Майонезени сладки

  • 6 516
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 271
аз търсих, търсих, търсих маково семе... в един магазин ме посъветваха да питам в аптека... и аз питах - а аптекарката:" как маково семе - това е наркотик!?!" #Crazy
та ще ги правя със сусам така съм решила, че път към Била скоро нямаме

# 31
  • Мнения: 7 418
  Направих курабийките,без мак обаче,че не го намерих в квартала....
 
  Много приятни са се получили.Мекички вътре и хрупкавки отвън! Grinning
  Благодарности за репцептата!  bouquet  bouquet  bouquet

# 32
  • Мнения: 22 867
  Направих курабийките,без мак обаче,че не го намерих в квартала....
 
  Много приятни са се получили.Мекички вътре и хрупкавки отвън! Grinning
  Благодарности за репцептата!  bouquet  bouquet  bouquet

Ако се овалят в смлени или наситно счукани орехи, сигурно пак ще стане добре. И аз съм им фен на тия сладки, ще ги пробвам как са и с орехи.

# 33
  • Мнения: 7 418
  Това е добра идея със смлените орехи! Grinning
  На мен друго ми хрумна снощи....да сложа вътре във всяка курабийка по половинка орехче(само че и орехи нямах вкъщи... Laughing)

# 34
  • Мнения: 14 654
Прекрасна и лесна рецепта, благодаря   bouquet
Овалях сладките в сусам поради липса на мак. Мисля, че същото тесто ще става и за соленки, много пръхкави и приятни са. Като издадох на мъжа ми, че са забъркани с майонеза ми каза: "Тогава нямаш нищо против да си сложа и кетчуп и гочица, нали?" Яде ги с горчица.

# 35
  • Мнения: 3 356
Дзак и от мен,тези дни ще пробвам.

# 36
  • Мнения: 3 356
Направих ги днес за закуска.И аз сложих сусам вместо мак (не намерих в района).Май сложих малко повечко брашно  Thinking,другият пък  ще се коригирам.

http://www.bgphoto.net/photos/8281/o633370375261954686.jpg

# 37
  • Мнения: 963
За желаещите да изпълнят оригиналната рецепта  Simple Smile  : днес гледах маково семе - в Метро, при останалите подправки. Беше в големи пликове (може би по 0,5кг)  Peace  .

# 38
  • Мнения: 2 708
Седях си сутринта. Станах сравнително рано за неделен ден. Всички спят. Детенце след малко ще става да ходи на урок. Не можем да миткаме никъде, че трябва да сме си тук заради нея. Чудя се какво да правя. Цъкам каналите на телевизора. Нищо интересно в неделя сутрин. Четох в нета - пак нищо интересно. Отворих хладилника, да й подготвя закуска - и оооо изненада, подмята се една кутийка майонеза, която никой не ще да дояде. И какво ми хрумва в този момент - ми да - майонезените сладки на Ксения. Когато пусна рецептата нямах време да ги направя. Еееее, сега им дойде времето. При мен подправки, както и другаде съм писала - в достатъчни количества и в голямо разнообразие. Та естествено, след като имам майонеза, то е ясно че имам и маково семе Laughing Laughing Laughing Брашното за малко да не стигне, че вчера Умбра направо яко ме подкукуроса да направя посред нощ хляба с доматчета и маслини, ама си добавих малко царевично в сладките. Слава Богу, малко не ми достигна, така че не се отрази на вкуса.
Ксения, чудесни са сладките, които си представила. Аз лично съм ти от феновете. Не че винаги съм съгласна с това, което казваш, но в повечето случаи ми харесва. И най-вече това, че имаш мнение и го отстаяваш със стил Laughing Стилът Ксения Laughing Peace
Определено имаш стил, и си на ниво, което може би в повечето случаи е нещото, което дразни другите. Laughing Ама както се казва в една поговорка "Лисицата като видяла, че гроздето е високо, казала - кисело е!" Stop
Ето моите сладки, по твоята рецепта Hug



Благодаря ти   bouquet

# 39
  • Мнения: 4 380
Ауу, колко са красиви! И посипани с едра захар изглеждат супер. Crazy При нас едра захар трудно се намира.

Мерси за комплиментите!  Blush И аз все се каня да попитам...тази картина на аватара ти чия е?

# 40
  • Мнения: 7 418
Blush И аз все се каня да попитам...тази картина на аватара ти чия е?
  Дали е Дали? newsm78
  И аз се чудех...извинявайте ,че се вмъквам   Wink

# 41
  • Мнения: 12
сори за глупавият въпрос,но маслото разтопено ли се прибавя и може ли вместо масло да се използва маргарин калиакра?

# 42
  • София
  • Мнения: 3 789
Страхотна идея. Приличат на вкусни бижута. Тези дни ще ги забъркам, че днес правих крем Дипломат и много ще ни дойдат десертите, а и маково семе нямам.
Ще кача и снимки Peace

# 43
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Само да се отчета, че вместо с майонеза (каквато нямах) ги пробвах и със заквасена сметана - също стават Grinning

# 44
  • Мнения: 7 418
сори за глупавият въпрос,но маслото разтопено ли се прибавя и може ли вместо масло да се използва маргарин калиакра?
  Аз  ги направих с маргарин( Белла) и  станаха много хубави!:peace:

Последна редакция: чт, 09 юли 2009, 23:50 от Селма

Общи условия

Активация на акаунт