данъчните облекчения

  • 437
  • 5
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мами вещи в сферата на законодателството имам нужда от ориентация след като имам бебе какво следва и мога да направя, за да мога ползвам облекчение и за да си получавам полагащото се от държавата, бебето ми се роди на 15.11.2007 ако това има значние ?

# 1
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако си на трудов договор, да говориш с работодателя май е най-лесно. Иначе - с годишната данъчна декларация се попълват и тези.

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на трудов договор съм, а кога се подава данъчната декларация, не съм подавала до сега

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Облекчение ползва единия от родителите.При семейство  си избират сами,при липса на граждански брак,този ,който упражнява род.права.Ако,ползващият облекчението родител работи по трудово или служебно правоотношение се подава декларация по образец през работодателя до 31.12.2007.,ако за доходите си ползващия облекчението родител следва да подадае год.данъчна декларация облекчението се ползва с подаването на тази декларация като се попълва приложение към нея.Попълва се
и декларация от др.родител,че той няма да ползва облекчение -за по-вече инфо сайта на НАП.

# 4
  • Мнения: 1 674
влез в сайта на НАП-там мн добре и подробно е обяснено

# 5

Общи условия

Активация на акаунт