Лаборатория с добра хигиена

  • 1 646
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 258
Моля споделете за лаборатория в София, в която сте били и е добра хигиената. Слагат ръкавици, сменят ги преди всеки пациент и т.н. Има ли такава въобще #Cussing out  Знам, че хигиената в Бодимед, Цибалаб и Торакс за нищо не става. Така че вие сте наред!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 123
В Кандиларов ходя яз и мисля,че са доста добри.

# 2
  • Мнения: 1 322
В Цибалаб доста често има и сбъркани резутати.

# 3
  • София
  • Мнения: 304
Миналата седмица дадох за изследване в Цибалаб и в Кандиларов едновременно. В Кандиларов няма растеж на бактерии. В Цибалаб - два вида бактерии с антибиограма. Направо незнам на кой да вярвам. Дали е възможно в Цибалаб да са замърсени пробите? Или пък в Кандиларов да не са  направили  изследвания като хората?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
аз бих занесла матерял за изследване в някоя от университетските болници. Даже може по-евтино да ти излезе, а там не могат да ти сбъркат резултата. На моята дъщеря съм носила в "Св.Анна"

# 5
  • Мнения: 1 322
Кои са университетските болници в София?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
Медицинска академия, "Св.Анна", Исул тези се сещам първоначално

# 7
  • София
  • Мнения: 304
Коя болница е Св. Анна и къде се намира?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
Окръжна болница в Младост 1

# 9
  • Мнения: 37
Всяка лаборатория, независимо дали е частна или държавна трябва да спазва правилника за работа с биологичен материал, дезинфекция и стерилизация. РИОКОЗ контролира изпълнението и прави проверки и взима проби. А с ръкавици трябва да работи персонала за безопасност/т.е. за да не се зарази/. За пациента опасност няма при взимането на кръв съъс затвораната система. По отношение на изследванията на стерилна урина-  редно е да се пуснат 3 поредни дни урини за изследване.Ако има растеж от различни бактерий,най-вероятно се касае за външн замърсяване/ замърсено шише или не добър тоалет/. Но ако имате възможност пуснете си още три поредни урини и в друга лаборатория.
Препоръчвам ви лаб. Св. Пантелеймон , намираща се на ул.Княз Борис 1 №36

# 10
  • София
  • Мнения: 304
В случая става въпрос за влаг.секрет, не за урина. Почти ми се вижда невъзможно да има замърсяване при вземането. Лекарката ми ги взе едновременно, в стерилни епруветки. За Цибалаб  си ги бях взела специално от тяхната лаборатория, а за Кандиларов си купих от аптеката стерилна епруветка със среда. Лошото е, че не може да се дават непрекъснато проби - струват доста време и пари.

# 11
А за какво изследване става въпрос?Микробиологично,цитологично?

# 12
  • София
  • Мнения: 304
Микробиологично мисля. Значи дава се стъкълце с натривка и епруветка със среда. За стъкълцата  и в двете лаборатории е еднакво - лактобацили +++, левкоцити +++ и обилно слуз. Обаче при посявката за бактерии при едните няма растеж, при другите - два вида бактерии. Да кажа, че аз вече съм много объркана и не вярвам на никого. Тъй като това ме мъчи от доста време, преди около месец давах пак само в Цибалаб същото и тогава и там нямаше растеж. Но левкоцитите и лактобацилите си ги имаше. Затова реших да дам повторно, но този път на две места. Извинявам се на авторката, че може би се отклоних от темата с подробностите. 

# 13
  • Мнения: 172
Знам, че хигиената в Бодимед, Цибалаб и Торакс за нищо не става. Така че вие сте наред!

Това не е вярно.
Освен това грешни резултати може да даде всяка лаборатория. Няма значение дали е частна или държавна.

Общи условия

Активация на акаунт