Изследвания преди бебеправене?

  • 3 210
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
извинявай,но защо не си смениш лекаря, той незнае кога се пие фолиева киселина, ти за по-големи работи ще му се доверяваш! Има много материали за фолиевата. Тя не е задължителна,но пък е препоръчителна. Не се заяждам, казвам го с добро!

# 31
  • Мнения: 1 817
И аз да си кажа за фолиевата  Wink
Според моят гинеколог тя трябва да се пие, когато започнете с опитите. Причината за това е, че обикновенно разбираме, че сме бременни чак в края на първия или началото на втория месец. А фолиевата киселина има профилактично действие при формирането на бебето до третия месец. След 12 г.с. фолиевата вече няма ефект за бебето, но може да спомогне на майката да усвоява по-добре желязото, което приема и да не се стига до (тежки) анемии.

# 32
  • Мнения: 1 152
А моя личен фармацевт ми препоръча Фолиева киселина - Неофолик Мета и я пия от началото на опитите.

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Фолиевата киселина се пие поне три месеца преди започване на опитите. И повече време да я пиете не пречи.

# 34
  • Мнения: 3 215
Здравейте,
решили сме да започнем с опитите в края на лятото.Затова сега все още чета и се информирам.Имам следния въпрос: докато съм все още на противозачатъчни мога ли да пия препоръчителната доза фолиева киселина или трябва да съм спряла хапчетата.От друга страна моята докторка ми беше казала,че при хапчетата,които пия,мога да опитвам да забременея веднага без да чакам да минат няколко месеца.В този случай излиза,че трябва да пия фолиева к. докато съм на хапчета,защото току-виж съм забременяла веднага след като ги спра (дай Боже  Praynig)
Ще отида специално на доктор скоро,за да се конслутирам,но все пак исках да попитам и вас.
Благодаря на тези,които ще ми отговорят и успех на всички,които искат бебе  baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт