Повръща пресечена кърма, оцветена в кафяво!!!

  • 5 982
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Здравейте майчета,

Моето момиченце повърна няколко пъти тази вечер пресечена кърма, оцветена в кафяво. Педиатърката казва, че за сега не било притеснително. По принцип можело да бъде от спукан кръвоносен съд в коремчето от напъване. Кръвта в реакция със солната киселина в стомахчето ставала кафява...Но можело да бъде и начален симптом на развиваща се катарна инфекция...Така или иначе било рано да се каже. До утре да я наблюдавам дали ще вдигне температура и дали ще повръща още.

Обаче на мен ми е супер тревожно и тъжно. Cry

Ако някоя от вас има опит с подобно явление, моля да сподели!

# 1
  • Мнения: 332
Джой нямам опит с такова нещо, но силно стискам палци и се моля да не е нещо сериозно  Hug

# 2
  • Мнения: 353
Когато родих сина си и в болницата имаше едно момиче, бебето на което точно на изписването е започнало да повръща кафяво. Оставиха ги още един ден под наблюдение, и се оказа че на бебето му няма нищо. Съответно му правиха много изследвания. В крайна сметка се оказа, че на майката и се е разранила гърдата, но някакво каналче и то бебето приема и кърма и кръв. Затова като повърна всичкото количество и се оправи. И ги изписаха.
Посъветвай се със специалист.

# 3
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
На мен ми звучи тревожно...аз бих отишла и в спешен център.

# 4
  • Мнения: 129
Когато родих сина си и в болницата имаше едно момиче, бебето на което точно на изписването е започнало да повръща кафяво. Оставиха ги още един ден под наблюдение, и се оказа че на бебето му няма нищо. Съответно му правиха много изследвания. В крайна сметка се оказа, че на майката и се е разранила гърдата, но някакво каналче и то бебето приема и кърма и кръв. Затова като повърна всичкото количество и се оправи. И ги изписаха.
Посъветвай се със специалист.

И при мен се случи абсолютно същото, когато той беше на 7-8 месеца. Почна да повръща кърма с нещо леко кафяво, докато в един момент повърнатото направо беше примесено с кръв. Това в рамките на около два дена. Вече треперехме и се чудехме какво да правим и какво да мислим, много бяхме притеснени, докато след поредното сукане не видях, че едното ми зърно имаше нещо разкървавено. А при предните кърменета гърдата все още си изглеждаше нормално, но явно вече е пускала и кръв.

Искам да кажа, че и този вариант е възможен, дори и гърдите ти да изглеждат ОК в момента. Така че те съветвам да не бързаш да даваш на детето си някакви лекарства, докато не стане ясно точно какво става. Щото може лекарите да се объркат, че това идва от коремчето му, а пък то да е от теб ...

Дано да не е нещо сериозно!

# 5
  • Мнения: 2 821
На мен ми звучи тревожно...аз бих отишла и в спешен център.
Да, и в спешния център едно ще я успокоят.... ooooh!

Стискам палци да не е нещо сериозно. Дано се открие бързо причината.

# 6
  • Мнения: 159
със сина ми имах такъв проблем,но еднократно. нашата лекарка ни каза да занесем повърнатото за изследване.излезе,че не е кръв,а и тъй като повече не се повтори спряхме до там.дано се оправите по-бързо и не е нещо тревожно,но все пак занесете и вие кърма за изследване.стискам палци!

# 7
  • Мнения: 173
Когато родих сина си и в болницата имаше едно момиче, бебето на което точно на изписването е започнало да повръща кафяво. Оставиха ги още един ден под наблюдение, и се оказа че на бебето му няма нищо. Съответно му правиха много изследвания. В крайна сметка се оказа, че на майката и се е разранила гърдата, но някакво каналче и то бебето приема и кърма и кръв. Затова като повърна всичкото количество и се оправи. И ги изписаха.
Посъветвай се със специалист.

И при мен се случи абсолютно същото, когато той беше на 7-8 месеца. Почна да повръща кърма с нещо леко кафяво, докато в един момент повърнатото направо беше примесено с кръв. Това в рамките на около два дена. Вече треперехме и се чудехме какво да правим и какво да мислим, много бяхме притеснени, докато след поредното сукане не видях, че едното ми зърно имаше нещо разкървавено. А при предните кърменета гърдата все още си изглеждаше нормално, но явно вече е пускала и кръв.

Искам да кажа, че и този вариант е възможен, дори и гърдите ти да изглеждат ОК в момента. Така че те съветвам да не бързаш да даваш на детето си някакви лекарства, докато не стане ясно точно какво става. Щото може лекарите да се объркат, че това идва от коремчето му, а пък то да е от теб ...

Дано да не е нещо сериозно!

Наистина гърдите ми изглеждат нормално - без рани по зърната, но знам ли. Последната седмица имахме редица безсънни нощи с много сукане...Освен това в неделя имах запушване на канали и на двете гърди. Сега цедя кърма, но си е бяла и не изглежда необичайно.

Иначе бебка е изключително кърмена и каточели няма от какво друго да покафенее кърмата, освен от кръв.


Благодаря ви за подкрепата, момичета!!!

Моля се всичко да е наред с  малкото тумбаче!!! Praynig Praynig Praynig


# 8
  • Мнения: 129


Наистина гърдите ми изглеждат нормално - без рани по зърната, но знам ли. Последната седмица имахме редица безсънни нощи с много сукане...Освен това в неделя имах запушване на канали и на двете гърди. Сега цедя кърма, но си е бяла и не изглежда необичайно.

Иначе бебка е изключително кърмена и каточели няма от какво друго да покафенее кърмата, освен от кръв.


Благодаря ви за подкрепата, момичета!!!

Моля се всичко да е наред с  малкото тумбаче!!! Praynig Praynig Praynig


ами аз като забелязах разраняването, пробвах след това само да цедя с помпа и тогава не течеше никаква кръв. Явно като сучеше моето бебе е дърпало много по-силно от помпата и се е разранило.

не знам дали при вас е подобен случай, но ако продължи, наистина е най-добре да се изследва повърнатото.

# 9
  • Мнения: 173
Здравейте момичета! Simple Smile

Пиша отново, не за да подновя темата, а за да ви благодаря, а и да съобщя развоя на нещата. А и може някой ден някоя друга изплашена мама да потърси информация по същия въпрос и да попадне на тази темичка.

Слава Богу нищо и няма на беба! Hug
Кръвта действително е била от мен. Вечерта детенце си спа спокойно, а на следващия ден при обичайното връщане след хранене всичко си беше наред с цветовете и формите на повръщаното Simple Smile

Открих причинителя едва два дни по късно, когато забелязах, че на зърното ми липсва една малка бяла тапичка от запушване на канал. Нося си я от първия път, когато ми се запуши каналче на въпросната гърда. На мястото на тапичката има прорезче, което определено е било кървящо в даден момент...и вероятно този момент е бил точно по време на сукането в онази нощ! Simple Smile

Това е!

Желая здрави и весели дечица на всички! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 353
Джой, радвам се че всичко  е приключило, и бебето ти е здравичко.
Бъдете много щастливи!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт