Много важен въпрос

  • 2 356
  • 45
  •   1
Отговори
Имам един за мен доста важен въпрос. На супругата ми и закъсняваше повече от месец, и както всички биха си помислили ура бременна е, но какво се оказва всъщност: вчера тя отиде на лекар, докторката я е прегледала и е казала, че няма (не вижда) никакъв плод, след което и е обяснила, че поради голямото желание за дете което има жена ми е успяла така да настрои организма си, че все едно наистина е бременна. С почти всички начални състояния съпровождащи бременността (закъзненения на цикъла, доста добър апетит, леко чувство на некомфортност и т.н.). Та питам аз нима наистина ли е възможно това, защото аз за първи път го чувам това нещо, изписала и е някакви хапчета за предизвикване на цикъл /Duphaston/. Моля Ви ако някоя от вас е преживяла такова нещо или поне е чувала нека каже наистина ли я има тази възможност. Благодаря Ви предварително.

P.S. Не знам дали точно тук трябва да си задам въпроса, но честно да Ви кажа аз направо съм много изумен как един човек може да настрои организма си да симулира дадено състояние. А и да Ви кажа съм си и притеснен  Confused, защото съм чувал за няколко издънки на тази лекарка.

# 1
  • Мнения: 2 587
но честно да Ви кажа аз направо съм много изумен как един човек може да настрои организма си да симулира дадено състояние.

Де да знам,по филмите може... Mr. Green
Най-добре е жена ти да не бърза с хапчетата,а да отиде при друг лекар преди това.Ако не си е правила тест за бременност може да го направи  Peace

# 2
  • Мнения: 768
 Има такъв синдром. Но наистина не бързайте с хапчета.

# 3
  • Мнения: 9 903
колкото и да е странно, чувала съм. Също съм мислела, че не е възможно, въпреки че в случая, за който съм чела, на жената дори й се увеличава коремът  тип "6-7 месец". Тя била толкова сигурна, че дотогава не отишла на лекар.
Ноо, посетете друг лекар. Сигурното си е сигурно.
Иначе ми се е случвало за 3-4 дни закъснение да получа "бременни" симптоми - зов за повръщане, сънливост, характерни болки и усещания.

# 4
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз също съм чувала за подобно състояние на симулиране на бременност- дали и при вас е така не се знае, защото може съпругата Ви да е бременна наистина Praynig
Нека не бърза с хапчетата  bouquet

# 5
  • Мнения: 68
Да се включа и аз с една истинска история, разказа ми я акушерката в болницата, в която раждах.

Случило се е преди година. Постъпва за раждане млада жена, която твърди че е в 9 месец, със контракции, започват да мерят тоновете на бебето и се оказва че няма такива, лекарите са притеснени да не го загубят  и събират екип за спешно секцио, но правят и задължителния преглед с ехограф...и са останали изумени....бебе няма. Желанието на жената за бебе е било толкова силно, че тялото е симулирало цялата бременност (корема също е бил пораснал) , изписали са и някакви медикаменти и са и назначили психолог. Така, че е напълно възможно това , което описваш.

# 6
  • Мнения: 645
Има такъв синдром. Но наистина не бързайте с хапчета.

Peace

# 7
  • Мнения: 4 399
може и се случва не само при хората,а теста за бременност какво показа newsm78

# 8
Благодаря Ви много за отговорите. В интерес на истината и аз и казах същото да не бърза с тези хапчета а да отиде и при друг, но понякога Вие жените сте малко твърдоглави /не искам да Ви обидя/. Ще видим какво ще направи

# 9
  • Мнения: 728
boozho, не стана ясно тестът за бременност при жена ти положителен ли е, че има съмнения все пак? Иначе Дуфастонът няма да навреди при евентуална бременност. Изписва се както за предизвикване на цикъла, така и за задържане на плода.

Да се включа и аз с една истинска история, разказа ми я акушерката в болницата, в която раждах.

Случило се е преди година. Постъпва за раждане млада жена, която твърди че е в 9 месец, със контракции, започват да мерят тоновете на бебето и се оказва че няма такива, лекарите са притеснени да не го загубят  и събират екип за спешно секцио, но правят и задължителния преглед с ехограф...и са останали изумени....бебе няма. Желанието на жената за бебе е било толкова силно, че тялото е симулирало цялата бременност (корема също е бил пораснал) , изписали са и някакви медикаменти и са и назначили психолог. Така, че е напълно възможно това , което описваш.

Това незнам как да го повярвам. Нали за да постъпи да ражда, жената трябва да има обменна карта от ЖК или наблюдаващия бременността гинеколог, където пък трябва да са й направили поне 2 ехографски прегледа, да са слушали тонове и т.н.

# 10
  • Мнения: 9 903
ха, знаеш ли колко жени от селата, от малцинствата, не стъпват на ЖК, за ехограф не са чували, и накрая по тази причина раждат в изолатора....
не се връща току-така родилка, дори да няма обменна карта.

# 11
  • Мнения: 1 733
И аз мисля, че не трябва да бързате с хапчетата. По-добре изчакайте още малко и отивайте при друг лекар.

# 12
  • Мнения: 1 335
Абе отидете и на друг лекар. Една приятелка така - закъсня й, тя отива на гинеколог, която я гледа и на ултразвук, не вижда бременност и й изписва дуфастон (може и оргаметрил .. не помня), но на нея пак не й дойде. Е оказа се бременна, само че благодарение на умната лекарка пи хапчетата и само се притесняваше дали не е причинила нещо на бебето си.

# 13
  • Мнения: 1 671
Нека жената ти си направи тест.
Наистина има такъв синдром. Моята акушерка също е попадала на такава жена. Дошла да ражда, коремът и като в 9 месец, като я прегледала - шийката омекнала и изгладена, тонове - няма. Чак ултразвукът показал за какво иде реч. Явно има много чувствителни жени на тази тема.
Иначе за обменната карта - циганките да не би да имат такава, ама пак раждат Wink. Най-много ме изуми скоро като ми разказваше, че приемала някакво момиче от село и я попитала кога и е била последната менструация, тя отговорила: "Чакай малко да питам свекър ми, той е отвън!" Shocked

# 14
  • Мнения: X
Има такъв синдром, но се случва наистина рядо.
Още повече, че при съвременните методи на следене на бременността, много рано може да стане ясно има или няма бременност.
Възможно е да е забременяла по-късно, макар, че с едно месечно закъснение вече щеше да се вижда.
Съвета ми е да отиде на вагинален ултразвук и да пие Дуфастона, тъй като ако има бременност той ще спомогне развитието и, ако няма, ще предизвика цикъла и.

# 15
  • Мнения: 3 929
Моята братовчедка беше така, но й липсваше цикъл 2 месеца. Тя си мислеа, че е бременна, но не ходила на доктор, нито си правила тест - просто беше некомпетентна по тези въпроси и не е знаела кого да попита и какво да направи. Когато отиде на доктор, разбират, че не е бременна.
А преди 3 години на мен ми закъсня цикъла с повече от месец, но той така или иначе си беше нередовен. Исках да изчакам още малко, преди да си купя тест за бременност. Бях сигурна, че съм бременна, но не исках да съм, обаче имах всички признаци - знаех, защото преди 8 години направих спонтанен аборт в края на 3-я месец. И така. Беше въпрос на тест - да си го купя и направя. В мига, в който приех факта, че съм бременна, че ще родя това дете, каквото и да ми коства, ми дойде. Ами, ето така става. Внушението и самовнушението е велика сила. Чувала съм за много други подобни случаи - не само за бременност, но и за разни болести, така че...
Моят съвет е обаче да посетите друг гинеколог, който да я гледа на ЕГ, както и жена ти да си направи таст за бременност.

# 16
  • Мнения: 745
добре де,лекарят може и да греши.направихте ли тест?потърсихте ли друго мнение?

# 17
  • Мнения: 176
НЕ БЪРЗАЙТЕ С ХАПЧЕТАТА!!!
Ще ти кажа какво се случи при мен:
При първоначалния преглед не се видя плод.
Лекарят ми обаче е истиснки професионалист, направи ми втори вагинален ултразвук, оказа се, че има бебе, и то доста големичко, само, че аз от притеснение, така съм се била стегнала, че не се е видяло.
Сигурно звучи налудничаво, но се случи.
Втори преглед няма да и навреди в никакъв случай.
А за тест - и аз не разбрах - правила ли е?
А имайте предвид, че и тестпвете не с много стока, аз имах два отрицателни, преди положителния.
Е, това "несъществуващо" бебе е вече на 10 месеца Hug

# 18
Ами не сега ще си направи тест, досега не го е била направила. А и я навих да отиде и при друг доктор. Иначе много Ви благодаря за изчерпателните отговори, аз само се надявам всичко да е ок.

# 19
  • Мнения: 2 960
Да се включа и аз с една истинска история, разказа ми я акушерката в болницата, в която раждах.

Случило се е преди година. Постъпва за раждане млада жена, която твърди че е в 9 месец, със контракции, започват да мерят тоновете на бебето и се оказва че няма такива, лекарите са притеснени да не го загубят  и събират екип за спешно секцио, но правят и задължителния преглед с ехограф...и са останали изумени....бебе няма. Желанието на жената за бебе е било толкова силно, че тялото е симулирало цялата бременност (корема също е бил пораснал) , изписали са и някакви медикаменти и са и назначили психолог. Така, че е напълно възможно това , което описваш.

Е знам ,че има синдром на така наречената "фалшива -симулирана бременност".Със симптоми -нарастване на стомаха ,спиране на цикъла ,смяна на настроението ,гадене.......... #Crazy ама чак контракции ,че и раждане Shocked...струва ми се меко казано неистина тази случка.Пък и каква е тази жена дето до девети месец не е ходила на преглед.... newsm78 да не е била извънземна нещо..............а иначе  такъв синдром си има и всичко е на психична основа,корени се в силното желание за бебе.Но жената трябва да отиде на още един специалист за преглед.....едва ли обаче първия лекар е изтървал да види плода....така мисля аз.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Първо тест, после лекар  Peace
И на мен лекарката не ми видя първоначално плода, не бързайте с хапчета.
Но виж, фолиева киселина може да се пие Wink

# 21
  • Мнения: 2 622
Глупаво е че не си  е направила тест досега ThinkingТе отчитат много точно и така ще сте наясно.Наистина,не бързайте с хапчетата.Бременноста може да е настъпила по-късно и затова да не се вижда на ехограф.А може и да става въпрос за най-обикновено закъснение.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ще чакаме да споделиш какво е станало Peace
Стискаме палци Praynig

# 23
  • Мнения: 1 440
Наистина и аз ще чакам да споделиш!Успех!

# 24
  • Мнения: 611
............... Най-много ме изуми скоро като ми разказваше, че приемала някакво момиче от село и я попитала кога и е била последната менструация, тя отговорила: "Чакай малко да питам свекър ми, той е отвън!" Shocked

Ей това направо ме срази Joy Joy Joy
А иначе по темата, възможно е да си внуши наистина, но направете един тест и той може би ще покаже, а и при друг лекар да отидете също не е излишно, възможно е плода да е много малък още и да не се види на ехографа, при мен така беше, но след като отидох след 2 седмици вече всичко се видя Peace
Дано резултата ви е EFP

# 25
  • Мнения: 12
Най-добре е да посетите лекар с добър ехограф. При мен първият път също не се видя плод(бях в 7гс), имаше само сакче, но две седмици по-късно отидох на вагинален ехограф и тогава бебчето се видя. Така, че посетете лекар

# 26
Вече съм и дал последователността на задачките които трябва да изпълни  Wink. И разбира се че ще пиша какво е станало. Вие всички бяхто толко отзивчиви, че ще е грехота да не кажа какво е станало. Пък откъде да знам може наистина да има някаква грешка и да има бебе  Praynig Wink.

# 27
  • Мнения: 455
Напълно е възможно - казвам го от личен опит.
Навремето, преди да забременея със синът ни имах подобен месец през който имах всички признаци на бременност и т.н. в т.ч. закъснение на цикъла от близо 20 дни.
Разбира се отидох веднага на преглед и се оказа същото като при съпругата ти - нямаше плод и след два дни цикъла ми дойде.
Но за наша радост още на следващия месец бях наистина бременна със сина ни.
Успех!

# 28
  • Мнения: 559
Айде бе не стана ли тоя тест вече? Mr. Green Казвай, че съм нетърпелива!
Стискам ви палци  Praynig

# 29
  • Мнения: 1 008
И аз чакам теста...

# 30
  • Мнения: 858
е стискам палци бебе да има.Моя приятелка имаше закъснение на цикъла.Ходи на преглед.Гинеколога беше твърдо убеден,че не е бременна и няма бебе.После мина през друг лекар,който заяви че вероятно има киста или някакъв хормонален проблем и назначиха разни изследвания.Тя си направи 2 теста -отрицателни бяха.А тя беша убедена,че е бременна все пак.Накрая направи кръвен тест и при прегледа на третият доктор -бебето се намери  Wink сега е един малък пухчо на 4 месеца.

# 31
И аз чакам пустия тест, ама още не ми се е обадила  Rolling Eyes Иначе да съм казал

# 32
  • Мнения: 2 960
Най-добре е да посетите лекар с добър ехограф. При мен първият път също не се видя плод(бях в 7гс), имаше само сакче, но две седмици по-късно отидох на вагинален ехограф и тогава бебчето се видя. Така, че посетете лекар

това ,че се вижда сакчето ,това не означава че не сте бременна ,означава наличие на бременност.В този първоначален момент не се вижда плода ,защото още  е рано за него ...той може или не да се появи ...ако се появи ...значи има бебо има бременност ,ако не се появи значи ,че отново има бременност ,но има и т.нар кухо яйце...т.е няма бебе.
   Човекът казва ,че изобщо не е констатирана бременност нали така.....в смисъл ни сакче ни дявол.На вагинален ехограф/качествен / се констатира бременност след 10-тия ден от зачеването....едва по късно се вижда плода и сърчицето му.

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
Възможно е, но е абсурдно да се постави подобна диагноза без нито едно изследване.

# 34
  • Мнения: 188
Ами не сега ще си направи тест, досега не го е била направила. А и я навих да отиде и при друг доктор. Иначе много Ви благодаря за изчерпателните отговори, аз само се надявам всичко да е ок.

Ама миличък, първо се прави тест и после при доктора. Плюс това, може да е още рано и затова да не се вижда бебчо, а и некадърни доктори бол. Ако теста е положителен грешка няма. Стискам палци да е, и жена ти да не е почнала хаповете.
Да кажеш какво показва теста    Peace

# 35
  • София
  • Мнения: 7 033
Boozho, отидете при друг доктор. Аз силно ви стискам палци и от сърце ви пожелавам съвсем скоро да се похвалите, че чакате бебе.

# 36
  • Мнения: 189
Дано теста да е положителен.Стискам ви палци и ви пожелавам най-хубавият  подарък за Коледа да бъде новината,че очаквате бебче.

# 37
Е ще ме разплачете бе хора. Чул Ви господ, но всичко е в ръцете на съдбата в момента  Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 5 079
Задължително да отиде и на друг лекар!  Peace

# 39
  • Мнения: 463
Потърсет друг специалист, независимо от резултатите на теста сега!
И аз с нетърпение чакам.
Ако е отрицателен помогни на жена си да не мисли толкова за това. Колкото по - малко се задълбочавате и си мислите за това дали е забременяла или не, толкова по- голяма е вероятността да забременее. Знам го от личен опит и от този на майка ми / 9 години/ и две приятелки.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 320
консултирайте се и с друг лекар.  Peace Инече да, напълно е възможно, прсихиката на човек е голяма работа! Но както са ти казали някой ехографи не засичат ранна бременост, така че по добре да не избързва с каквито и да е хапчета. Късмет!  Peace

# 41
Еми току що ми се обади и каза че теста е отрицателен. И сега остава да отиде и при друг лекар, да видим той какво ще каже. Ако не продължаваме напред, пък каквото дойде  Wink. Мерси на всички, много сте мили  Hug

# 42
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
 Praynig Peace

# 43
  • Мнения: 463
Успех и много късмет! Praynig

# 44
  • Мнения: 559
Еми току що ми се обади и каза че теста е отрицателен. И сега остава да отиде и при друг лекар, да видим той какво ще каже. Ако не продължаваме напред, пък каквото дойде  Wink. Мерси на всички, много сте мили  Hug

Ееее  Sad
Айде сега по празниците ще имате повече време за секс  Mr. Green
Успех!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 558
Аз пък съм чувала за такова състояние. Има го даже при животните. Потърси из нета и сигурно ще откриеш нещо.  Peace Това е на психическа основа.

Общи условия

Активация на акаунт