Тема еднодневка, нуждая се от бърз отговор!

  • 3 888
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 230
Наистина, не искам да засегна никого, но идеята за вс. тези сувенири ми е безкрайно чужда. Ужасна кичария са повечето неща. Защо си мислим, че са толкова интересни за чужденците? Е, да ги видят в етнографски музей, с познавателна цел - да, но да ги притежават.....Да не говорим за цървулите - кому са нужни? Каква естетическа наслада биха донесли на някого, какъв е замисълът на подобен подарък? Защо, когато става въпрос за чужденци, все си мислим че трябва нещо битово да им подарим и все една и съща песен пеем- икони, каренца, ? Аз имам доста познати от чужбина, те защо не ми подаряват шотландски полички или макети на техни крепости? Какво да ги правя, къде да ги държа?

Виж, доброто българско вино или една хубава българска ракия  (кайсиева например) е далеч по добър подарък. Стойностна картина или пано на български артист (срещу ужасните куклички в битови носии !!) и пр.

Изказах мнение. Това е...

# 31
  • Мнения: 1 294
Да, битовата тема и на мен не ми харесва. Не е казано, че като са чужденци обезателно се интересуват от българските етно сувенири. Има много продукти, като скъпи писалки, бизнес комплекти и т.н. които също са вариант. Идеята за графиките според мен е хубава, ако и да не са с изглед от някъде а просто абстрактни.

# 32
  • Мнения: 1 052
По-горе бях видяла за хобитата предложение.
Все още съществува нещо, като задруга на майсторите, освен този в етнографския музей има и магазин до английското посолство.
Много е важно да се направи профил на човека, за когото ще се пазарува.
Всякакви етнически и религиозни предмети биха могли да се окажат неподходящи.
Аз съм подарявала плетени покривки и други на хора, които са имали афинитет към тези неща. Има и нещо друго, колкото личен е един такъв подарък, толкова и безличен трябва да бъде, защото има строг етикет за нещата, които могат да се подаряват на бизнес партньори.

# 33
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
има и магазин до английското посолство.



Аууу този магазин е страхотен ... авангард- арт- етно продават там  .... много готин

Незнам защо толкова ви отвращават неща свързани с народната ни носия, бит, култура   Thinking ... Е,   не бих си направила витринка в къщи  Laughing , но това е друго ....

# 34
  • Мнения: 843
Италианците са много вярващи католици. Не бих подарила икона, освен ако изрично не ме помолят. И то бих избрала Свети Георги, понеже и католиците го почитат в подобно на православното изображение. Хубаво е да се насочиш към хоби. Много хора колекционират ножове. Тук всичко зависи от факта , доколко познаваш получателя на подарък.


 
    Съгласна с това , но не и другото.   Все пак са католици . Тъкмо щях да напиша  колко деликатна работа е подаряването на икона...  и то осветена   .. и къде?  примерно...
    Колкото до  сувенирите....  що?   Вие , когато сте в чужбина,  не  купувате ли  нещица, носещи   част от етно културата на дадена държава?    Например Индия?    Франция?  От Франция вино ли си носите/ освен ако не е уникат/  или  сувенири?     Laughing Примери много.
      Ние сме си свикнали с нашите неща от бита,  а особено когато  бягаме от селския си корен не искаме да се сещаме за везани терлици, павурчета, ракии и гайди..  Да,  ама  точно ТЕ  са интересни за  другата нация.
   

# 35
# 36
  • Мнения: 1 294
Абе друго е ти да си в чужбина и сам да си избереш сувенир за спомен и друго е да ти подарят сувенир към които нямаш отношение и нищо не ти напомня.

Общи условия

Активация на акаунт