Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 196
    От 2-3 дни забелязвам, че сина ми докато пишка се свива леко и изплаква. Днес го заведох на лекар, пуснаха му изследване - кръвна картина и урина. От резултатите се вижда, че има бактерии в урината. Педито ми каза утре дообяд пак да пуснеме изследване за стерилна урина. Много се притеснявам да няма бактерии в утрешното изследване, че трябва да пие антибиотик.
   Вие как мислите ми задължително ли е приемането на антибиотик в такава ситуация или всичко може да сине от само себе си. Може ли да се пие нещо поразлично от антибиотик. Не искам от сега да почваме. Много ще съм ви благодарна, ако ми дадете някакви съвети

# 1
  • Мнения: 196
Някой може ли да ми отговори понеже съм много притеснена

# 2
  • Мнения: 592
Ако наистина има бактерии в урината задължително се пие антибиотик

# 3
  • Мнения: 702
Задължително е да пие антибиотик.Не знам защо се притесняваш, на детето нищо няма да му стане от антибиотика,а нали  най важното е да се оправи!!!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
още повече, че при стерилната урина трябва да направят и антибиограма, за да се види към кой антибиотик е най-чувствителна съответната бактерия. Няма за какво да се безпокоиш. В някои случаи употребата на антибиотици е задължителна, а и имаш ли представа как се мъчи горкото?

# 5
  • Мнения: 2 908
Задължително е PeaceДетето по-добре да се оправи и да не страда от болки,отколкото да се чудиш дали да дадеш антибиотик или не.Аз съм имала цистит и знам колко боли и не е за експерименти. Wink

# 6
  • плевен
  • Мнения: 133
при това положение антибиотика е задължителен Peace

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не се плаши от антибиотика. Плаши се от бактериите. Нищо няма да му стане на детето ти от един антибиотик, докато бактериите могат много да му навредят.
Моето дете тъй като е с операция на бъбреците повече от година пие постоянно антибиотик профилактично за да му е стерилна урината. 

# 8
  • Мнения: 1 440
Нелекуването на бактериална инфекция по пикочните пътища би могла да доведе до доста сериозни увреждания!С това шега не бива!
Както вече са ти казали,когато се изолира бактерията,се прави антибиограма и се преценява кой точно АБ да се даде.Детето ще изкара един курс  лечение и всичко ще бъде наред!

# 9
  • Мнения: 3 695
Някой казват, че може с хомеопатия, но нас ни достраша да не стане по-лошо и дадодхме АБ.

# 10
  • София
  • Мнения: 8 280
Да трябва, ако ти изпише лекаря.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако бактериите са на степен 10 ^ 5 трябва!
Но щом казваш, че го боли като пишка, явно е така и ще се наложи антибиотик.

# 12
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Не се плаши от антибиотика. Плаши се от бактериите. Нищо няма да му стане на детето ти от един антибиотик, докато бактериите могат много да му навредят.
Така е.

# 13
  • Мнения: 196
  Много благодаря на всички отзовали се.   bouquet  Уверихте ме в противното  Wink  Не ми се искаше антибиотик, но както казвате това ще е най-добре. Утре ни предстои микробиологично изследване и дано няма никакви бактерии.

# 14
  • Мнения: 196
  А знаете ли от какво се появява тази бектерия в урината - то храна, настинка или нещо друго. Може ли от кръв  Rolling Eyes Понеже още го кърмя, а имам раничка на едната гърда, та оттам или не

# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
  А знаете ли от какво се появява тази бектерия в урината - то храна, настинка или нещо друго. Може ли от кръв  Rolling Eyes Понеже още го кърмя, а имам раничка на едната гърда, та оттам или не

Все още не се знае каква е бактерията.
Калина имаше Ешерихия коли. При нея причините за бактерията бяха сериозни - стеноза /стеснение/ на уретрата.
Това не означава, че и при вас ще има подобни поводи за притеснение. Може да е нещо инцидентно.

# 16
  • Мнения: 196
Днес дадохме урина за изследване, а резултата ще е готов чак в петък. Не мога да го проумея. И до тогава детето ще се мъчи. Всеки път като пишка се свива. Може и да е цистит.  До тогава може и да му мине  Wink

# 17
  • Мнения: 196
  Не може ли тези бактерии да се премахват чрез храна, имаща антибиотично действие Или поне някои  Wink

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Извинявам се на авторката,че ще й използвам темата да задам един въпрос:при какви оплаквания,кога , лекрят на вашето дете решава да му пусне стерилна урина, взема гърлен секрет и др.нерутинни дейности?

# 19
  • София
  • Мнения: 109
На мен тази година покрай някакви изследвания ми намериха бактерии в урината и след микробиограма пих АБ. Нямах оплаквания, но лекарката ми каза, че е адски важно да се махнат, защото след време стават хронични и мъките са страшни, особено на стари години.
Приемете го насериозно и ако се налага по-добре да пие АБ детето, а не да ходи с памперси като остарее!

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Днес дадохме урина за изследване, а резултата ще е готов чак в петък. Не мога да го проумея. И до тогава детето ще се мъчи. Всеки път като пишка се свива. Може и да е цистит.  До тогава може и да му мине  Wink

Не разчитай да мине от само себе си  Rolling Eyes
Така става със стерилната урина, докато стане ясно от посявката какви са бактериите /и дали изобщо ги има/ и докато стане готова антибиограмата, по която докторът ще прецени какъв антибиотик да даде на детето. Няма как да стане по-бързо от 3-4 дни. Единствено в случаите, когато няма бактерии изследването става готово още на другия ден.

Извинявам се на авторката,че ще й използвам темата да задам един въпрос:при какви оплаквания,кога , лекрят на вашето дете решава да му пусне стерилна урина,

При болка при уриниране, лош мирис на урината, течение, мътна урина.

# 21
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Днес дадохме урина за изследване, а резултата ще е готов чак в петък. Не мога да го проумея. И до тогава детето ще се мъчи. Всеки път като пишка се свива. Може и да е цистит.  До тогава може и да му мине  Wink

Аз бях с цистит преди месец и докато ми стане готова стерилната урина и антибиограмата лекарката ми даде да пия неуринал. От листовката разбрах че това е нещо на билкова основа и не е точно лекарство, но мен ме облекчи  за 2-3 дни докато започна да пия антибиотика.

Не може ли тези бактерии да се премахват чрез храна, имаща антибиотично действие Или поне някои

Аз за такава храна не съм чула. И да ти кажа понякога и с антибиотика не се махат. На свекърва ми й станаха резистентни защото спря да пие антибиотика още като й отшумяха симптомите а бактериите не са били убити изцяло. Та после пи  по-силен антибиотик и имуностимулант за бъбреци.

# 22
  • Мнения: 196
Днес в "Часът на мама"  д-р Иванов говори за антибиотиците и по-точно трябва ли да се дават. Тогава започнах да се замислям не може ли с хомеопатия да излекуваме бактерията Ешерихия коли. След това посетих този сайт http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=homeopatia&Number=194 … p;part=1&vc=1  и там  пише че може да се лекуват инфекции на пикочните пътища с хомеопатични продукти. Смятам да опитам

# 23
Моля, пробвайте първо с еликсирите на инж.Хлебаров -"Грация" на Руски паметник.
Успех и здрава година!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
Хубаво хомеопатия, но Е.колите са много гадни упорити бактерии, направо не вярвам да успеете.
Както са казали преди мен - не е страшен в случая антибиотика, страшни са бактериите. Ако стигнат до бъбреците могат да направят голям проблем на детето.
Моят син пи антибиотик близо месец заради Е.коли в урината и беше на 53 дни.
Ти си премери рисковете.

# 25
  • Мнения: 903
Дано да не прозвучи лошо изказването ми, но като чета как авторката се е запънала с това да не дава антибиотик направо всичко ми се обръща.
Първо: Детският антибиотик е доста пречистен и няма нищо общо с другите антибиотици.
Второ: След като има проблем и единственото му решение е предписване на антибиотик , не мисля, че има място за съмнения и питанки да го дава ли или не. (но все пак ти си родител на това дете и ти решаваш как да действаш).
Трето: Бактериите в урината могат да се появят по- много причини и симптомите са различни при всеки.

Моята дъщеря от 2 месец е с непрекъсната температура пт 37 и 2, 3 та до 8 градуса. Първото нещо, което направи педиатърката е да пусне изследвания за кръв и стерилна урина, при което се установи, че има бактерия (протеус) в урината. Пи антибиотик и бактерията се махна. След лечението ни направиха и ехографски преглед на бъбреците и пикучните канали. Всичко беше наред. Сега на всеки 6 месеца пускаме стерилна урина за изследване. Казаха, че тази бактерия се появява по- често при момичетата.

Успех и се надявам всичко при Вас да е ОК  Praynig

# 26
  • София
  • Мнения: 7 097
Както са казали преди мен - не е страшен в случая антибиотика, страшни са бактериите. Ако стигнат до бъбреците могат да направят голям проблем на детето.

Абсолютно подкрепям!
В случая да се експериментира с хомеопатия не е най-удачният вариант.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
И всъщност колкото и да се хабим, щом жената е решила, да си прави експерименти. Дано са успешни.

# 28
# 29
  • София
  • Мнения: 1 914
Хубаво хомеопатия, но Е.колите са много гадни упорити бактерии, направо не вярвам да успеете.

Аз излекувах Е.Коли за 6 месеца, с хомеопатия. Но тук говорим за дете, така че не се наемам да давам съвети. 

# 30
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Я темата пак дошла на първа страница.
Може ли авторката да сподели излекува ли бактериите и как (ако не е тайна)?

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Хубаво хомеопатия, но Е.колите са много гадни упорити бактерии, направо не вярвам да успеете.

Аз излекувах Е.Коли за 6 месеца, с хомеопатия. Но тук говорим за дете, така че не се наемам да давам съвети. 
Нямам нищо против хомеопатията, напротив.

Ако трябва да лекувам себе си също бих опитала, това е ОК.

Но за детето не поемам излишни рискове, да не говорим например за срока на лечението /при теб - 6 месеца/. Това за лечение при дете е твъъърде дълъг срок като имаме предвид не добре развитата му имунна система.

И както виждам не съм само аз на това мнение, а и всички майки писали в темата, чиито деца имат някакви бъбречни - урологични заболявания и съответно са доста навътре в материята.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
Но за детето не поемам излишни рискове, да не говорим например за срока на лечението /при теб - 6 месеца/. Това за лечение при дете е твъъърде дълъг срок като имаме предвид не добре развитата му имунна система.

И както виждам не съм само аз на това мнение, а и всички майки писали в темата, чиито деца имат някакви бъбречни - урологични заболявания и съответно са доста навътре в материята.

Абсолютно съм съгласна!
Моята дъщеря направи остър пиелонефрит, вследствие на Ешерихия коли точно за няколко дни. Докато пуснем стерилна урина и чакаме да излезе, вече бяхме в болница  Rolling Eyes
Аз също имах проблеми с тези бактерии в края на бременността си и за съжаление тогава не бях толкова информирана и наясно за възможните последствия от нелекуването им. Доверих се на гинеколога си, че е безобидно и резултатът беше, че Калина се роди с левкоцитоза и беше на антибиотик цяла седмица. Освен това не изплака и я сложиха на кислородна палатка. И това е белият дявол. Чувала съм за много по-тежки случаи и последствия от нелекуването на Ешерихия коли по време на бременност.

# 33
  • Мнения: 1 986
Ето аз съм човека с недоизлекуваните Ешерихия коли по време на бременност. Ще ви прозвуча налудничаво, но накрая и професорите се молели на Господ да оцелея. А не само аз, а и с бебето имаше проблеми.
За 6 месеца, не само бъбреци, но и дете няма да остане ако не се лекува с подходящ антибиотик.

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 00:18 от VAVA

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Ето аз съм човека с недоизлекуваните Ешерихия коли по време на бременност. Ще ви прозвуча налудничаво, но накрая и професорите се молели на Господ да оцелея.
За 6 месеца, не само бъбреци, но и дете няма да остане ако не се лекува с подходящ антибиотик.
newsm10

# 35
  • София
  • Мнения: 1 914
Да, аз за деца нямам представа, но с Е.Коли водя борба от 17 годишна и знам колко е упорита. Все рецидивираше гадната бактерия. Ще видим сега, дано съм се отървала.

Общи условия

Активация на акаунт