Той вече спира да се буди нощем. Ами аз?

  • 1 007
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
Дотук всичко беше ясно и просто - кърмене на 1-2-3 часа, в зависимост от желанията на мъфинчето. Но от известно време той започна да прави 6-часова нощна пауза, което само по себе си е похвално. Обаче моите гърди не издържат по толкова, препълват се с мляко и стават твърди като камък.
Понеже цеденето посред нощ не ми е любимото занимание, понякога се принуждавам да го будя, за да суче.
Какво да правя - да го оставям ли да спи, да се цедя с помпа ли или да търпя до сутринта?
Кога ще спрат да ми се препълват гърдите нощем?
И ако все пак спрем нощното кърмене някакси, това няма ли да се отрази на количеството кърма през деня /заради високите нива на пролактин през нощта съм чела, че е добре тогава да се стимулират гърдите/?

# 1
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Записвам се да следя темата защото и мен този въпрос ме вълнува. Ако може някоя от дълго кърмещите мами да помогнат със съвет  bouquet Ние сме още малки, но мъника снощи реши да спинка и тази сутрин в 6 се събудих с препълнени гърди и едвам изчаках да го накърмя . Дали да се цедя или ще се нягоди организма от самосебе си? newsm78

# 2
  • Мнения: 1 546
Записвам се и аз, защото 3ти ден дъщеря ми прави 6 часова нощна пауза и аз се чудя какво да правя с гърдите... Thinking

# 3
  • Мнения: 484
За регулацията на кърмата - при мен стана някъде към края на втория месец. Но Яна никога не се е отказвала от нощното кърмене, даже напоследък пропуска и 6 часовите паузи. Случвало ми се е да ми се препълнят гърдите през нощта - в началото - ставах да цедя, нямаше друг начин. Успех, момичета!

# 4
  • Мнения: 5 401
Къде ти такова щастие у наш`та къща!  Praynig

Ще ви се наложи няколко вечери под ред да поизцедите малко, колкото да няма напрежение. За няколко дена кърмата ще се регулира и вечерно време организма ще произвежда по-малко. За дневните кърмения не се притеснявайте. Кърмете на поискване, за да стимулирате производтвото! Днес чух Асинка (Патиланец Печен) да съветва една притеснена кърмачка и ще я изплагиатствам най-злобно - 75% от изсуканото количество кърма се произвежда един час след кърмене.

Дерзайте, мамита!   bouquet

# 5
  • Мнения: 591
Дъщеря ми престана да се буди през нощта на около 2 месечна възраст. Аз лично не я будех, за да я накърмя  /предпочитах да си поспя  Embarassed /. Проблем с количеството на кърмата през деня нямахме. Кърмихме се успешно 1г. 2м. Според мен количеството на кърмата през нощта ще се регулира за няколко дни.

# 6
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885


Това, за пролактина и нуждата от нощно кърмене, за да се стимулира лактацията,  важи когато бебето е новородено, т.е. най-много първите 4-6 седмици. След това вече кърмата се регулира спрямо нуждите на бебето.  Кърмата ти няма да намалее. Доказано е, емпирично, че бебетата, които не се кърмят нощем просто си наваксват през деня - хапват повечко на едно ядене и/или по-начесто.

Ако се будиш от твърди гърди, можеш да изцеждаш малко, колкото да ги облекчиш, а не да ги изпразваш. За няколко дни ще се нагодят към новите нужди на бебето, а ти може да се възползваш от повече време за спане, че не се знае до кога... 

# 7
  • Мнения: 2 051
Дотук всичко беше ясно и просто - кърмене на 1-2-3 часа, в зависимост от желанията на мъфинчето. Но от известно време той започна да прави 6-часова нощна пауза, което само по себе си е похвално. Обаче моите гърди не издържат по толкова, препълват се с мляко и стават твърди като камък.
Понеже цеденето посред нощ не ми е любимото занимание, понякога се принуждавам да го будя, за да суче.
Какво да правя - да го оставям ли да спи, да се цедя с помпа ли или да търпя до сутринта?
Кога ще спрат да ми се препълват гърдите нощем?
И ако все пак спрем нощното кърмене някакси, това няма ли да се отрази на количеството кърма през деня /заради високите нива на пролактин през нощта съм чела, че е добре тогава да се стимулират гърдите/?

А, ти не бързай толкова да го обяваваш, че е спрял нощното кърмене, нищо се не знай Party
Спокойно, ще ти се препълват и ще стоят като камъни 1-2 дни...ако малкия змей спре да се буди, ти скоро ще спреш да се препълваш, ако почне пак да се буди, ще си възобновиш големия надой. Той ще те стимулира колкото си иска, ти не бери грижа..
Честит ти малък змей, да е жив и здрав, не знаех, че сте се увеличили  bouquet
Брей, отвъдихте си всичките деца само с форуми Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 555
Ееее, при мен си се препълваха няколко месеца, не ден-два. Радинка спря да се буди нощем към края на втория месец и правеше 8 часови паузи, та понякога и повече. Аз не можех да спя от напрежение  и имах толкова много кърма, че за да почуствам облекчение трябваше да изцедя поне по 100 мл от всяка гърда. Иначе предпочитах да не я будя, а да цедя, за да не и правя навик да похапва нощем, след като тя сама го е отказала, а кърмата рано или късно ще се регулира.

# 9
  • Мнения: 553
Мойте и баткото преди и мъника сега нямат никакъв проблем да си хапват и спейки.
Затова към края на третия месец, когато баткото започна да прави 6 часа пауза(00-6часа) ...нямах ядове защото го кърмех и от двете гърди помалко и в 3ч бяха умерено пълни, но не ме боляха, и не съм се будила заради това, а в 6 вече и двете бяха на камък, но си спях през нощта. Но ако се случеше да започнат да ме болят около 3ч смятах че понеже е изключение, значе е сукал по-малко през деня и си го кърмех докато спи.
Иначе още откакто го родих ми се видя неестествено едната ми гърда дори под блузата да личи че е по-голяма от другата и винаги една от двете да е на камък.
затова всеки път кърмех и от двете, още повече че първите дни малчо се уморяваше и сменях на другата гърда където течеше по-лесно. И нака си остана.всеки път почвах с другата гърда за да си изсуква задното мляко и да се стимулират поравно(мъника се наяждаше за 7-10мин и после още поне 15 за удоволствие)

за тези които ще кажат че така не е правилно и че наддаваше по 1500 първите три месеца  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 01:58 от oceanid

# 10
  • Мнения: 5 539
Благодаря на всички! Ще чакам значи да се нормализира млеконадоя.

Ведра, Hug Не влизаш вече така често, затова не научаваш добрите вести овреме Laughing

Привети на цялото домочадие! Heart Eyes

А аз ако знаех за форума когато се роди дъщеря ми, едва ли щях да я кърмя само 4 месеца Sad

# 11
  • Мнения: 13 662
Здравей
според мен трябва без да цедиш да оставиш нещата да се нормализират.
По банера виждам че бебока е около 3 месеца и за сега не му трябва толкова много мляко колкото произвеждат гърдите ти, но според мен ако продължавате да сте само на кърма скоро ще възстановите нощните цокания...
И ние бяхме така на 3 месеца, събуждах се обляна с мляко и гърди като камък, дори се цедях по малко да освободя напрежението е гърдите. Мъника бързо обаче смени режима и след 4 месец почна да се буди и нощем през 3 часа
успех

# 12
  • Мнения: 919
И аз имах този проблем. Не виждам нищо лошо в това да събудиш бебето да похапне за да те облекчи, цеденето по нощите е отвратителна и изморителна работа, знам го от опит. А бебето дори няма нужда да се събужда все пак...

Каквото и да решиш, не заспивай с болящи препълнени гърди. Аз така си докарах два мастита един след друг и бях цял месец на антибиотици.

# 13
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Къде ги тези бебета дето спят по нощите ? hahaha Joy hahaha

Лилита : Всичко ще се регулира от само себе си и според нуждите на беб
Ти иначе се цеди, за да не си докараш мастит..

# 14
  • Мнения: 5 539
Къде ги тези бебета дето спят по нощите ? hahaha Joy hahaha

Лилита : Всичко ще се регулира от само себе си и според нуждите на беб
Ти иначе се цеди, за да не си докараш мастит..
Ми не знам, явно съм уцелила промоция Laughing

Предпочитам да му давам да суче, вместо да цедя.
А тази нощ пак спа 6,5 часа и аз спах също и гърдите ми май вече взеха да влизат в ритъм Party

Общи условия

Активация на акаунт