как накарахте детето да сяда на гърне

  • 3 594
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 581
Четох книгата на детски психолог- Фицхю Додсън...оказа се прав за мн неща-препоръчвам ти я/има 2 преведени от този автор..тази е "Изкуството да бъдеш родител"/ Peace
Та там по този въпрос пише "около 2годишна възраст"
Peace Peace Peace
не сым чувала това име и тази книга, но нашата консултация ни дава сыщата препорыка, от физиологична и психологична гледна точка.

# 46
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Започнах за уча сина си да ходи на гърне на 7-8м.На вашата възраст редовно си акаше в гърнето,с пишането е по-сложно,но вече и с това се справяме.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Тери започна да го ползва като стана на 2г.

# 48
  • Мнения: 2 908
Започна да сяда от 10 месеца-преди плачеше и не искаше да седне.По този начин като плаче детето,и не иска,как да го научиш-като го натискаш насила ли?И до сега знае вече за какво го ползва,ака вътре почти редовно,но въпреки,че след всяко ставане вече почти 3 месеца учене сядаме на него,ака понякога и в памперса.За пишането сме мноооого назад с ученето.

# 49
  • Мнения: 72
Започнах да я слагам на гърне на 7мес. и вече всеки път като седне сваршва по нещо и си пляска  smile3501

# 50
  • Мнения: 8 999
И двете си деца запознах с този уред веднага, щом се научиха да седят стабилно - около 7ми-8ми месец. Но осъзнато и редовно /без никакъв памперс/ започнаха да го ползват чак след втората година.

# 51
  • Мнения: 5 362
май4ета,на годинка сме ве4е,а не мога да го нау4а малкия да се изхожда на гърнето.кажете-рано ли е според вас или пък ве4е сме закъснели?
Thinking какво значи рано или закъснели?!
Всяко дете си е различно.
Моето специално,седна и започна да върши съзнателно "работите" си на гърне на 2 год.Без фал сме,така да се каже,от тогава.Била си е готова и това е Peace

# 52
  • Мнения: 611
Започнах да я слагам на около 1г и 5-6 месеца, но изцяло без памперс и всичко се върши в гърне е от като направи 2год. Peace

# 53
  • Мнения: 124
Дъщеря ми я мъчих до скоро на гърне и не искаше едва сега като стана на 2год. и 2мес. започна да казва и има желание да ходи на гърне.Даже вече не иска памперс

# 54
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
На година и 9 месеца започнах с опитите, след месец махнах памперса.

# 55
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Щом изпада в и стерии от гърнето, значи още му е рано.
А гърне заедно с книжки, играчки, песни, телевизор-  Naughty Детето трябва да знае за какво точно се използва гърнето- не е занималня, а тоалетна.

# 56
  • Мнения: 654
А гърне заедно с книжки, играчки, песни, телевизор-  Naughty Детето трябва да знае за какво точно се използва гърнето- не е занималня, а тоалетна.
Абсолютно съм съгласна! НАй- добре е да има едно най- обикновено гърне, да му е удобно, да не му висят крачетата..

# 57
  • равна Тракия
  • Мнения: 101
Не го карам PeaceНа 11 месеца сме,още не знае какво е гърне.
Вярно,вие сте по-големки,но в никакъв случай не го насилвай.

# 58
  • Мнения: 236
Виж тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/600/ На мен ми беше много полезно да прочета тази статия и смятам като му дойде времето да постъпя като втората майка

# 59
  • София
  • Мнения: 5 187
От посочената статия:
педиатър от Детската болница във Филаделфия наскоро докладва: ''На децата под 27 месеца често им е необходимо много повече време за свикване към тоалетна, от тези започнали късно''. В неговото изследване на 18 до 24 месечните са им били необходими 10 до 16 месеца за да останат абсолютно сухи , на 2 1/2 - 3 годишните са им били нужни само 5 месеца. Така че за какво да се бърза?

Това е невероятна пропаганда на търговски продукт- в случая се изтъква някаква "статистика" и ни се внушава, че трябва да бъдем добри родители и да не мъчим детето, междувременно купувайки продукта година след година.
 Е да, ама не! Българчетата сме различни! Оглеждайки около мен дечицата, горното"докладване" е за някаква степен на олигофрения- на родителите като манипулирани потребители...а оттам и на децата.

При моето дете с махането на дневния памперс на 18 месеца(вярно, че беше лято и беше много лесно), последва още по-лесното запазване на нощния  сух. Или американските производители на пелени ще ме обявят за майка-изверг? Трябваше още година и половина да съм им клиент и още 5 месеца "за да остане абс.сухо"...

Общи условия

Активация на акаунт