как да го накарам да си харесва бавачката

  • 1 768
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
момичета моля за съвет
накратко историята е следната
викам бавачка за сина ми по 5 часа на ден(5 дни в седмицата,понякога и Събота),не за да работя а за да си почивам,да излизаме с таткото ............през останалото време съм постоянно с малкия,играя непрекъснато с него,спя с него,още го кърмя,отделям му всичкото си останало време и затова и имам нужда от тези 5 часа за да си почина а иза да почне да се отбива,че вече се налага а той ,като е постоянно с мен няма как да стане
бавачката е страхотна ,мила,млада(22г.)образована,възпитана и най важното виждам я ,че обича детето
проблема е ,че малкия я отхвърля
като го питам за Криси ,казава "бля"(така нарича нещата ,които са му гадни(акото си Embarassed)или ако му е гадно нещо за ядене и го изплюе)
питам го Криси добра ли е-отговора е НЕ
Криси лоша ли е-отговора е ДА
като тя дойде я пъди,казва и Тао,бута я
аз като изляза плаче много за мен
ако съм в къщи ме преследва и пак я гони
бавачката също ,само той да каже "мама "и веднага го води при мен,той се впива в мен и така нито си почивам нито нищо в къщи Sad
разбира се има и моменти в които той играе с нея(много по послушен е с нея-седи тихо и кротко си играе и рисува.като ученик,докато не се присети за мен и ревне)а с мен е панта и половина,тича,скача,бориме се,гъделичкаме се,гониме се...........


аз не знам сега и затова питам по опитните от мен-мога ли по някакъв начин да го накарам да я хареса или това си е нейна работа
не ми се ще да я сменям а ине вярвам тя да е направила нещо лошо на детенцето ми
мерси предварително за всеки съвет

# 1
  • Мнения: 3 268
Той е във възраст,когато трудно се разделя с теб.На неговата възраст и дъщеря ми плачеше от гледачката,но това отмина.Важното е,тя да умее да се справя с това положение.Много е млада и дано липсата на опит не е проблем.Дай им време да се опознаят.Той още дълго време ще плаче за теб,като излизаш.Важното е да не плаче след това,т.е всичко завеси от умението на момичето да се оправя с малко дете.

# 2
  • Мнения: X
5 часа на ден за забавление? Понякога и събота? Час - два, или 5 през ден.........коя съм аз да те съдя, но на тази възраст бих оставила детето, само, за да работя.

Да ти кажа, децата са безпогрешни, това, че ти харесваш бавачката, не значи, че тя е добра. Ако беше такава, детето щеше да я харесва.
Бих сменила гледачката...........
Но аз съм върл противник на гледачките, със същия успех бих го давала на ясла до обяд и толкоз.

# 3
  • Мнения: 2 448
Не разбрах точно на каква възраст е детето ти, но не бих те укорила за това , че викаш бавачка. Всеки сам преценява възможностите си - едни имат баби, други наемат детегледачки. Аз също пробвах да наема жена за сина ми, когато беше бебе - още на 5 мес. Смених 2 до осмия месец и се отказах. Може би просто не случих на жени. Първата беше млада / 30 г/ , другата към 50 -те. Едната го водеше само по разходки - не и се седеше милата вкъщи, а другата още с идването си започваше да яде и да гледа сериали / при положение , че идва за 4 часа /. Писна ми и дотам с детегледачките. На мен основната ми цел бе детето да свиква и с други хора, защото го гледах сама, но така и не се получи. И до ден днешен е почти маниакално привързан към мен и много трудно свикна с детски градини и ясли, а да го оставя на други хора е меко казано трудно. Така, че моя съвет е да не се отказваш толкова лесно от детегледачката, но ако детето все пак я отхвърля, смени я.

# 4
  • Мнения: 14 133
Опитай с друга. Децата са безпогрешни в преценките си.  Peace

# 5
  • Мнения: 3 268
Темата не е за това да укоряваме майкате,че виждате ли не си гледа детето,а ходи по разходки.Ами може-ходи.Дайте да я разпънем сега,че е лоша майка.Тя иска съвет за детегледачката,какво да прави с нея,а не дали да има гледачка или не.

# 6
  • Мнения: 2 556
Според мен - децата ни са на сходна възраст - моята девойка е на 2 год. и 3 месеца - невъзможно е да накараш дете да хареса някого. Не го ли хареса в първите 2 седмици, как да стане? На въпроса кого обичаш малката изрежда гледачката си наравно с всички останали от семейството, много е привързана към нея и винаги пита вечер къде си е отишла да спи, иска да й се обажда по телефона и тн.

Смени момичето - малко радикално, но мисля, че е най-правилно Simple Smile

# 7
Не мисля, че ще успееш. Детето вече си се съставило мнение за детегледачката и не я приема добре.
Говори с нея, дай и възможност да се пробва да се хареса на детето. АКо не успее - учтиво и кажи, че пир това положение просто нямаш избор.

# 8
  • Мнения: 3 268
Детето е малко,как може да си състави мнение.То действа първично и на него просто му е хубаво с мама.Не е виновна гледачката.И друга да вземе,пак ще плаче.Ще свикне,децата са манипулатори,не забравяйте.

# 9
..,децата са манипулатори,не забравяйте.
Така е, избират това, което им е по-приятно. Факт е, че децата ми много харесаха какичката, която ги гледаше, а тя беше на 24. Докато с предишните нещата не бяха така.

# 10
  • Мнения: 4 965
Опитай с друга. Децата са безпогрешни в преценките си.  Peace

Така е. А и не е важно каква ти се струва на теб какичката. Важно е как я възприема детето - що казва, че е лоша, може и да е. Децата имат 6-то чувство.
А и проблемът е, че ти оставаш у дома, а то трябва да е в другата стая с чужд човек. Защо, щом искаш да си почиваш, тези часове не ги прекарваш извън къщи - така няма детето постоянно да се дразни от факта, че си там, а и ще може да създаде самостоятелен контакт с бавачката.
Или го запиши на забавачка - те са по 4 ч. и там има и други дечица, а ти ще можеш спокойно да си останеш вкъщи. newsm78

# 11
  • Мнения: 1 344
И според мен е важно детето да си харесва бавачката. Може проблемът е в нея и то да си знае защо не я харесва, но да не може да ни обясни, или пък тя да е страхотна, но то просто да си я е набелязало и да не му е симпатична. И в двата случая не само че няма начин да го накараме истински да я хареса, но може и да му нанесем сериозни травми. Аз винаги гласувам за повече доверие и съобразяване с детето! Успех!  Hug

# 12
  • Мнения: 3 423
много благодаря за мненията Hug
много сте мили
аз наистина предпочитам да не я сменям за сега и правя следното
- говоря на детето ,че е добра
-включвам се да играем 3мата аз детето и бавачката
но друго не ми хрумва
искрено се надявам да е някакъв привързан период на малкия
сега е на година и 10 месеца

stefani6 Hugмерси и за коментара към пандора Hug

пандора не ме познаваш и прибързано съдиш-гледах сама детето без помощ от баби до година и половина,от преумора почнах и психически да не издържам,развих стрес и страх за детето,съответно ходих на психиатър и причината за стреса ми според нея е освен страхове през бременността ми и прекомерното ми отдаване на детето (поради липси в моето детство)
тя каза ,че най добрата стъпка(освен антидепресантите) е бавачка (а и по принцип минимум човек трябвало да си отделя поне час само за него)
другата причина е ,че малкия е вече на година и половина и аз ,като pasinеt искам да свиква и с други хора
също налага се да го отбия(ще ме оперират)-това няма как да стане ,като е постоянно само с мен
а и  мъжа ми настоя за бавачката, получих подкрепа и от всички знаещи ,как до този момент съм гледала малкия(запомнила съм думите на една приятелка от отчетни-"че освен майка ,съм и съпруга и човек"Кали Heart Eyes)

а за яслата-разликата е огромна,с бавачката той е в домашна обстановка ,където според мен е най добре да се гледа дете до 3 години а и получава индивидуално внимание

azaf  bouquet обикновенно излизам,но понякога оставам в къщи да спя(ако през ноща малкия не ми е дал)

още веднъж много мерси на всички -много е хубаво да погледна на нещата отстрани

# 13
  • Мнения: 4 668
Не знам той защо не харесва бавачката , но съм склонна да му се доверя , че нещо не е наред ...
Другото , което мисля е , че ти прекалено си обсебена от детето и затова той не допуска да не си до него . Така е научен , така е свикнал ...

Чудесно е , че имаш възможност да си позволиш кой да ти помага , но явно това момиче не е точния човек .
А и ти самата намери начин да започнеш да се отърсваш от тази прекалена зависимост на детето към теб ...

За протокола : с мъжа ми гледахме синът ни съвсем сами до 2.2 г. , така че ми е ясно за какво говориш , но при нас разликата е , че мъжът ми много ми помагаше , а аз ходех на работа по 3-4 часа ...

# 14
  • Мнения: X
Mila mama, аз също съм си гледала сама детето, не мисли, че си единствена. И на мен ми дойде в повече и дадох детето на ясла.
Както казах, не те съдя, просто се учудих. Защото аз след това тръгнах на работа, а ти си взела бавачка, за да си почиваш, ежедневно. Твоя работа, ти си решаваш, не влагам никакви лоши чувства.

И също подкрепям идеята, че на детето е трудно ти да си в къщи, то да играе с бавачката. Малко са децата, които биха го направили, обикновено след час почват да търсят майка си.

Решението си е твое - искала си мнение, дала съм го, ако си имала притеснения, че не всички ще те подкрепят, съжалявам, но колкото хора, толкова гледни точки.

Общи условия

Активация на акаунт