Папилома вирус?

  • 9 987
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 830
Възможно ли е да се установи наличие на папилома вирус в матката, при гинекологичен преглед? Какви изследвания или преглед трябва да се направят, за да се установи дали има папилома вирус?

 smile3525

# 1
  • Мнения: 943
НЕ Е Възможно само от един обикновен гинекологичен преглед да се установи такова нещо.Ако има съмнение,се прави цитонамазка и в зависимост от резулатите се правят по-нататъшни действия и изследвания.

# 2
  • Мнения: 304
При обстоен преглед може да се видят брадавички или ранички, които се причиняват от папилома вируси. Но за по-точна диагностика се прави цитонамазка, която определя дали има или не променени клетки, взети от повърхността на маточната шийка или влагалището. Няма начин самия вирус да се види при прегледа.
В случай, че си попаднала на някой от малкото лекари, които правят диагностика на типа папилома вирус, се прави ДНК анализ и се определя какъв е вирусът, който те е нападнал. Разбира се, това се прави след като има показания за това, т.е. нещо в цитонамазката да речем е накарало доктора да се усъмни.

# 3
  • Мнения: 225
За наличието на папилома вирус се прави специално изследване - струва 50 лв.
Ако е в много напреднал стадии може да се видят кондиломите (брадавиците), причинени от него, които могат да бъдат както външни, така и вътрешни.

# 4
Както и обриви по кожата

# 5
  • Мнения: 943
Както и обриви по кожата
Как изглеждат по точно и има ли някакви по-специфични места където се появяват

# 6
доколкото знам няма специални места и са малки пъпчици, но без да си направиш микробиология няма как да разбереш дали е това.

# 7
  • Мнения: 304
Брадавичките изглеждат като изпъкнала пъпчица, без връхче. По-напредналите са като розовидни нагъвания по кожата.

Картинката е гадна и за това давам линк към нея само и предупреждавам, че не е приятна гледка, но поне е нагледна:
http://www.edhivtestguide.org/uploads/hretHIV-papilloma.jpg

Нямат определено място, където се появяват - основно по гениталиите и около ануса. Но може да бъдат и на други места по тялото.

# 8
  • Мнения: 21
Да ти кажа миналата година една тъпа лекарка ме прегледа така - погладна и отсече папилома вирус. Аз се шашнах, а тя ми каза, че трябвало да ме намаже с някакво лекарство, което горило тези брадавици и всичко изчезвало процедурата струвала 25 лв. И аз естествено след като чух пледоарията й за това колко е опасно се навих. Намаза ме вещата лекарка, станаха ужасни рани, кръвотечения, болки и т.н. Беше ми взела и цито. Цитото излезе след няколко дни и беше перфектно, първа група, без бактерии. Аз обаче реших да посетя и друг лекар. Той каза, че най-точното изследване е чрез вземане на секрет. Взе ми секрет от две места /незнам точно от къде не бях на себе си/ каза на мъжа ми къде да ги отнесе за анализ беше някаква лаборатория Геномика ако не се лъжа и да поиска двата секрета да се смесят и така да се изследват. Изследването струваше към 90 лв. за всички типове папилома вирус и при мен излезе отрицателно. Просто тъпата лекарка с едното поглеждане и категорично отсичане "папилома вирус" ми причини доста физически и психически травми.
Стана доста дълго и май не много ясно, но те съветвам да идеш при качествен лекар, който да ти вземе секрет за изследване да го занесете, където трябва и ако се окаже положителен резултата, тогава взимай мерки. Не се подлагай като мен на съмнителни лечения.
П.С. Вещата лекарка е от Биочек д-р Дарина Банчева. След като и потърсих сметка се опита да ми каже, че преди 10 дни съм имала папилома вирус и виждаш ли ти като ме назала изчезнал и нямало следи от него при изследването....

# 9
  • Мнения: 304
Аннидм, няма да коментирам лекарката.
По принцип процедурата си е такава. Аз съм си горила така папиломи на 3 пъти (друг е въпроса, че те пак се появяват). Само за първото намазване й дадох тъпите 25 лева (лекарката беше друга), от там нататък карах мъж ми да помага (процедурата е три поредни дни сутрин и вечер горене и преди това качествен тоалет). Но няма такава болка просто...
Колкото до изследването - ами не е точно секрет, но това са подробности - с четката за цитонамазка се остъргват клетки от лигавицата и от тях се изолира ДНК. Лабораторията я знам - имам колеги, които работят там, само че като видях какви на цени са им изследванията ми се изправи косата. А тази лекарка, при която бях изобщо не беше и чувала за такива изследвания и ми предложи единствено да ми откъсне  #Crazy брадавичката и да я даде за хистологично изследване, което единствено щяло да докаже, че е папилома. Сещаш се колко ще стъпя пак при тая (казва се Мадолева и работи в малката поликлиника Лозенец в София, но до колкото знам и на други места работи)
Чудесно е, че пробата ти е била отрицателна.

# 10
  • Мнения: 21
Така е Щица некадърници има на всякъде и ако си като мен паникьор, а и не особенно вещ, с което не се гордея /човек трябва да има елементарна медицинска култура/ се стига до такива травми. За секрета си права не се изразих правилно, точно клетки са, но доктора ги взе от две места и каза да се смесят и така да се направи изследването на "сместа" ако мога така да се изразя, защото било най-точно...

# 11
Да откъсне брадавичката? Shocked #Crazy
Тази лекарка да не се е учила от знахарка!?

# 12
iskam da vi popitam ako eventualno priqtelq mi e nositel na virusa, no pri vseki polov kontakt polzvame prezervativi, ima li nqkakyv shans da se zarazq ? imate li po-podrobna informaciq, zashtoto cheta navsqkyde vsqkakvi neshta, dori prochetoh che ako priemam protivozachatychni riska bil po-malyk???

# 13
  • Мнения: 3 988
Презервативът НЕ предпазва 100%, защото не покрива цялата кожа на гениталите, а вирусът се предава и с кожен контакт.
http://hpv.emedtv.com/hpv/hpv-transmission.html
HPV is typically transmitted through direct skin-to-skin contact. The virus may also spread by touching something that has been contaminated with the virus and then touching the skin, although how often this occurs, if at all, is not known.
Transmission most often occurs from another person...
HPV infections usually are not limited to the penis or the vagina...
Although using a condom is a good idea to prevent transmission of sexually transmitted diseases (STDs), condoms may not protect sexual partners from genital HPV transmission and infection. This may be because the condom does not prevent all skin-to-skin contact. The female condom might provide greater protection because it provides wider coverage...
In rare cases, a pregnant woman can pass HPV to her baby during vaginal delivery...


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388104.msg10858084#msg10858084

Не забравяйте, че цитонамазка, HPV-тест и типизация на вируса са 3 различни изследвания!!!
С цитонамазка НЕ може да се докаже наличие на вируса, дори и при наличие на кондиломи и брадавици.
HPV-тестът доказва наличие или не на НЯКОИ типове на вируса, т.е. тества дали има или няма високо- и нискорискови типове, без да може да се уточни кой точно тип.
Типизацията доказва на кои конкретни типове е носител пациента.

# 14
  • Мнения: 9
на мен от цитонамазка се останови,че съм 2-ра,3-таА група нискостепенни ПИЛ без морфологични изменения,но с HPV.последва отново вземане на цервикален секрет,който лично занесох в лаб."Геника"да се направи типизиране дали са на лице двата високорискови типа 16 и 18.оказа се отрицателно,но това не изключва някои други типове.ДНК-анализа ми струваше 48лв.направена ми е колпоскопия,която не показа атипична тъкан,или някакви други изменения.,но пък имах папиломка на 2см. от ануса,която винаги съм мислила за бенка и док.ми я изряза с местна упойка,после ме заши.откри ми и много малко кондиломче на входа на ануса,за което ми изписа кондилин за мазане и три дена да го мажа по указания начин,по три пъти на ден.лошото е че пак се появява/много е важна хигиената,преди третиране на мястото/.четох някъде,че кондиломите и папиломите са характерни за нискорисковите типове на HPV 6 и 11  и че се наблюдава "самоизчистване" на вируса при много здрава имунна система.иначе цял живот си спи в тебе,а при намаляне на имунитета,може да се активира.за информация ще напиша цената на Геника за генотипиране на високорисковите типове-16,18,31,33,35,39,45,52,56,58,59,66-84лв.адресът е "цар Асен"90 близо е до НДК.извинете че писах дълго,но може да е полезно на някой.ОТ СЪРЦЕ ЗДРАВЕ ВИ ЖЕЛАЯ НА ВСИЧКИ! newsm10 newsm10 newsm10

Общи условия

Активация на акаунт