Отговори
  • Мнения: 4 841
От седмица и повече се мъча да си спомня нещо, което на всичкото отгоре ми е и много важно, обаче не мога  Sad Моля, помогнете да установя ПРЕЗ КОЯ ГОДИНА беше  Praynig
Значи, за период около един месец около Нова година бул. Стамболийски беше затворен за коли в частта от Света Неделя до Възраждане и там имаше нещо като Коледен базар - дървени къщички с магазинчета, елхи, кошари с истински овце, продаваха скара, лееше се вино, имаше музика, Дядо Мраз, Снежанки и т.н. Изглеждаше съвсем като селце, и съответно беше доста посещавано.

Предварително благодаря на всички, които ми помогнат да се сетя - мисля, че беше по скоро някъде към 1981-1985, но може и малко по-късно да е било.

# 1
  • Мнения: 1 327
и аз имам спомен от тези години.
Спомням си кошарите с овцете, тиквите, кестените, както и украсата на улицата. Имаше адски много хора...
Но като период и аз не мога да се сетя.. Все си мисля, че 1984г нямаше подобни "чествания" на тази улица.

# 2
  • Мнения: 2 792
 Или `85, или `84, мисля че бях 3-ти клас, така че в този период някъде.

# 3
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Или `85, или `84, мисля че бях 3-ти клас, така че в този период някъде.
и моите спомени са за тези години. Имам много хубави спомени за тези години.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 889
 newsm09 Представям си колко е било хубаво... smile3518

# 5
  • Мнения: 934
и аз имам спомени. Имаше карамелени ябълки захарни петлета и т.н. мисля че 86 вече го нямаше. А преди това поне 3 пъти съм ходила. Ще питам баба ми тя ни водеше там, а след това отивахме на Цирк, ама онзи стария хубавия на Солни пазар

# 6
  • София
  • Мнения: 1 634
Всяка година преди празниците се сещам колко хубаво беше и ми се иска пак.
Ама точно кои години беше не помня.

# 7
  • Мнения: 1 272
Била съм малка, за да имам спомени, но звучи доста интересно. Дано се намери и някой със снимки от тогава Wink

# 8
  • Мнения: 1 327
Била съм малка, за да имам спомени, но звучи доста интересно. Дано се намери и някой със снимки от тогава Wink

аз търсих в гугъла някакво инфо, ама нъц... или аз не мога да търся..

# 9
  • Мнения: 120
защо ми се струва, че това беше зимата на 84-85 година? Тогава тъкмо Луканов беше почнал да харчи валутата от държавния резерв за повишаване жизненото равнище на населението и имаше от пиле мляко и много вносни стоки. Покрай тях и коледен, пардон новогодишен базар.

# 10
  • Мнения: 1 327
защо ми се струва, че това беше зимата на 84-85 година? Тогава тъкмо Луканов беше почнал да харчи валутата от държавния резерв за повишаване жизненото равнище на населението и имаше от пиле мляко и много вносни стоки. Покрай тях и коледен, пардон новогодишен базар.
мисля, че беше преди това.
На този импровизиран базар имаше много шатри, в които можеше да се видят всякакви домашни животни...

# 11
  • София
  • Мнения: 5 074
Почти съм сигурна, че беше 1983 година newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 074
Да, сигурна съм че това беше зимата през 1982-1983 година. На новогодишните празници. През 1983 година през лятото изгоря цирка.

# 13
  • Мнения: 2 792
 По- късно беше, цирка изгоря `83-та, а  Стамболийски беше затворен за Коледа друга година,  май точно зимата 84-85-та, вече учех в 76-то и се разхождахме след даскало около сергиите. Аз гласувам за тогава, ако някой ме пита, да си знаете.
 

# 14
  • Мнения: 4 841
Да де, в този диапазон беше - 82-86, ама коя точно  newsm78
Мерси на всички за идеите  Hug

# 15
  • Мнения: 480
Спомням си го ясно. Живеехме над бившия ресторант "Димитровград" (сегашно Celio, или както там се пише) точно над печените кебапчета, шатрите с бира, мечките на синджир, захаросаните ябълки и безкрайното думкане. За мен беше супер забавно и имам много хубави спомени. Някакси ставаше празнично. За майка ми, която трябваше да измива прозорците от мазнината, която се стичаше и не можеше да си проветри къщата, защото всъщност цялата суматоха се пренасяше в къщи, едва ли е било чак толкова забавно. За мен обаче си остава ярък детски спомен, с мирис и звук.  Simple Smile

П.п. Питах майка ми. Според нея е било по Людмила-Живковото време, а тя почина '82г. Та 81-82 г.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 17:05 от ВесиД

# 16
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че беше 1984 г- 1985 г. Живеех много близо до там и имам спомени, макар и съвсем малко.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 079
1984/85 беше. Бях студентка първа година точно тогава и си го спомням със сигурност - като излезехме от лекции се запилявахме там, загубвахме се сред многобройните шатри, пълни с червено винце, с току-що опечени кебапчета, пържолки .....   eatDrunk newsm19

# 18
  • Мнения: 117
 1982- г. когато хит е филма Хан Аспарух Naughty

# 19
  • Мнения: 1 327
еее, цял ден се ядосвам, че не мога да си спомня нищо повече... яд ме е, че майка почина миналата година, спомням си как преди години я бях питала за тези ми спомени как се разхождаме, снега вали, овцете и шатрите и си спомням само, че тя обясняваше как е миришело гадно на вино.... яд ме е и че едната ми съседка замина вчера извън България, утре обаче сутринта ще издебна друга една съседка да я питам, тя със сигурност знае и ще пиша...



пс Баба ми, обаче, ми разказа, че преди 40 че и повече години по Пиротска всяка година е имало подобни сергии и са продавали печени тикви, риба, свинско, миришел е целия център!

# 20
  • София
  • Мнения: 896
Аз си спомням много добре тези шатри Laughing Трябва да е било 83 и 84 година. Май само за две години го правиха това. Тогава за първи път ядох филе от акула в България.  Flutter

# 21
  • Мнения: 7 718
Мисля, че беше 1982-1983 година. Помня овцете и филето от акула. Laughing

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 194
И аз помня. Как миришеше ... Всяка сутрин и вечер минавахме от там с мама. Живеехме в Разсадника, а учех в 6то. Слизахме на "Възраждане" и пеша по Стамболийски до у-щето.
Странното е, че скоро и аз се бях сетила за шатрите, мириса, светлините, украсата и оживлението. Много беше хубаво! (сигурно остарявам и ставам сантиментална)
Не можах да ти помогна, но ти благодаря, че ми припомни сладки спомени!

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 22:20 от zvanche

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
82 - 83 година беше Peace

# 24
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Ех, какво нещо е детството само!!!
Сега ако ни затворят центъра и го осмърдят на кебапчета, ще мрънкаме от тук до ЕС и обратно. Ама тогава беше друго. Wink Помня го смътно доста. Захаросаните ябълки, скарата, шатрите... Мисля, че затваряха булеварда 2 или 3 години подред. 82-84?

# 25
  • Мнения: 117
 Мама провери в своите анали, годината е била1982-100% сигурно е!

# 26
  • Мнения: 4 371
Как Цирка е изгорял 83-та, аз имам спомен, че съм била там, а съм родена 82-ра newsm78
А това за което разправяте звучи много хубаво, жалко,че няма снимки.

# 27
  • Мнения: 393
Върнахте ме многооого години назад.
Циркът изгоря доста по-късно. Дъщеря ми е родена 89. С бившият ми съпруг сме от 1985. За последно го посещавахме ЗАЕДНО 1987 или 1988. Изгоря малко след това.
1981 не е със сигурност, 1982-не, колебая се 1983или 1984.
Най-големият куриоз е: живеех на около 10 мин пешком (5-те кьошета). Спомням си "атракцията", но годината-не

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Божееее, само аз ли нямам никакъв такъв спомен. Ако е било 81-82г( била съм на 3г) няма как да помня, ама 84-85 би трябвало да я помня  newsm78  newsm78  newsm78

# 29
  • Мнения: 622
еееех колко хубаво...родена съм през '82 и няма как да помня, но звучи много приятно

# 30
  • София
  • Мнения: 15 434
Божееее, само аз ли нямам никакъв такъв спомен. Ако е било 81-82г( била съм на 3г) няма как да помня, ама 84-85 би трябвало да я помня  newsm78  newsm78  newsm78
И аз нямам такъв спомен, защото никога не ходя из центъра по празниците.Тогава живеех в Сухата река. Не е било след 83, от тогава минавах от там за Сухата река и не съм видяла нищо.

# 31
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
Същите кошари с овцете ги имаше и около Ариана, на Орлов мост и годината беше май 84-85!

# 32
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И аз помня. Как миришеше ... Всяка сутрин и вечер минавахме от там с мама. Живеехме в Разсадника, а учех в 6то. Слизахме на "Възраждане" и пеша по Стамболийски до у-щето.
Странното е, че скоро и аз се бях сетила за шатрите, мириса, светлините, украсата и оживлението. Много беше хубаво! (сигурно остарявам и ставам сантиментална)
Не можах да ти помогна, но ти благодаря, че ми припомни сладки спомени!
Звънче, и аз така учех в 6-то, мама работеше близо до пл.св.Неделя,а живеехме в Люлин и по време на обедната и почивка се разхождахме пеша по Стамболийски.


П.П извинявам се за първия си пост на стр.1, голяма глупост съм написала, но не мога да го редактирам сега. Embarassed

# 33
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Върнахте ме многооого години назад.
Циркът изгоря доста по-късно. Дъщеря ми е родена 89. С бившият ми съпруг сме от 1985. За последно го посещавахме ЗАЕДНО 1987 или 1988. Изгоря малко след това.
1981 не е със сигурност, 1982-не, колебая се 1983или 1984.
Най-големият куриоз е: живеех на около 10 мин пешком (5-те кьошета). Спомням си "атракцията", но годината-не


Мисля, че бъркаш. Бях доста малка, когато цирка изгоря, а съм родена 1977.
Иначе не си спомням този пазар. Явно, не са ме водили.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Жалко....

# 34
  • София
  • Мнения: 2 530
От седмица и повече се мъча да си спомня нещо, което на всичкото отгоре ми е и много важно, обаче не мога  Sad Моля, помогнете да установя ПРЕЗ КОЯ ГОДИНА беше  Praynig
Значи, за период около един месец около Нова година бул. Стамболийски беше затворен за коли в частта от Света Неделя до Възраждане и там имаше нещо като Коледен базар - дървени къщички с магазинчета, елхи, кошари с истински овце, продаваха скара, лееше се вино, имаше музика, Дядо Мраз, Снежанки и т.н. Изглеждаше съвсем като селце, и съответно беше доста посещавано.

Предварително благодаря на всички, които ми помогнат да се сетя - мисля, че беше по скоро някъде към 1981-1985, но може и малко по-късно да е било.




Тогава играех във фолклорен ансабъл и се разхождахме облечени в носии между народа. От време на време виехме хОра с хората. Освен това имаше карнавално шествие с кукери, което започваше от " Св.Неделя" и приключваше пред НДК. Все ми се струва, че беше 84,85,86год. Но със сигурност бяха две поредни години.
Благодаря, че ме върна в тези хубави спомени.

# 35
  • Мнения: 2 792
Мама провери в своите анали, годината е била1982-100% сигурно е!
Не, не е вярно, писах че живея в този район, училището ми беше на ъгъла със Стамболийски и съвсем съзнателно си спомням за какво точно става въпрос- 84-85 -та беше, може би имаше и 83-84-та но не съм съвсем сигурна за това.
 Цирка изгоря 1983 година, гледала съм го как гори дори.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 889
  Кифличке, права си !   bouquetНа мен ми стаба любопитно и се разрових - наистина 83-та година е изгорял циркът. http://novini.dir.bg/2007/10/24/news2250072.html

# 37
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 928
ooooh! моичкият е сигурен, че такова чудо е имало няколко години подред в началото на 80-те Blush

# 38
  • Мнения: 1 470
Или `85, или `84, мисля че бях 3-ти клас, така че в този период някъде.
PeaceА дали и аз остарявам,но и аз се разчувствах...Много хублави спомени!!!

# 39
  • София
  • Мнения: 15 910
Циркът изгоря 1983 год. Новогодишния базар  беше 1983 -84. За 1984-85 имаха подготовка да го повторят, но започна преименуването на туците и се страхуваха от събиране на много хора на едно място. При откриването на базара 1983 - мин. председател беше Гриша Филипов/до 19 год. живял в СССР/ и се правеше, че не може да говори български. Та той на откриването казал ,, Ех, пари има народ,,. Тогава имах познати от охраната му и ми го разказаха.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Аз съм била на 8год и живеехме в Зона Б-5 и нищо не помня Embarassed

# 41
Ей, върна ме години назад !Тове е било 1986год., като година преди и след това също имаше такива Коледни базари, но те бяха на мястото на цирка или пред НДК.Беше много мило-аз живея там и ги помня мн.добре.
Върна ме в спомените ............ Laughing

# 42
  • Мнения: 4 202
Ох, сетих се за този базар. Мисля, че не е било след 84-85 г.
Носеха се пушеци от кюфтета и кебапчета, а аз мрънках за захаросана ябълка.
Мама ми купи, така красиво изглеждаха, но никак не ми хареса.
От тогава не съм вкусвала такова чудо, може би трябва пак да опитам.

# 43
  • София
  • Мнения: 118
Помня, страхотно беше!Живеехме в Зона Б-5 и мисля, че е било 83-84г, 85г тръгнах в първи клас и вече нямаше.Даже имам снимка с Дядо Мраз от там Grinning
А току-що чух, че ще има коледно градче пред НДК от днес, но едва ли ще е същото.

# 44
  • Мнения: 4 841
Радвам се, че темата ми е предизвикала приятни спомени  Heart Eyes
Неоспорим факт е, обаче, че продължавам да не мога да възстановя събитията и дори по-лошо - преди имах някаква 60-70% сигурност, а сега кашата в главата ми е пълна  Crazy Crazy Crazy Та ако някой все пак се сети, ама на 100%, ще съм мнооооооого благодарна  Hug

# 45
  • София
  • Мнения: 118
Снимката с дядо Мраз ми е от Новата '85 година!Мама каза, че 83-84 имало само пред ДетМаг.

# 46
  • София
  • Мнения: 15 910
Сигурна съм в годината 1983-84. Винаги помня дати. Свързвам го с това, че от 01/1983 започнах работа. След работа през целия 12/1983 минавах през базара на Стамболийски, нещо като разходка. Горе обясних и защо следващата год. нямаше. Другата причина да сменят мястото беше недоволство от страна на Американското посолство/на мястото на испанския институт сега/ - не можели да се охраняват добре

Общи условия

Активация на акаунт