Закономерност или съвпадение?

  • 2 572
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Напротив, закономерност е - ако майката има редовен цикъл.
Моят е на същите дати и със същата продължителност както преди да забременея.
Т.е. и овулацията е горе-долу по едно и също време всеки месец.

Съгласна съм! И аз се бях замисляла по въпроса Simple Smile
Последния ми цикъъл преди да родя беше на 25 август.. Точно след 2 години пак имах цикъл точно на същия ден.. Та ако си бяхме спретнали още едно зверче, точно няколко дни щеше да им е разликата (ако всичко мине както трябва разбира се)..

Става въпрос за ДЕЦАТА (т.е. братя и сестри), а не за майките и бащите..


Блонди, нещо подобно исках да кажа и аз.  Peace

Само дето моята идея е, че съвпадението не е в месеца, а в датата. Примерно, +- 2-3 дни.
Т.е. ако майката има редовен цикъл /да речем, идва й на определена дата от месеца/ и бременността приключи на термин, би трябвало едното дете да е /да речем/ на 8-ми май 2007 г., а другото на 9-10 декември 2010 г.
Не знам доколко става ясно обяснението ми.
Гледах предаване по Дискавъри преди време - там го обясняваха по-подробно.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 14:07 от azaf

# 16
  • София
  • Мнения: 7 190
Само дето моята идея е, че съвпадението не е в месеца, а в датата. Примерно, +- 2-3 дни.
Т.е. ако майката има редовен цикъл /да речем, идва й на определена дата от месеца/ и бременността приключи на термин, би трябвало едното дете да е /да речем/ на 8-ми май 2007 г., а другото на 9-10 декември 2010 г.
Не знам доколко става ясно обяснението ми.
Гледах предаване по Дискавъри преди време - там го обясняваха по-подробно.

Според мен тази логика е вярна само на теория.
Аз например почти нямам познати с две деца, родени около едно и също число на месеца.
Статистически (поне според мен) е максимум 50% вероятно да се случи следната зависимост:
-редовен цикъл на около 30-31 дни
-цикъл след раждане, дошъл на подобно число, и запазил продължителността си отпреди забременяването
-една и съща продължителност на износване на бебето.

# 17
  • Мнения: 4 965
Да, разбира се, че вероятността е 50:50.
Но, при мен /например/ цикълът е точно на 30 дни; след ражданията ми дойде на старата дата. Не съвпадна само периодът на износване - първият път бебето се роди още в 29 г.с.  Cry Момиченцата ми се родиха в 35 г.с. Но и двата пъти ми определиха термин на една и съща дата /различни месеци/. Тогава се поинтересувах от въпросната закономерност и тогава гледах филма /за съжаление, не помня нито заглавие, нито подробности/.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Аз пък имам наблюдения, че често братя и сестри са родени в един месец. Вероятно всяка жена зачева по-лесно в определен период от годината. Не знам дали има статистика, но аз имам няколко примера.

# 19
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 929
Между мен и брат ми разликата е 14 дни.
Между децата ми - 18.

# 20
  • Мнения: 5 401
Моят РД е на 7 май, на баща ми е на 14 май, на брат ми - на 28 май, а майка ми е на 28 август. Мъж ми и баща му са родени на една дата.

# 21
  • Мнения: 2 908
И аз нещо се обърках като Блонди-например моето дете го запланувах и го направихме март месец,добре,ама ако другото го планувам да го направя септември месец?Защо трябва пак да го планувам за март месец,та да излезе в същият месец като първото? newsm78 Цикъла ми е напълно редовен,така,че мога да го планувам когато си реша.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 011
Съвпадение е според мен. След като прочетох темата и се замислих не откривам закономерност. Все пак месеца е средно около 30 дни, и да искаме няма как рожденните дати да са твърде далеч една от друга, ако семейството има повече деца е напълно възможно да съвпаднат датите или да са близки, но това според мен е случайно.

# 23
  • Мнения: 4 621
Според мен е съвпадение Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 734
Не знам дали е съвпадение или закономерност,но аз и брат ми имаме 2 седмици разлика.Повечето от приятелите и роднините ми са ако не в един месец,то в един сезон с братята и сестрите си.Аз съм забелязала това от много отдавна и винаги ми е било интересно как се случва.

# 25
  • Мнения: 8 242
И аз нещо се обърках като Блонди-например моето дете го запланувах и го направихме март месец,добре,ама ако другото го планувам да го направя септември месец?Защо трябва пак да го планувам за март месец,та да излезе в същият месец като първото? newsm78 Цикъла ми е напълно редовен,така,че мога да го планувам когато си реша.

Не е въпросът да са в един месец - даже и примерите, които съм дала от нашето семейство са в 2 поредни месеца съответно..

Идеята е, че ако имаш редовен цикъл (примерно ти идва на 1ви..) то и овулацията и зачеването става на една дата горе-долу (около 14ти.. Следователно и терминът ще бъде около една и съща дата .. Независимо от месеца..
Това е в идеалния случай, разбира се.. Ако бебето се роди около термин..

# 26
  • Мнения: 2 908
Значи аз до колкото разбрах,извинявам се за тъпият си преден пост,става въпрос ,че ако едното дете е например на 22.03 родено,другото е примерно на 25.10, родено-нали така?Ами смятам,че е закономерност това,но може би само при тези жени-мисля,че ако има ткива деца в едно семейство,при тази жена има закономерност-явно по едно и също време има овулация в месеца.Но при други жени не е така...

# 27
  • Мнения: 8 242
Значи аз до колкото разбрах,извинявам се за тъпият си преден пост,става въпрос ,че ако едното дете е например на 22.03 родено,другото е примерно на 25.10, родено-нали така?Ами смятам,че е закономерност това,но може би само при тези жени-мисля,че ако има ткива деца в едно семейство,при тази жена има закономерност-явно по едно и също време има овулация в месеца.Но при други жени не е така...

Точно така  Peace
И аз писах, че това е в идеалния случай  Wink

# 28
  • Мнения: 4 399
а на нашата улица всички деца /общо 5 / са родени през май.......е лятото често спира тока нали вадят електромерите  Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 356
Брат ми се роди на моя шести рожден ден  smile3521 , а майка ми е била с нередовен цикъл, дори е било трудно да определят термините й за раждане. При това положение - закономерност, съвпадение или... карма?  newsm12

Общи условия

Активация на акаунт