Имали ли сте повече от един спонатнен аборт

  • 1 409
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Имали ли сте повече от един спонатнен аборт един след друг? В коя г.с. ?Какава е била причината за спонтанните аборти?И после забременяли ли сте нормално след тези случаи? Много бих искала да знам защото това ми се случи в първи месец

# 1
  • Мнения: 636
Съжалявам за това, което си преживяла и те прегръщам Hug
Аз имах два поредни аборта - и двата във втория месец. Причина така и не можаха да ми кажат.
Седем месеца след втория аборт забременях без никакви проблеми и сега си имам най-лъчезарното момиченце!
За съжаление напоследък всяко второ момиче минава през този ад Sad
Горе главата и гледай само напред! Peace

# 2
  • Мнения: 4 451
И аз те прегръщам.
Имала съм един спонтанен аборт, в началото на 2-ри месец. Причината не се разбра. Гинекологът ми каза, че често се случвало... Забременях само месец след него и имам още едно момиченце. Пожелавам ти го от сърце! Hug

# 3
  • Мнения: 10 982
Прегръдки и от мен! Hug
Случи ми се преди 2 години, в края на 2-рия месец. Според лекаря беше кухо яйце. Накара ме да се пазя 4-5 месеца. На следващото лято забременях отново и сега си имам едно сладко малко момиченце.

# 4
  • Мнения: X
Е,дано да няма и други като мен,но имам 7 спонтанни аборта в 5-6-7 седмица/последният изключително болезнен и с последваща тежка инфекция,поради лекарска немърливост/.За съжеление  неможахме още в началото да открием причината за тях и се наложи да направя какви ли не изследвания и да се лекувам погрешно/но понеже не случих на лекари-повечето гледаха на мен като на сигурен клиент/....в крайна сметка така си обърках дереджето,че имаше момент в който дори и спрях да забременявам/явно проблем със забременяването нямах,но от хормонални лечения и това спра да става/...и след като се отказах от  лечението,което ми предлагаха като единствен вариант и минах на алтернативни медицини,гладолечение и започнахме да събираме документи за осиновяване-се оказах съвсем случайно бременна/абсолютно  нелогично от гледна точка на дати на овулация и т.н./......Честно казано,си мислех,е и това ще е поредния път в който ще се надявам и после ще преживея голямата болка и разочарование,но след като направихме един велопоход в планината/не бях казала на никой за съмненията си/,се оказа,че не последва  нищо лощо -тогава отидох в отделение по паталогична бременност и там ме прибраха,държаха ме на поддържаща терапия до 5 месец и сега мога да се похваля с две живи,здрави и много жизнени дечица/малкия  се пови две години и два месеца след батко си/

При мен причината в крайна сметка се оказа твърде високо ниво на пролактина/което пречи за задържането на така нареченото "жълто тяло" и води до изхвърлянето му от организма/...но от информацията която събрах ,мога да кажа,че при повече от два спонтанни аборта май се получава автоматично отхвърляне на бременоста от организма/защото имам и други познати с много несполучливи опити и ми е направило впечатление ,е почти всичките им аборти са в едни и същи седмици/
А съветът ми е да си намериш наистина добър специалист по стерилитет и да направите сериозни изследвания за да разберете причините...и съответно да се вземат мерки за отстраняването им.
Желая ти късмет и успех и ти изпращам всичката си положителна енергия и дано чудото стане и при вас!И не спирай да вярваш-ще стане!

# 5
  • Мнения: 872
Monkas, Hug.
Ще ти пиша за моята сестра. В края на 3-ти месец имаше спонтанен аборт, забременя след 4 месеца и отново в края на трети месец имаше спонтанен аборт.
В крайна сметка има една девойка, вече е 5 годишна.
Желая ти късмет и каквото си пожелаеш да ти се случи!

# 6
  • Мнения: 305
благодаря ви за подкрепата  Hug
исках също така да попитам има ли значение от кръвната група? например аз съм положителна + а мъжът ми е отрицателна -
Това влияе ли? Аз съм чувала че е най добре и двамата да сме една кръвна група. newsm78

# 7
  • Мнения: 7 723
Я сега и аз да се изкажа....
Да, имам спонтанни аборти. Три.
Първата ми бременност мина без проблеми-
родих живо и здраво бебе- 4.300кг.
Когато стана на 2г, започнахме работа по второ.
Естествено- стана от първия път, без проблем
Размерите, обаче не отгаваряха на седмицата.
В 11 г.с. прокървих. Джи пито ми каза, че няма проблем,
нормално било. След два дена, обаче,
плодът ми изпадна в тоалетната чиния.... Confused
По съвет на докторите, изчаках 6 месеца,
преди да направим следващия опит.
Забременях пак. На консултациите,
плодът пак вървеше по- назада.
Така и не се получи така чаканата сърдечна дейност.
В нрая на 11г.с.- пас прокървих.
Докторката, която следеше бремеността ми
ми каза, че се съмнява за "кухо яйце".
Аз, естествено, веднага потърсих и съветите на друг д-р,
който потвърди и ме посъветва да направя незабавен кюртаж.
Пак маках 6 месеца, пак забременях,
и историята се потрети.... ooooh!
За мен беше абсолютна загадка,
 че след като имаме вече едно живо и здраво дете,
защо не може да се получи второ??? Thinking

Бях се полуотчаяла, и точно, когато най- неочаквах,
след 2 весеца, след последния аборт се оказа,
че пак съм бременна. Е, верно е, че ходех в седмицата
по 3 пъти на ехограх, да се уверя, че расте и му бие сърчицето,
и ето- вече малката ми дъщеря е на 3 години....

******
Съжалявам, исках да бъда по- кратка.... ooooh!
Искам да те успокоя:
изчетох доста литература по въпроса
и разбрах едно единствено нещо:
природата си знае работата!
"Кухо яйце" се получава тогава, когато
още при самото оплождане на яйцеклетката,
Х и У хромозомите не се свържат правилно.
Т.е- основата на човека не се изгражда.
Аз и моят мъж си направихме всички възможни изследвания,
за да открием причината, защото бяхме сигурни,
че трябва дза има някаква причина,
но се оказа, че такава- няма....
 
А ето това намерих в нета:

“Кухо яйце” - касае се за генетично отклонение
в най-ранните стадии на развитие на оплодената яйцеклетка,
при което не се оформя и развива ембрион -
т.е има развит плоден сак, НО няма развиващ се ембрион.

При диагноза мисед аборшън или ”кухо яйце”
/развива се плоден сак несъдържащ ембрион/
е задължително да се проведе генетична консултация на семейната двойка,
тъй като около 60% от спонтанните аборти в този срок се дължат
на абнормен генетичен набор.




Последна редакция: ср, 12 дек 2007, 23:33 от Руска

# 8
  • Мнения: 7 723
П.п- кръвната група няма никакво значение. Wink

# 9
  • Мнения: 7 723
...
За съжаление напоследък всяко второ момиче минава през този ад Sad
Горе главата и гледай само напред! Peace
А, не е само напоследък.
Едно време не случайно са криели, че са бременни до края на 3-я месец.
Тогава, обаче не се е знаело нищо, нямало е видеозони.
Сега, вече има и диагноза, и научни обяснения за това... Wink

# 10
  • Мнения: X
И аз не мисля,че е от кръвната група...просот потърси наистина добър специалист и си направи поне основните изследвания на хормони,ако има съмниние и генетични направете...можеш да питаш за лекари тук и тук

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Прегръдки и от мен! Hug
Случи ми се преди 2 години, в края на 2-рия месец. Според лекаря беше кухо яйце. Накара ме да се пазя 4-5 месеца. На следващото лято забременях отново и сега си имам едно сладко малко момиченце.


Точно това ми се случи и на мен.Само че аз се страувах да забременея отново и изкачахме почти година.И аз имам прекрасно момиченце  bouquetУспех мила и спокойствие Praynig

# 12
  • Мнения: 15 223
прегръдки и от мен. аз имах един спонтанен аборт в 12 г.с. получих кървене и на видеозона ми казаха, че плода е мъртъв и трябва да го махнат. не се наложи - сама го изхвърлих. взеха плода за изследвания, защото съм с две сърдечни операции и искаха да проверят дали проблема не е от сърцето . най-гадното беше, че още преди да излязат резултатите ми напълниха главата с глупости - че с това сърце не трябва да забременявам, че можело да умра и т.н. но после се оказа, че просто се е случило. точно 6 месеца след това забременях отново. бременността ми не беше лека, но пък сега имам прекрасен син.
не се притеснявай - преглеждай се редовно, когато забременееш гледай да си почиваш повечко и всичко ще бъде наред. желая ти успех   bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 15 223
П.п- кръвната група няма никакво значение. Wink


мацка има значение, но не кръвната група а RH-то. дали е + или - . Моето беше - и след аборта ми се биха разни ваксини. пък после правиха изследвания и на мъжа ми. не съм много запозната, но знам, че се получавало нещо с тези антитела. някой ако знае повече ще е добре да сподели.

# 14
  • Мнения: 7 723
Ми..... Thinking....може..... Thinking
Може да е причина за аборт, но не и за "кухо яйце" Wink

Общи условия

Активация на акаунт