Вадите ли си батериите на лаптопите...

  • 2 703
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
... когато ги ползвате като настолен компютър?
Аз го държа на кабел, разреждам го през ден, но се чудя не съсипвам ли батерията. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 889
 Не. Мъжо ме кара да го разреждам от време на време, ама батерията не вадя.

# 2
  • Мнения: 3 241
И аз не я вадя откакто мъжът ми го ползва вкъщи, преди повече се стараех и мисля, че е добре да се вади.

# 3
  • Мнения: 4 111
Не я вадя. Един път на ден изключвам кабела да се разреди батерията. Ползвам го само като настолен, рядко го изключвам през нощта.

# 4
  • Мнения: 3 675
Не, не вадя. Почти през цялото време е на ток и винаги с батерия.
Не ми е създавало проблем и не е съсипвало батерията.

# 5
  • Мнения: 48
Никога досега не съм разреждала батерията,за пръв път чувам,че трябва да се прави ooooh!

# 6
  • Мнения: 491
Не я вадя. Един път на ден изключвам кабела да се разреди батерията. Ползвам го само като настолен, рядко го изключвам през нощта.
И аз така правя и нищо му няма.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Не я вадя .

# 8
  • Мнения: 172
Не е нужно да я вадиш.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Четох някъде, че за да се удължи живота на батерията, ако компютърът се ползва основно като настолен, е добре да се изважда. Да се държи в найлонов плик в хладилника, разредена на около 40%.
Моята си седи в лаптопа и даже рядко се сещам да я разреждам  Embarassed Май няма да ме изкара дълго време...

# 10
  • Мнения: 1 207
Това е вярно,че литиево-йоната батерия е хубаво да се държи на по-хладно.Точно заради това има и вентилатори отдолу,за да я охлаждат и тъй като те не могат да вършат кой знае каква работа и батерията се скапва.Компа ми е на 2год. и втората батерия вече не работи,но няма да я сменям Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 1 186
Изобщо не го ползваме само на батерията Peace.....постоянно е с кабела в контакта...по принцип на нас ни казаха че не било хубаво да се ползвал без кабела с ток newsm78....и ние така и правим Peace

# 12
  • Мнения: 172
Охлаждането от вентилатора се отвежда към процесора и видео картата (ако има такава). Ако имате особено отношение към литиево йонните батерии проверете дали производителят на вашия лаптоп не е направил литиево полимерни. Въпреки, че според мен е излишно харчене.

Това е като с телефоните - не си вадя батерията и не я слагам в хладилника, а вие?

# 13
  • Мнения: 3 622
Не я вадя

# 14
  • Мнения: 22 530
Не я вадя,само я разреждам.Но със сигурност се скапват така.

Общи условия

Активация на акаунт