Давате ли витамини на вашите деца и какви са те?

  • 6 808
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
аз лично се чудя какви да му давам.

# 1
  • Мнения: 9 894
не давам.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами зависи от възрастта на детето.
Но при всяко положение, не бих препоръчала каквото и да било с приятен вкус. Потенциално опасно за предозиране е... лично аз си пооткрадвах саностол.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 576
Давам Киди. Приятен е вкуса и не ми се мръщи. Шишето е недостъпно за нея, а съм на мнение, че трябва да се помага на имунната система. Но да не забравяме и ежедневното консумиране на пресни плодове. Задължително е.

# 4
  • Мнения: 1 371
На моето не давам нищо, що е под формата на лекарство, пък даже и витамини да са. Нито пък аз пия някакви такива неща. Има достатъчно плодове в момента с витамин це: КИВИ (то е най-витаминозно), мандарини, портокал, грейпфрут, лимони........

# 5
  • Мнения: 748
давам мултисаностол. държа го на недостъпно за нея място, а и тя знае по колко се пие и че лекарствата не трябва да се пият повече от предписаната доза.
яде много плодове, но не вярвам, че може да си набави всичко от храната.

# 6
  • Мнения: 4 668
Давам Саностол и съм доволна  Peace

# 7
  • Мнения: 4 496
Не давам витамини. Давам хомеопатични профилактично по предписание на лекар. Flutter

# 8
  • Мнения: 2 614
Давам Коластра на Аква Сорс и много, много плодове!  Peace

# 9
  • Мнения: 134
само вит.Ц тои е най важен за бебета на ампулка а за нас понеже сме вече по големи(а и му била кисела ампулата,на господина с претенцийте)купувам детски вит.Ц с различни плодови вкусове и разбира се плодове

# 10
  • Мнения: 3 209
От една седмица започнах да давам Саностол  Peace

# 11
  • Мнения: 887
Давам Киди Peace

# 12
  • Мнения: 1 029
давам саностол

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Витамини не давам,давам всеки ден пресни плодове.

# 14
  • Мнения: 2 307
Давам Саностол сироп и понякога детския вит C с вкус на ягода или портокал.Доволна съм.

# 15
  • Мнения: 2 309
Не, яде много плодове ежедневно. Когато е била болна, съм давала единствено по някоя ампула вит.С.

# 16
  • Мнения: 983
И на моя бонбон педиатъра изписа сиропче Киди...

# 17
  • София
  • Мнения: 9 826
Давам Саностол през зимния сезон.Двете ми деца изпиват едно шише,после не давам около месец,после пак и така.Това върви в комбинация с ядене на плодове,фрешове..давам и клеева тинктура. Peace

# 18
  • Мнения: 1 479
Давала сьм Киди и на Д-р Тайс.В момента сме на Саностол.

# 19
  • Мнения: 5 790
Само Мултисаностол давам.

# 20
  • Мнения: 1 666
До сега не съм давала.
От няколко дни давам на сина ми Ескимо кидс.

# 21
  • на село
  • Мнения: 3 841
Не давам, тя не иска да ги пие, гади и се от вкуса.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Не съм давала досега. Всеки ден яде доста пресни плодове. Когато евиждам, че почва да се разболява, давам ампулка вит. С.

# 23
  • Мнения: 8 999
Рядко се присещам - като бяха по-малки давах Саностол, напоследък децата много харесаха Марсианци. А ако нямам специални витамини, давам по едно витамин С през ден, два /когато се сетя/.

# 24
  • Мнения: 27 524
Да. В момента - Марсианците на Валмарк с горски плодове.

# 25
  • София
  • Мнения: 43 903
Давам мултисаностол.

# 26
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Витамини не давам,давам всеки ден пресни плодове.
краcим
Цитат
Не давам витамини. Давам хомеопатични профилактично по предписание на лекар.

  newsm10 newsm10

краcим, предполагам че това е Конституционалното му хомеопатично л-во.

# 27
  • Мнения: 6 461
Не давам.
Купувам плодове редовно ...така ,че децата си вземат витамините от там Grinning

# 28
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не давам.
Купувам плодове редовно ...така ,че децата си вземат витамините от там Grinning

и ние сме така Peace

# 29
  • Мнения: 330
В момента давам Саностол и много плодове, разбира се.

# 30
  • Мнения: 7 201
Когато го усетя,че започва да се разболява давам Марсианци на WALMARK,през останалото време-Не!

# 31
  • Мнения: 129
Давам пресни плодове, като беше по-малък и му беше трудно да дъфче, давах и много прясно изцедени сокове. Това поне е естествена храна, за разлика от химията! Хапче, сироп и т.н. не е гълтал никога.

Peace

# 32
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Давам пресни плодове, като беше по-малък и му беше трудно да дъфче, давах и много прясно изцедени сокове. Това поне е естествена храна, за разлика от химията! Хапче, сироп и т.н. не е гълтал никога.

Peace

 Така е, в пресните плодове има почти всички видове витамини и то в свързан вид, като организма много лесно си "отвързва" само толкова витамини, колкото му е нужно.
 Например при предозиране със синтетичен вит. С, бързо се изчерпва калция от организма.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не, не давам. Яде много плодове и смятам, че си набавя достатъчно.

# 34
  • София
  • Мнения: 39 717
Дияна в момента пие "Киди".

# 35
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Центрум Джуниър. Плодове не иска и да погледне.

# 36
  • Мнения: 636
Не давам синтетични витамини. Всеки ден яде плодове.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 706
На моето не давам нищо, що е под формата на лекарство, пък даже и витамини да са. Нито пък аз пия някакви такива неща. Има достатъчно плодове в момента с витамин це: КИВИ (то е най-витаминозно), мандарини, портокал, грейпфрут, лимони........

Напълно съвпада с моето мнение.  Peace

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 050
Давам Мултисаностол, но не редовно. Залагам на хомеопатичен имуностимулатор и Есберитокса.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не давам.Наблягаме на плодовете.

# 40
  • Мнения: 2 028
Саностол  Peace

# 41
  • Варна
  • Мнения: 4 969
не давам Peace

# 42
  • Мнения: 1 227
Започнах преди месец да й давам Марсианци

# 43
  • Мнения: 247
Какви пресни плодове в момента давате? Аз освен ябълка друго не мога да напъхам в устата на сина ми- портокалите и грейпфрутите /всички плодове с вит.С/ са му кисели и категорично отказва.
И аз давам Мултисаностол.

# 44
Давала съм Киди,много го харасваше,направихме 1 месец почивка и сега му давам Апетон с пчелно млечице-още повече го харесва:)Плодове яде,но само банани и ябълки..Мога ли да му давам вече киви например,вчера му дадох да си куса и му се ослади.На година и 2 месеца сме..Казаха ми да изчакам още малко с цитрусовите плодове..

# 45
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Не давам.
Ако трябва, педиатърът е този, който ще каже.

# 46
  • Мнения: 2 910
Не давам, засега наблягаме на плодовете.

# 47
  • Мнения: 5 026
Принципно съм против даването при здраво дете. Сега давам на синът ми-на д-р Тайс  (Мултивитамол), но аз съм болна, той е леко хремав...Иначе залагам на плодове  Peace

# 48
  • Мнения: 842
Аз се опитвам да давам, но безуспешно; синът ми въобще не ги харесва и всеки път е мъка.

# 49
  • Мнения: 1 029
Давала съм Киди,много го харасваше,направихме 1 месец почивка и сега му давам Апетон с пчелно млечице-още повече го харесва:)Плодове яде,но само банани и ябълки..Мога ли да му давам вече киви например,вчера му дадох да си куса и му се ослади.На година и 2 месеца сме..Казаха ми да изчакам още малко с цитрусовите плодове..


на нас ни изписа педиатърката апетон.Досега винаги саностол сме давали.Ще ми кажеш ли цената му горе-долу?
благодаря предварително Hug

# 50
  • Мнения: 7 201

на нас ни изписа педиатърката апетон.Досега винаги саностол сме давали.Ще ми кажеш ли цената му горе-долу?
благодаря предварително Hug
Около 3-4 лв. е.


# 51
  • Мнения: 3 209
Давала съм Киди,много го харасваше,направихме 1 месец почивка и сега му давам Апетон с пчелно млечице-още повече го харесва:)Плодове яде,но само банани и ябълки..Мога ли да му давам вече киви например,вчера му дадох да си куса и му се ослади.На година и 2 месеца сме..Казаха ми да изчакам още малко с цитрусовите плодове..

Дъщеря ми а на година и месец и вече давам цитрусови от около месец  Peace Обича мандарина, портокал, даже и грейпфрут  Peace

# 52
  • Мнения: 605
Давам 2-3 периода през зимата, например в момента им давам за първи път тази зима.
По принцип купувам Саностол, но сега голямата си избра витамините с Марсианци.

# 53
  • Мнения: 4 621
Давам зимата В момента пие Центрум, а съм давам и мултисаностол Peace

# 54
  • Мнения: 274
Коластра, Зелена енергия и Есенциални мастни киселини на Аква Сорс.Последните организмът няма от къде да си ги набави и затова е необходимо да се приемат, а също така при достатъчна наличност в организма той се справя много по-лесно с вирусите.

# 55
  • Мнения: 274
http://um.anhira.com/    Ето и малко информация, която би могла да ви е от полза.

# 56
  • Мнения: 3 334
давала съм преди Леатон..........бях доволна,сега наблягаме на плодовете и не съм давала витамини.

# 57
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Никакви .Двам само плодове- ябълки,банани,круши и мандарини,други отказва да яде.

# 58
  • Мнения: 872
Мултисаностол и витамин с давам.

# 59
  • София
  • Мнения: 553
Дъщеричката ни е на 2 г. и 4 м. От скоро и давам Мултисаностол.

# 60
  • Мнения: 258
Саностол и го пие с удоволствие. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 10 758
Щерката пие някакви Пиковит плюс.
А сина - Форевър кидс newsm78

# 62
  • Мнения: 6 029
Не давам нищо, децата боледуват рядко. Не смятам, че е удачно да блъскам децата си с химии. По-добре да ядат плодове, зеленчуци... Дори и с нитрати пак са полезни.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 679
Давала съм Марсианци, Киди и Мултисаностол.

# 64
  • Мнения: 103
Дъщеря ми пие Мултисаностол и Олисалвин акула, но не твърде често. Олисалвина два пъти годишно и тогава не давам други витамини, а Мултисаностол когато не яде достатъчно плодове /по принцип трябва насила да я карам да хапва от тях/ т.е. по мое усмотрение.
А на бебока тъй като е на година и един месец от време на време вит. С и то пак, ако забежа че нещо се вкисва.

# 65
  • Мнения: 14
 На големия давам рибено масло, а беба е на 9 месеца и още е малка

# 66
  • Мнения: 656
Последно давах Марсианци ,но мисля тази зима да не давам нищо повече.

# 67
  • Мнения: 151
вит.С на малкото   и   Саностол на голямотодете.

# 68
  • Мнения: 566
Вит С при нужда. всеки ден пресни плодове

# 69
  • Мнения: 469
Когато са здрави не давам никакви синтетични витамини.
Смятам,че това е излишно натоварване на организма с химия.
Само пресни плодове и зеленчуци.
Когато са болни давам вит.С и калций.

# 70
Аз им давам марсианци - работех във валмарк, бил съм в завода им в Чехия и сам съм се уверил в качествения контрол. Обмислях да давам и Ехиначи, за имунната система, но аз самия не съм фен на имуностимулаторите, освен ако не е наложително.

А на сайта им има и приказка за довършване, с която хлапето си спечели кутия витамини (след като ме изтормози да съм съавтор и редактор) Simple Smile Simple Smile Приказката е тук: http://marsianci.bg/4.html Joy Децата са по-големи автори и от Шарл Перо Simple Smile Simple Smile

# 71
  • Мнения: 28
Давам Саностол и то само през зимата.

# 72
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Давам Саностол и съм доволна  Peace
  и аз

# 73
  • Мнения: 9 973
не давам още нищо

# 74
  • Мнения: 2 908
Не давам нищо-само плодове.Не вярвам на тези химии.Когато е болна-вит.Ц.

# 75
  • Мнения: 9 814
Ехиначи и Вит.С

# 76
  • Мнения: 610
не недавам,за сега Peace

# 77
  • Мнения: 3 405
Не давам.
Само витамин С съм давала, когато е бил хремав.

# 78
  • Мнения: 1 103
Давам Саностол и съм доволна  Peace
и аз много съм доволна давам и на двамата.

# 79
  • Мнения: 116
Давам Киди  Peace

# 80
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Давам Саностол и съм доволна  Peace
и аз Hug

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
На д-р Тайс. Преди това давах Саностол.

# 82
  • Мнения: 5 393
Давам сироп Мулти-Саностол.

# 83
  • София
  • Мнения: 4 294
Давам и на двете от време на време (есен и зима) Мултисаностол

# 84
  • София
  • Мнения: 2 227
Не давам.

# 85
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
В момента нищо не давам, но давах Мултисаностол.

# 86
  • Мнения: 51
Само един флакон съм давала на Д-р Тайс .По принцип съм привърженик на натуралните витамини,доколкото ги има в плодовете и зеленчуците през зимния сезон.

# 87
  • Мнения: 71
мултивитаминол

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Досега съм давала само ампулки вит.С,когато е била болна.

# 89
  • Мнения: 6 438
Не,предпочитам пресни плодове и зеленчуци  Peace

# 90
  • София
  • Мнения: 3 249
На д-р Тайс. Преди това давах Саностол.
И аз така Simple Smile

# 91
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На баткото давам Марсианци или пък Центрум за деца.

# 92
  • Мнения: 3 932
Давам,
не купувам някаква определена марка, а каквото ми хване погледа, когато съм в магазина.

# 93
  • Мнения: 274
Аз скоро давах Мултисаностол.     Simple Smile

# 94
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Зависи от възрастта на детето. На дъщеря си, която е на 4 г. давам Саностол. На сина, който е почти на 8 месеца се е случвало няколко пъти да давам по половин малка ампула вит.С и това е.

# 95
  • Мнения: 509
Давам Саностол.

# 96
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не давам.
Наблягам на фрешовете Peace

# 97
  • Мнения: 3 929
Бях започнала да му давам сиропа Саностол, но май не му харесваше, а и на мен ми миришеше неприятно и му го спрях. Давам само витамин С и то предимно, когатое болен. Други витамини не давам. Но имуностимулатори давам. Разчитам на плодовете, които той консумира с охота, както и на пресните зеленчуци.

# 98
  • Мнения: 3 376
Не и не смятам.

# 99
  • Мнения: 2 090
Давам ''Саностол'',наскоро беше болен и ни ги препоръчаха за подсилване на имунната с-ма Peace
Преди това не съм давала.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 675
На каката давах Саностол, сега е на марсианци. На бебка давам Вит.Ц на ампули.

# 101
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Сега и давам Центрум.

# 102
  • Мнения: 514
Ние сме малки за витамини но давам отвреме на време витамин С

# 103
  • Мнения: 191
Започнах да и давам витамини от 6-месечна. Тук във Англия климата е доста влажен и слънцето е оскъдно, така че доста и липсваше витамин Д. Разбира се правим почивки. Давам витамини "ABIDEC". Предназначени са за деца от различна възрастова група Peace.

# 104
  • Мнения: 403
Ако се наложи давам вит.Ц ампула.

# 105
  • Мнения: 3 356
Давам му витамин С,като видя,че се разболява.

# 106
# 107
  • Мнения: 2 498
Да, давам...сега давам Киди...а голямата пие Центрум........

# 108
  • Мнения: 640
Мултивитамол на Др Тайс- 20 дни давам, 10 почиваме

# 109
  • Монтана
  • Мнения: 220
На баткото през зимните месеци давам Марсианци.Само когато са бoлни им давам vit.C.На мнение съм,че най-добре е да приемат естествени витамини от плодовете и зеленчуците,затова на малката всеки ден ́и давам прясно изстискан сок от ябълки[домашни].

# 110
  • Мнения: 1 186
For Kids.... Peace

# 111
  • Мнения: 19
аз давам ESKIMO kids.педиатърката ми ги изписа.но са доста мазни и може да не му хареса на детето.макар,че моя син ги пие без проблем.

# 112
  • Мнения: 19
аз давам ESKIMO kids.педиатърката ми ги изписа.но са доста мазни и може да не му хареса на детето.макар,че моя син ги пие без проблем.

# 113
  • Мнения: 2 152
Януари и февруари давах Саностол
Вече не давам никакви

# 114
аз давам Киди на малкия, но не непрекъснато. На каката Саностол.

# 115
# 116
  • София
  • Мнения: 7 097
Давам й Саностол - по една опаковка през зимния сезон. През останалото време не.
Когато е болна - витамин "С" на ампули.

# 117
  • Мнения: 3 499
Давам й Саностол. Откакто й ги давам, въпреки, че тя яде много плодове, детето не боледува, а ходи на ясла. Не знам дали те помагат. Но сега мисля да й ги спра малко да си почине организма й от сиропи.

# 118
  • Мнения: 1 193
И мойте са на "Саностол", от време на време и "Есберитокс" . Наблягаме и на пресните плодове  Peace

# 119
  • Мнения: 668
ами странното е ,че откакто спрях да давам не боледува newsm78.може да си внушавам,но от 6 месеца само плодове.

# 120
  • Мнения: 686
Давам едно поливитаминозно сиропче Апетон,с пчелно млечице е и усилва апетита(много ми е злоядо  момиченцето)

# 121
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Давам й Саностол. Откакто й ги давам, въпреки, че тя яде много плодове, детето не боледува, а ходи на ясла. Не знам дали те помагат. Но сега мисля да й ги спра малко да си почине организма й от сиропи.
Саностол Peace

# 122
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И аз давам Саностол. Peace

# 123
  • Мнения: 1 240
Не давам. Предпочитам пресни плодове и сокове.

# 124
  • Мнения: 668
Давам едно поливитаминозно сиропче Апетон,с пчелно млечице е и усилва апетита(много ми е злоядо  момиченцето)
искам да те попитам имаш ли информация може ли да се дава на бебе на 9 месечна възраст?

# 125
  • София
  • Мнения: 1 387
Давам Саностол на Ния

# 126
  • Мнения: 498
Давам Саностол,но само когато е болна...да я подсиля малко.Иначе и аз съм ЗА повече плодове. Peace

# 127
  • София
  • Мнения: 3 064
Не давам синтетични витамини. Кърмя и давам плодове.

# 128
  • Мнения: 780
Не давам.Старая се да ги приема с храната.

# 129
  • Мнения: 338
Давам вит. С

# 130
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Давам едни капчици за имунната система - Есберитокс, гледам да приема и много плодове, зеленчуци, макар че те ега през зимата са...Давала съм и Саностол.Малкия ходи на ясла и много се притеснявам от болести.Смятам през лятото да спра всякакви капки и сиропи, но сега през зимата  Thinking

# 131
  • Варна
  • Мнения: 506
Не. Изписаха и Саностол, но видях в състава екстракти от цитрусови плодове  Rolling Eyes та след годинката може един курс (2 седмици) да направим.

# 132
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Давам Есберитокс, ама когато се сетя.......  Crazy

# 133
  • Мнения: 3 016
Зависи от възрастта на детето. Аз лично от  2 години вече всяка пролет и есен давам на моя син - Имунобор. Доволна съм.

# 134
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Давам Саностол и съм доволна  Peace

Когато нямам саностол и давам от детските витамини на Forever Living с алое вера и съм много доволна. Не разчитам само на плодовете и зеленчуците.

# 135
  • софия
  • Мнения: 636
витамини без лекарско предписание не давам. само вит.С ни е казала лекарката и то при нужда. Иначе на ден тя яде по 3 портокала и 3 кивита, да не говорим колко обича  банани, та мисля, че си поема

# 136
  • София
  • Мнения: 4 397
На синът ми давам Мултисаностол на определен период, на малката още не съм давала  Peace

# 137
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Всеки път различни.
Саностол
Марсианци
Мултисаностол
,,,,,,,,,,,,,,,,,,

# 138
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Мултивитамол на доктор тайс отскоро

# 139
  • Мнения: 686
sisa788
искам да те попитам имаш ли информация може ли да се дава на бебе на 9 месечна възраст?
...
Изхвърлих опаковката,аз го давам на голямата.На бебета май не се дава,но не съм сигурна до каква възраст(заради пчелното млечице).Като взема пак ще погледна и ще пиша.Аз давам едно Апетонче за около месец месец и половина.Седмица давам,седмица почива,понякога като има апетит не давам сиропчето,а повече плодове и зеленчуци.

# 140
  • Мнения: 229
Давам Саностол, тъй като синът ми е слабичък и ми ги препоръчаха за злояди деца Peace

# 141
# 142
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Давам разбира се, как да не давам - плодове зеленчуци, всичко, което е възможно да се даде в зависимост от сезона!По - добро просто няма

# 143
  • Мнения: 5 362
Давам Саностол.

# 144
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Давам Саностол и съм доволна  Peace
Peace

# 145
  • Мнения: 948
В момента давам Саностол. Hug

# 146
  • Мнения: 1 243
Давам Саностол Peace

# 147
  • Мнения: 502
   Давам на каката Саностол.И Марсианци съм давала,харесва ги.На бебето не давам витамини все още.

Общи условия

Активация на акаунт