Първокласници /13/

  • 31 053
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Айяла, нашият сборник е в две части на издателство "Слово" - "Помагало по математика"  Peace


Ясно, "помагало"  Simple Smile имаме и ние - в него работят и в училище и в къщи.

# 46
  • Мнения: 494
 Тържеството на нашите е на 21-и. След часовете. Ще си разместят чиновете, ще попеят,ще потанцуват... Родителите не искаха да се разменят подаръци-не били още се опознали толкова добре децата-може би догодина. На мен ми се стори странно-изглежда не им се дават още пари, че днес всичките първи класове имат организиран празник в едно читалище, с почерпка(сандвич, торта и сок), томбола, програма и т.н.-по 6 лева събрахме за това-дано е весело, въпреки че според мен ще е лудница и надвикване и по-весело ще им е на тяхното си малко празненство в класната стая на 21-и декември. Аз отговарям за почерпката, но още не съм решила какво точно да направя. Вероятно ще е по някое малко пакетче за всяко дете-имаме останали от събраните пари още от началото на годината, но са около 2 лева на дете и затова се чудя-не искам да са някакви пълни боклуци, но за 2 лева...какво? Дайте някоя идея, моля... Praynig Praynig Praynig
 Иначе и нашите работят по такива помагала-на "Слово", но на мен ми се виждат скучни такива...

# 47
  • София
  • Мнения: 981
И нашето тържество е на 21.12. - първо в класната стая,после ще ходят на театър.
Сборникът на "Слово" го купихме,но се оказа че въобще няма да учат по него.Казаха ни ако искаме да го използваме в къщи.
А днес по обяд ми се обажда Криси почти ревяща"Мамо,ела да ме вземеш,не искам на занималня,госпожата непрекъснато ми се кара...."И аз веднага звъня на баща и,той излиза от работа за да ходи да се разправя.Преди малко си идват и направо ми идваше да се гръмна,отишъл мъжът ми в училището,извикал госпожата по занималня и добре че директно не е започнал да и вика а е разговарял спокойно,извикали и Криси и накрая се оказало,че нашето момиче си е измислило всичко,просто и било скучно,защото много бързо си пишела домашните и госпожата и давала да си чете книжки,а тя искала да си говори с приятелките ooooh!.Сега пък каза че е уморена,изпратих я да си легне,но като ги слушам как крещят със сестра си скоро няма да заспят.Направо не знам какво да правя - мъжът ми каза,че много съм я разглезила и май ще излезе прав.

# 48
  • Мнения: 394
 Мами а да сте хули нещо за час по религия?
Моята щерка ми донесе от госпожата лисче и вътре ме питат дали съм съгласна да има такъв час!

# 49
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Мами а да сте хули нещо за час по религия?
Моята щерка ми донесе от госпожата лисче и вътре ме питат дали съм съгласна да има такъв час!
Това е идея на новия ви кмет в Пловдив.

# 50
  • Мнения: 2 241
Мами а да сте хули нещо за час по религия?
Моята щерка ми донесе от госпожата лисче и вътре ме питат дали съм съгласна да има такъв час!

Нас ни питаха още на първата родителска среща през юни дали искаме или не, за да видят могат ли да сформират група по СИП, само няколко родители отказаха, така че имат един път седмично религия, има си учебник и учебна тетрадка. Поне на моя син му е много интересно, след това ми разказва какво са учили (и научавам доста неща от него Embarassed, не съм особено навътре в религиозната тематика).

# 51
  • Мнения: 111
  Ние нямаме час по религия ,а и никой не ни е питал за СИПnewsm78

# 52
  • Мнения: 196
  Ние нямаме час по религия ,а и никой не ни е питал за СИПnewsm78

И при нас така, просто ни уведомиха какви ще са СИП и ЗИП.

# 53
  • Мнения: 2 241
  Ние нямаме час по религия ,а и никой не ни е питал за СИПnewsm78

И при нас така, просто ни уведомиха какви ще са СИП и ЗИП.

Значи си зависи от училището. Аз лично нямам нищо против, тук имаше теми с доста разгорещени спорове за и против, но според мен няма как такъв час да нанесе непоправима вреда на едно дете.

# 54
  • Мнения: 1 320
аз съм против часа по Религия .... има си време за всичко
по темата за домашните .... вече написва всичко в занималнята , в противен случай остава без тренировките по Футбол
СИП и ЗИП са ни по Български , но тава е защото са по малко часовете ... Нико има 1 час физическо и 2 часа Плуване през седмицата , както и Английски 2 часа , а по БЕЛ са 9 часа седмичнов т.ч. и СИП и ЗИП

# 55
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Да похваля Радо - днес си извоюва първия колан по таекуондо - жълт. Имаше по малко от всичко - и притеснение, и лигавене, и точно изпълнение на ударите Laughing

# 56
  • Мнения: 1 608
Браво на Радо!

# 57
  • Мнения: 2 431
Нашият клас ще празнува три дни - в сряда децата са на коледен куклен театър, в четвъртък на детски кът с програма и Дядо Коледа, в петък на баница с късмети в класната стая. Мероприятията са планирани след третия час, за да можем родителите да си ги посрещнем наобед.

# 58
  • Мнения: 6 029
Здравейте, извинявам се, че ви прекъсвам темата и знам, че не му е тук мястото, но дали е удобно да ви попитам за подарък за осми рожден ден на момиченце?

Има много красиви книги-пъзели. Виж в някоя книжарница.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 078
Моята вече се радва на хубави дрешки, понеже се пада малко фръцла Laughing а и си има какви ли не книги, пъзели, развиващи игри...Но най-добре да се пита самото детенце - то вече е голямо и знае, какво би искало.Или да се попитат родители от какво се интересува и какво си няма. аз така действам и с възрастни и с дечицата. Но ако не е удобно или не са много близки, то тогава или хубава книга или някоя дрешка.

Общи условия

Активация на акаунт