Идей за детска закуска?

  • 2 113
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 108
Здравейте майчета! Искам малко идей за закуска на дете на година и половина, че всеки път кус кус приготвяме. На нея това най-много и харесва, но от вашите идейки може да ни допадне и нещо друго. Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • Мнения: 4 915

Няколко идеи:
Зърнени каши: от овесени/ръжени/ечемичени/пшенични ядки сварени+масло и сирене;
качамак с масло и сирене - фирма Оберон продават бързоувиращ - за 2 минутки е готов;
принцески с кашкавал;
филийки с мед и масло;
препечени филийки + сварено яйце+краставичка+доматче+маслинки+сиренце/кашкавал - детето си хапва каквото пожелае;
баница;
Мариела яде и каши от просо и елда.

# 2
  • Мнения: 196
Крем-карамел,мляко с ориз,баница с праз и сирене,мюсли с прясно мляко, овесени ядки с кисело или прясно мляко, кисело мляко с плодове и бисквити и сандвичи/ филиики с пастет, с картофено пюре и сирене, масло и мед, пастет с маслини, принцески с кашкавал, яйце и сирене, с кайма. За друго, ако сетя ще пиша   Peace

# 3
  • Мнения: 5 401
Каши, филийки, кисело мляко с бисквити и банан, овесени ядки с плодове.

# 4
  • Мнения: 196
    палачинки    Peace  Аз мажа палачинките с мед, банан и орехи(мляни)

# 5
  • София
  • Мнения: 555
Стела, погледнала ли си на опаковката на пастета, колко Е-та съдържа? (някои, от които доста вредни) Аз не бих давала това на детето си. За пастета от маслини е хубава идея, но всички които съм купувала са ужасно солени.
Радинка обича да хапва и запечена филия с настърган кашкавал и яйце, мързелива баница, баница с кори, кекс (но аз съм изкукала на тема "без захар" и го правя с глюкоза). Иначе редуваме различни макарони - ръжени, оризови, царевични, овесени, с елда. Вчера опитах белено просо със сирене и масло, но не го хареса.

# 6
  • Мнения: 867
попара, готова каша, домашна каша(просо, елда, кафяв ориз с плод), овесени ядки с мляко и захар,

# 7
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Моя малък мъж е на 11 месеца и яде попара, бисквити с кисело мляко, овесени ядки с кисело мляко и сирене, каша, банани.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Моят син най- много обича овесени ядки със сирене. Иначе му правя кус- кус, каша от елда, попара от време на време, банан, банани пасирани с авокадо. Филийки не яде, изяжда каквото има отгоре, а филийката я хвърля. Grinning
Пастет не бих дала на дете, то аз не ям пастет, а камо ли то. Stop

# 9
# 10
  • Мнения: 3 219
Бисквити с кисело мляко,  каша, кисел, попара, баница.

# 11
  • Мнения: 351
....Филийки не яде, изяжда каквото има отгоре, а филийката я хвърля. Grinning....
Моят пък прави обратното Laughing

# 12
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Моето момче обикновенно закусва плодове, но когато по някаква причина няма плодове му правя овесени ядки с кисело мляко и мед(или мюсли със същото), обича да хапва също и пшеничен зародиш(правя го по съсщият начин като овесените ядки и мюслито), много обича да хапва и просо.От време на време му правя и филийка с масло и мед и чайче, но по - рядко, защото след такава закуска обикновенно намирам филийката я под дивана и под килим...

# 13
  • Мнения: 942

Здравейте майчета! Искам малко идей за закуска на дете на година и половина, че всеки път кус кус приготвяме. На нея това най-много и харесва, но от вашите идейки може да ни допадне и нещо друго. Благодаря ви предварително!!!
Ха все едно за  Ники говориш Simple Smile Тя е същата има ли кус-кус закусва,има ли нещо друго яде само една две хапки и толкова  ,та и аз съм в чуденка какво да е ? newsm78 Виж плодове не отказва и общо взето редуваме плод и кус-кус  Joy
Филийки не яде, изяжда каквото има отгоре, а филийката я хвърля. Grinning
hahaha И моята маймуна прави същото  hahaha Затрова последно време давам направо кашкавал в едната ръка и филийка в другата - ръфа малко от филийката и после отива и я хвърля в боклука,но виж от кашкавала и помен няма и си иска допълнително  hahaha

# 14
  • Мнения: 196
Стела, погледнала ли си на опаковката на пастета, колко Е-та съдържа? (някои, от които доста вредни) Аз не бих давала това на детето си. За пастета от маслини е хубава идея, но всички които съм купувала са ужасно солени.
Радинка обича да хапва и запечена филия с настърган кашкавал и яйце, мързелива баница, баница с кори, кекс (но аз съм изкукала на тема "без захар" и го правя с глюкоза). Иначе редуваме различни макарони - ръжени, оризови, царевични, овесени, с елда. Вчера опитах белено просо със сирене и масло, но не го хареса.
  Извинявам се че не се уточних. И аз съм твърдо против купешките пастети и всичко свързано със е-тата. Правя му домашен пастет с квото има

# 15
  • Мнения: 32
шопски пастет(яйце ,масло и сирене),маслини;кашкавал ;сирене с масло,топли сандвичи,триеница(възрастните хора я знаят),мюсли с прясно или кисело мляко,млечна или обикновена попара,....

Общи условия

Активация на акаунт