Кулинарно бедствие или .... странни комбинации и готварски издънки

  • 6 795
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 69
кулинарно бедствие-баница с ракия вместо газирана вода                                                                                                                                 
странна комбинация-леща със захар и оцет,толумбички с оцет,сладолед с първени картофи ,омлет с гъби кашкавал сирене бекон и сладко от боровинки.....наистина познавам човек които се храни така и му е много вкусно Rolling Eyes Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 73
Кулинарно бедствие почти всеки ден                 странна комбинация-филия с масло и мед +сирене и домат   диня с сирене                                                                                                                                           

# 47
  • Мнения: 3 830
Преди три дена толкова солени макарони направих, че изядох половината и щях да умра. hahaha Joy . После съм изпила за два часа два литра вода Mr. Green Laughing

# 48
  • Мнения: 1 679
7.Мариновах свински пържоли със сироп за кашлица Мукосолван (май такъв беше, един тъмен такъв), вместо соев сос. Беше се озовал заедно със соевия сос на масата и във бързината ...  Rolling Eyes

Това е безкрайно оригинално, направо печелиш приза за НАЙ-ГОЛЯМО Кулинарно бедствие  Joy

# 49
  • Мнения: 12
За издънки не се сещам по простата причина,че не аз готвя вкъщи.Все пак съм на 19,майка ми се грижи все още за това.Но за странни комбинации....мога да ви кажа някои-таратор или кисело мляко с пържени картофи,бухти(разцепвам ги)слагам сирене и мед/мармалад.Имам приятели,които ядат спагетите с хляб-за това винаги съм се чудела  Sick

# 50
  • Мнения: 4 406
та за старите бутилки от олио.
Баща ми слагаше ракия  в тях. Веднъж едно мое гадже го бях оставила да прави кюфтета и сипал ракия. Поне не се подпалихме, че ракията е силничка

# 51
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ха, проспала съм я тази тема
кулинарно бедствие - всичко с желатин, ориза ми става кашкав, редовно загарям нещо на котлона и други такива заблеяни  Blush
странна комбинация- тук незнам дали да пиша  Mr. Green
Любими мои - палчинка с мед/сладко и сирене, диня или грозде със сирене, разбира се плато френски сирена(камамбер, бри) с плодове, вишновка с луканка за мезе, сладникаво червено вино с лют черен шоколад, агнешко с малага  Mr. Green и мноого други обявени тука за странни. Ааа странно ми е, че мъжа ми яде филия с лютеница и сладко от смокини  newsm78

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 17:01 от Камамбер

# 52
  • Мнения: 3 166
Темата е супер. Поне се успокоявам, че не съм само аз.
Кулинарна издънка - правя сироп от вишни за зимнина в една огромна тенджера. Точно преди да сваля от котлона си изсипвам пактчетата лимонтузу. Втрещих се, че е кафяво на цвят, ама беше късно. Оказа се смлян кимион. През зимата обаче си го пийнахме - мъжо казваше,че така все едно със сиропа си хапва и лукнака. И че трябва да се патентова. Peace
Още - до шишето с оцета стои шише ракия-първак. Подправих салатата с нея. Мъжът пак не се оплака - каза че салатката си е с пиенето. Ама не я доизядохме. Беше ужасна.
Още. Току що омъжена и да се покажа колко съм умятна решавам, че ще правя желе от дюли. Чета по книгите и приготвям. Варя, варя, то все не се сгъстява. Часове вря. И накрая от 2 кг плод и почти толкова вода и захар докарах три буркана от тези за лютеница /едновремешните/. Ама като не бях правила такова нещо до тогава хич и не се  зачудих що така малко стана. Оказа се че така съм преварила желето, че не само че лъжица не влиза в него ,ами и няма начина да се изкара от бурканите след като изстина. Та го хвърлихме с бурканите.

Странна комбинация - синът ми обича шоколадова вафла с кетчуп.

# 53
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ха, проспала съм я тази тема
................
И аз бе! И се чудя как така?  Crossing Arms

# 54
  • Мнения: 23
- Правя салатка една вечер.. Но тъй-като често пресолявам.. викам дай да кусам на къде е .. Хм.. викам си - още и трябва. Ръся още сол.. Абе тая салата не ще да става солена и това е.. Чак като взе да ми сладнее усетих че слагам захар.
- Веднъж пък като правих от тези "бързите" пюрета, дето се разтварят, пак сложих захар.. Лошото е че не го кусах, ами направо го сервирах..  ooooh! а имах гости  smile3538
- Кафе със около 2 ч.л. сол   Sick
- А като правих за първи път в живота си ориз  Crazy ..Явно не бях сложила достатъчно вода, или поне да бях доляла.. а аз като видях че извря и викам готово е!  Laughing Та част от зрънцата баха едни такива полу-сурови, хрупкави..  #Crazy

Преди вкъщи постоянно си разнасях малка бутилка с вода. Този път беше една оранжева от Фанта.. Ама не помня всеки път къде съм я оставила.. Отивам в кухнята при майка ми, а тя жената точеше нещо на масата.. Виждам аз моето оранжево шишенце и се светвам че съм мноого жадна.. И като го надигнах....  Sick Sick Sick Тя майчето си имала в такова шишенце прелято олио.. Отвратително беше...

# 55
  • София
  • Мнения: 478
Най - щурата ми комбинация е от детството Joy Бог да го прости дядо ми беше невероятен кулинар и правеше много вкусен винен кебап, който обожавах. До тук добре, но го ядях с прилично количество захар. Най - ужасната комбинация на мъжа ми е печена филия, намазана с маргарин, лютеница и поръсена с чубрица Sick Трудно свикнах и с навика му да яде сандвич от салам и бяло саламурено сирене ooooh!

Присъединявам се към клуба на мразещите майонеза Peace

Имам издънка с едно фрапе за браточедка ми. Направих го мноооого солено, защото обърках сол и захар, а тя ме беше помолила за по - сладичко Joy

# 56
  • Мнения: 1 679
Вече се похвалих в темата "Най-големия ви кулинарен провал е........  "  Laughing

Но да добавя още нещо - когато за първи път месих козунак за Великден, не зная защо, реших че от замесеното тесто ще стане един козунак и го сплетох в един съд и сложих да се пече - беше тесто поне за 3 големи козунака - представяте си какво стана във фурната - вулкан от бухващо тесто  Joy

# 57
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Вече се похвалих в темата "Най-големия ви кулинарен провал е........  "  Laughing

Но да добавя още нещо - когато за първи път месих козунак за Великден, не зная защо, реших че от замесеното тесто ще стане един козунак и го сплетох в един съд и сложих да се пече - беше тесто поне за 3 големи козунака - представяте си какво стана във фурната - вулкан от бухващо тесто  Joy
Леле, и как я изчисти после?  Shocked

# 58
  • Мнения: 200
Моето бедствие  е торта  с две супени лъжици ванилия(баба ми работеше в сладкарски завод и ванилия имахме в компотен буркан).
Толкова беше горчива ,че  Sick Sick Sick

# 59
  • Мнения: 1 679
Леле, и как я изчисти после?  Shocked

Не питай, не е за разправяне  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт