5-6 месеца да дава прясно мляко, а киселото за след годинка. И по никакъв начин не можах да я убедя, че това е ужасно неправилно. Нейната педиатърка така и казала и това е. Даже понеже детето повръщаше месните пюрета, тя и беше казала да ги разрежда с прясно мляко и да ги дава така. Какво да ви кажа ooooh!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Какво да кажа ... голямата ми дъщеря на 3 мес ядеше пюрета ... но липсата на информираност е страшно нещо .... а за педиатрите не ми се коментира - "едно си баба знае, едно си баба бае  Crazy"

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз не съм изненадана, защото имам подобен човек пред очите си. Моя приятелка, която роди преди 2 месеца и която има достъп до интернет каза, че ще слуша педиатъра си по съвет на родителите си. Това, че кърмя и че постоянно и говоря за кърмене и късно захранване не достатъчно, защото нямам докторска професия. Друго е лекаря да каже - кърмене на 3 часа, водичка през нощта, за да си почива стомахчето и любимите ми сокчета на 40 дена. Сега е започнала захранване, защото кърмата и спирала.  Ходи дори да пита дали можена 3 месеца да запише детето на детска кухня, за да може да започне работа на 6, че какво щяла да прави в къщи - с бебето ежедневието било скучно.

# 14
  • Мнения: 2 336
И аз не съм изненадана, защото имам подобен човек пред очите си. Моя приятелка, която роди преди 2 месеца и която има достъп до интернет каза, че ще слуша педиатъра си по съвет на родителите си. Това, че кърмя и че постоянно и говоря за кърмене и късно захранване не достатъчно, защото нямам докторска професия. Друго е лекаря да каже - кърмене на 3 часа, водичка през нощта, за да си почива стомахчето и любимите ми сокчета на 40 дена. Сега е започнала захранване, защото кърмата и спирала.  Ходи дори да пита дали можена 3 месеца да запише детето на детска кухня, за да може да започне работа на 6, че какво щяла да прави в къщи - с бебето ежедневието било скучно.
Това по скоро прилича на родителско безхаберие, а не до принцип на хранене.

Общи условия

Активация на акаунт