Помощ за един интериор,за да зарадваме едно момиче

  • 4 276
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 039
Всъщност сега като се замисля се сещам  за поне 5 стаи, в които едното легло е на стената с вратата. Ми не намирам нищо странно в това. По-кофти би било ако краката буквално сочат към вратата, т.е. ако леглото беше на стената, където Маленна е сложила онази огромната мебел и телевизора.
А за бюрото, аз никога, ама никога не бих го сложила така.  Naughty В офиса седя с гръб към прозореца и монитора ми е не под 30, а под 45 градуса и щори или не, когато е слънчево в половината ми екран виждам отражението на прозореца.

ох, съжалявам че се намесих., няма да се повтори

мислех, че трябва максимално да се усвои пространството
не съм слагала ОГРОМНИ мебели, ама щом така ти се струват, не слагай никакви, пък момичето ще си прибира книгите и дрехите в съседната стая. И огромната  мебел не е за телевизор, а за дрехи и книги и бельо и каквото там си пожелаеш.
2 монитора един до друг, не е никак добра комбинация
моя монитор в моя офис е точно с лице към прозореца, и проблеми нямам с отраженията. Все пак от ОГромно значение е изложението на стаята, а не дали монитора е срещу прозореца.

виждам, че много държиш на това което си паказа, опитай се да си го представиш 3д и ще видиш че ще изглежда не като подредена стая с усвоено пространство, ами просто като наределни мебели. има много голяма разлика.

в крайна сметка, ми е ясно, че това което показах, никой няма да го изпълни, защото няма да излезе никак евтино. Поне няма да излезе като за подарък.

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 10:27 от Malenna

# 31
  • Мнения: 1 152
ох, съжалявам че се намесих

Не, Не съжалявай. Второ, трето и т.н. мнение винаги е от полза за мен. Но като се замисля, аз 10 години съм спала на легло разположено директно с краката към вратата и сега това ме втрещи. Дори и сега спалнята ми и тази на родителите ми е разположена по подобен начин...все още се чудя от къде идва това странно правило?!

# 32
  • Мнения: 6 039
ох, съжалявам че се намесих

Не, Не съжалявай. Второ, трето и т.н. мнение винаги е от полза за мен. Но като се замисля, аз 10 години съм спала на легло разположено директно с краката към вратата и сега това ме втрещи. Дори и сега спалнята ми и тази на родителите ми е разположена по подобен начин...все още се чудя от къде идва това странно правило?!

ама разбира се, че има хора, които цял живот така спят
аз не съм каза - не, йок, няма да е така! просто има разни неписани правила, с които аз се съобразявам в работата си, а пък който не иска да не се съобразява. Нали така.

# 33
  • Мнения: 1 152
Така, така.   Wink А аз сега се сещам, че съм чела някъде - добре е като се влезе в спалнята, първото което се вижда да е условно казано таблата на спалнята, т.е. няма как спалнята да не е разположена по този начин - с краката от вратата.  Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 7 182
По принцип разположението на вратата към родителската спалня обикновено е такова, че самата спалня неизменно се пада "с краката към вратата". Идеята е, че се обособява свободно пространство тип "пътечка" около входа към стаята. Така че, съжалявам, но това правило в много случаи е неприложимо. Лично аз съм привърженик на функционализма, а не на разни теории за енергии и т.н. Не бих си подредила мебелите така, че да се блъскам и препъвам в тях, само и само за да спазя някакви "енергийно-символични правила".  Peace

# 35
По принцип да кажа понеже не съм,че цената няма значение.Колкото и скъпо да излезе стига да и хареса ще го порачаме да го изработят.Аз съм си принтирала всички варианти,които сте предложили и ще и ги покажа,вече тя да прецени за себе си какво ще и е най-удобно.Благодаря ви,че се включвате и давате много хубави съвети.Моля ви ако има възможност някоя от вас да дадете идея и за разположение на леглото по средата на стаята.Днес следобед ще се видя с момичето и ще и покажа всичките варианти.
Малена,ако може да дадеш идеи за комбинации на тапетите,за които спомена.Ако и друг има някакви идеи ще съм благодарна.

# 36
  • Мнения: 1 305

ох, съжалявам че се намесих., няма да се повтори

мислех, че трябва максимално да се усвои пространството
не съм слагала ОГРОМНИ мебели, ама щом така ти се струват, не слагай никакви, пък момичето ще си прибира книгите и дрехите в ....

Оф! ooooh!
Човек да не си каже мнението, веднага ще се намери някой да се обиди. Казах огромна, не за да изразя негативно отношение, а за да илюстрирам по-ясно за коя стена говоря. Crossing Arms
И хич не държа точно на моя си вариант, ами просто си въобразявах, че сме тук да даваме идеи и да ги обсъждаме, а не да се състезаваме кой ще даде най-доброто решение. Най-малкото тая скица я нахвърлях буквално за 10 мин, беше първото нещо което ми дойде наум, пък и исках да удовлетворя желанието на собственичката за дрешник. До колкото е възможно. Ако го правех за себе си, щях да си сложа просто малък гардероб, защото пространството е наистина ограничено. Съжалявам, че нямам повече време да проиграя и други варианти, просто сега ми е много напечено в личен план и влизам във форума от време на време, колкото да се разтоваря.

А за двата монитора имаш предвид, че няма да е добре чисто естетически предполагам? Thinking

# 37
  • Мнения: 6 039
А за двата монитора имаш предвид, че няма да е добре чисто естетически предполагам? Thinking


не естетически
не се слага телевизор до камина
телевизор до наземна лампа
камина до лампа
телевизор до монитор
2 излъчващи обекта един до друг

# 38
Здравейте!Да ви кажа сега какво стана днес.Показах на Силвана всичките проекти.Благодаря ви от нейно име.Не можеше да повярва,че толкова много хора се опитват да и помогнат и не можете да си представите,колко щастлива беше от това.
Най-много и допадна като идея проекта на Малена.Хрумна ми и нещо друго предложих и го и много и хареса като идея.На схемата на Малена там където е гардероба да има гардеробче широко около 40 см в това гаредеробче може да има чекмеджета и рафтове за сгънати дрехи.До него да е сложено леглото по начина по,който е показала Малена.От другата страна на леглото още един гардероб ъглов.Нещо такова: http://www.mebeli-novaidea.com/products_photos/6440.jpg
Според нея тези гардеробчета ще са и достатъчни.Бюрото да дойде до ъгловото гардеробче по начина по,който го е дала на схемата Малена.
На отсрещната стена секцията ще остане като идея горе долу така.В нея ще съхранява само книги и учебници,дрехите ще са по гардеробите.В шкафа зад стената ни дойде идея да сложим огледало и там да съхранява козметиката си.
Хареса и също ламперията зад леглото,но не и допадна много на нея да има разни рафтове.
Това е в общи линии.Искам да помоля Малена,ако е разбрала идеята на промяната в проекта на този,които тя направи да го направи в 3D.Кажете какво мислите?Дайте моля ви се идеи за тапети.Другата седмица ще ходим да ги купуваме и да поръчаме мебелите.

# 39
  • Мнения: 6 039
l_si,
 абе да те питам, ти защо пишеш като гост
какво ти коства да се регистрираш, или вече си???

# 40
  • Мнения: 2 957


не естетически
не се слага телевизор до камина
телевизор до наземна лампа
камина до лампа
телевизор до монитор
2 излъчващи обекта един до друг

Malenna това с фън шуй ли е свързано? Двата ни монитора са един до друг и сега се стресирах:)

# 41
  • Мнения: 6 039
е за фън шуй не знам Mr. Green

просто това е като А-Б-то в проектирането на интериори. Би трябвало да се избягва.

# 42
Malena нищо не ми пречи да се регистрирам,но си имам лична причина да не го направя.Чета понякога във форума,но избягвам да пиша.Забелязала съм,че хора с различно от всеобщото мнение бива нападан,понякога и обиждан,а моето мнение в много от случайте не съвпада с това на останалите.

# 43
Дърпам малко темата напред понеже отиде доста назад.
Очаквам още преложения и мнения.

# 44
  • Мнения: 1 305
Ами ти не казваш докъде я докарахте с ремонта. Имате ли вече нещо купено или още умувате?

Общи условия

Активация на акаунт