Търся тънкостите при пекане на фъстъци на фурна

  • 26 505
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Искам да опека фъстъци на фурна. Зная, че има "малки тайни" при тази операция и моля, който ги знае да помага!

# 1
  • Мнения: 3 251
Аз ги измивам и после им прибавям белтък разбит с малко вода и сол и ги разбърквам. Пека в не много гореща фурна, не повече от 170-180* , по-добре да се сушат , отколкото да ги "грабне" високата Т * и да изгорят и останат влажни вътре. Често ги разбърквам.

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз не знам за тайни.  Thinking Всички ядки ги пека по един и същи начин - напръсквам ги с вода, соля и пека на умерена фурна. често разбърквам и опитвам. Вадя от фурната, разстилам на вестник да изпръхнат и прибирам в пластамсови кутии. Това знам аз  Simple Smile
Като тайна - не се отдалечавам от печката  Laughing

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз ги измивам и после им прибавям белтък разбит с малко вода и сол и ги разбърквам.

Това за белтъка го знам за бадемите, стават много хрупкавки  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 987
Аз пека фъстъците като вдигна решетката на фурната на второто ниво,за да е по-близо тавата  до горния реотан на печката.
Разбърквам доста пъти,докато се опекат.Със доста силен солен разтвор заливам фъстъците,разбърквам ги добре с лъжица и свалям на дъното на печката ,която вече съм изключила.Просто трябва само да изсъхнат.

# 5
  • Мнения: 5 001
Хитростта за печене на хубави фъстъци в домашни условия е следната: Фъстъците се намокрят с вода и се посоляват със сол и брашно(1-2 с.л.).Объркават се и тогава се слагат във студена фурна.Разбъркват се често,след като се загрее фурната и печенето започне.Когато на вкус ви допаднат се вадят и продължават да се разбъркват,защото тавата още е гореща и печенето продължава.Те още ще са меки,но когато изстинат тогава ще се втвърдят.Ако чакате да се втвърдят във фурната....вече сте ги изстървали и са изгорени.

# 6
  • Мнения: 581
Тънкостта при печене на фъстъци е, че се пекат на цвят, а не на вкус, т.е. печете докато станат бледо кафяви и оставате да изстинат /въпреки че са меки/, защото като изстинат си стават хрупкави и вкусни.

# 7
  • Мнения: 3 830
Не се ли пише "печене", а не "пекане".
Сори за оф-а Peace

# 8
ами и аз освен да дам още един глас за "малко вода и малко сол" Simple Smile и се пекат на умерена фурна, само тънкия момент е да ги извадиш докато са меки, т.е. после се втвърдяват... ако ги извадиш след като станат твърди, значи най-вероятно после ще са препечени

# 9
  • София
  • Мнения: 4 865
Ние ги пекаме в микровълновата. Там пукаме и пуканките.

# 10
  • Мнения: 1 802
Малко извън темата, ама аз да попитам  Simple Smile
На вас фъстъците миришат ли ви на бензин или само на мен ми се струва, че ми миришат, че и вкуса им е такъв?   Rolling Eyes

# 11
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Пека фъстъците в микровълновата. Измивам ги, добавям сол и брашно на око и слагам на 10 минути. Майката е в честото разбъркване. Понякого ги пека и 11 минути. Стават много хубави и най-важното бързо.

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
 Правя ги като TheNMaster. Казал ми го е преди години човек,който се прехранваше с продажба на печени фъстъци.

# 13
  • Мнения: 1 352
Малко извън темата, ама аз да попитам  Simple Smile
На вас фъстъците миришат ли ви на бензин или само на мен ми се струва, че ми миришат, че и вкуса им е такъв?   Rolling Eyes

 hahaha hahaha

Знам от баща ми, а той е спец по печене на ядки!
Фъстъците се измиват, изцежда се хубаво водата, поръсват се с 1 суп. лъж. брашно и сол, разбърква се хубаво и се мята във фурната. Бъркат се непрекъснато и се проверяват. Когато станат леко кафяви се изваждат. Изсипват се върху хартия и се оставят да изстинат.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Аз също ги правя в микровълновата. Измивам ги хубаво, посолявам ги леко и пека за около 7 - 8 минути. По този начин, бързо мога да изпека и една шепа фъстъци...

# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Когато станат леко кафяви се изваждат. Изсипват се върху хартия и се оставят да изстинат.

Всичко е въпрос на вкус. Кафяви фъстъци аз лично не обичам, блъскат ми на кафе, обичам ги бели, бели и да ми хрупкат.

# 16
  • Мнения: 6 274
Здравейте , момичета wavey . Еми то и аз да дам мойто гласче в полза на "малко вода и малко сол" . Само да питам : как пък ги съхранявате в тези пластмасови кутии newsm78 ?! Не придобиват ли неприятен дъх и не овлагват ли?

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 580
Откакто разбрах и опитах  печенето в микровелето ,вече не си и помислям за фурната.Стават сто пъти по-вкусни.За по-бързото и ефтино няма смисъл да споменавам  Wink
Измити,посолени...3-4 пъти по 2 минути,разбъркване на всеки път  и това е!
Така правя и слънчогледови семки.

# 18
  • Мнения: 1 271
дайте малко подробности за съда за печене в МВ-то
покривате ли с капак или не

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
дайте малко подробности за съда за печене в МВ-то
покривате ли с капак или не

В бикновена пластмасова купа, в която си бъркам кекса и не покривам с капак.

# 20
  • Мнения: 1 271
мерси
  bouquet

# 21
  • Мнения: 5 001
Малко извън темата, ама аз да попитам  Simple Smile
На вас фъстъците миришат ли ви на бензин или само на мен ми се струва, че ми миришат, че и вкуса им е такъв?   Rolling Eyes
Не не миришат.Ако имаш такова усещане най-вероятно фъстъците са стари.

# 22
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Преди печене, освен с вода и солчица, ръся фъстъците и с олио - на половин килограм фъстъци около 1/2 ч. л. Добива лъскавина и като че ли стават по-ароматни.

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 13:33 от arina

# 23
  • София
  • Мнения: 974
И аз като повечето момичета процедирам Hug но във фурната като е по-голямо количеството, и понеже не мога да седя да ги пазя предпочитам в МВ Laughing
Аз ги пека в капака на йенска тенджера, без да са покрити...за вкус незнам дали стават по-вкусни newsm78 същите са си, но е много приятно да имаш постоянно топли ухаещи фъстъци Wink
Така пека и слънчоглед, белен също и орехи Hug

# 24
  • Мнения: 1 802
Малко извън темата, ама аз да попитам  Simple Smile
На вас фъстъците миришат ли ви на бензин или само на мен ми се струва, че ми миришат, че и вкуса им е такъв?   Rolling Eyes
Не не миришат.Ако имаш такова усещане най-вероятно фъстъците са стари.
В такъв случай, най-вероятно досега съм яла все стари ...  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 5 001
Малко извън темата, ама аз да попитам  Simple Smile
На вас фъстъците миришат ли ви на бензин или само на мен ми се струва, че ми миришат, че и вкуса им е такъв?   Rolling Eyes
Не не миришат.Ако имаш такова усещане най-вероятно фъстъците са стари.
В такъв случай, най-вероятно досега съм яла все стари ...  Rolling Eyes
Е, ти ме уби направо...  Joy Едва ли е възможно да са все стари.Има друга причина ама ха де.....

Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 14:31 от TheNMaster

# 26
  • Мнения: 1 802
TheNMaster  Grinning Аз не съм си купувала прясно изпечени фъстъци, а само от магазина такива във пакетчета ... и не съм се пробвала да пека във къщи, защото просто знам, че няма да мога да ги опека.  Rolling Eyes Може би наистина досега съм яла все стари... Ще пробвам със прясно изпечени, ако намеря някъде.  Peace
Извинявам се на авторката, че и разводних темата   bouquet

# 27
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
TheNMaster  Grinning Аз не съм си купувала прясно изпечени фъстъци, а само от магазина такива във пакетчета ... и не съм се пробвала да пека във къщи, защото просто знам, че няма да мога да ги опека.  Rolling Eyes Може би наистина досега съм яла все стари... Ще пробвам със прясно изпечени, ако намеря някъде.  Peace
Извинявам се на авторката, че и разводних темата   bouquet


Ооооо, те готовите печени в пакетче по-често са гранясали и стари. Изпечи си сама вкъщи и ще видиш разликата.

P.S. А това пекане в заглавите на авторката меко казано ме напушва на смях. Явно няма да си го оправи на печене и това си е.

# 28
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Аз пека фъстъците така:
Намокрям ги с вода, след това ръся сол и  брашно. Обърквам ги и ги слагам във фурната. Като много често ги бъркам. После опитвам и като ми харесат на вкус ги махам.
Същото  може и в микровълновата, слагам ги в йенска тенджера, без капака и ги бъркам пак честичко.
Даже вкуса от печенето в микровелето е по хубав на фъстъците.

# 29
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Благодаря ви момичета!   bouquet  Вече и аз ще се осмеля да опека сама фъстъци.


P.S. marulka_s, всички разбраха въпроса ми и без да поправям заглавието. Освен това, ме провокира  и надникнах в речника - според него, няма нищо смешно в "пекане"-то. Нищо лично  Wink

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Пека фъстъците в микровълновата. Измивам ги, добавям сол и брашно на око и слагам на 10 минути. Майката е в честото разбъркване.

Тоже Peace Минутите, според количеството, преценявам колко време им е нужно, като ги разбърквам преди 2-3мин.

# 31
  • Мнения: 1 122
Искам да опека фъстъци на фурна. Зная, че има "малки тайни" при тази операция и моля, който ги знае да помага!

И аз ги правя с белтък и сол.Стават много хубави.

# 32
  • Мнения: 3 036
Белтъка и брашното се слагат по принцип за да залепне солта.
Аз ги пека като ги измия хубаво и ги овалям в сол.
Слагам ги в микровълновата и често бъркам.
По някое време пукат като пуканките.
И аз ги обичам хрупкави и бели отколкото кафяви.
Но е въпрос на вкус.

Общи условия

Активация на акаунт