Коледна пита "Роза"

  • 75 907
  • 137
  •   1
Отговори
# 45
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Ето и моята пита, само дето не се надигна много и се чудя от какво ще е, рецептата не съм я променяла, а не стана много пухкава питката, но пък е вкусна
 

# 46
  • Мнения: 2 724
Ето и моята пита, само дето не се надигна много и се чудя от какво ще е, рецептата не съм я променяла, а не стана много пухкава питката, но пък е вкусна
 

От размера на тавата ще да е Peace.

# 47
  • Мнения: 812
Днес по настояване на свекито направих питката с кисело мляко - една кофичка. Киселото мляко се "угасява" с много малко хлебна сода (кафяна лъжичка) и така се прибавя. Отива малко повече брашно - около 900 гр. Ето снимков материал.

# 48
  • Мнения: 4 496
 ShockedМалееее, каква красота...
 С кисело мляко+сода и мая ли?

# 49
  • Мнения: 812
С кисело мляко+сода и мая ли?

Да, но много малко сода, а маята е същото количество.

# 50
  • Мнения: 4 496
Благодаря! И още дени въпрос имам Embarassed
Значи в тава с по-малък диаметър питката става по-дебела, правилно ли съм разбрала? Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: 65
Лебедунка, киселото мляко се слага вместо  вместо прясното ли ?

# 52
  • Мнения: 812
краcим моята тавичка е 30 см. В по - голяма тава ще се "разлее" на страни. Тестото като втасва си търси място и ако няма на ширина, се надига нагоре. Така питката става по - висока.

babake Заменяш прясното мляко в рецептата с 1 кофичка кисело, като го "угасяваш" както се изразява свекито с много малко хлебна сода. Аз сложих равна кафена лъжичка и шупна добре.

# 53
  • Мнения: 65
Благодаря ти много, Лебедунка !

# 54
  • Мнения: 11 747
Оказа се, че имам тава с диаметър точно 30см!Ура! Mr. Green

Лебедуна, за една коледна сбирка ще правя твойта питка! Peace
Ама няма да казвам предварително и ако стане хубава ще я нося, ако ли не - няма да нося... Laughing

# 55
  • Мнения: 4 496
Значи и аз ще търся тава с такъв диаметър... Flutter

# 56
  • Мнения: 11 747
най-сетне направих и аз питката 'Роза' Hug Стана красива и вкусна, много добре се изпече! Peace



Последна редакция: вт, 25 дек 2007, 11:59 от pina

# 57
  • Мнения: 812
pina , както винаги всичко, което направиш просто грее...  bouquet

# 58
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Мойта пак не се наду толкоз, хем тавата 30 см, хем сичко по рецептата, ама на... след месенето при втасването ( 1 ч) удвои обема си, после леко премесих да не го пребия тестото, оформих, и оставих да втасва, като напълни тавата го метнах в предварително загрятата фурна, и не се надигна повече, ама мисля че като го мажа с яйцето го пресичам, защото с пръсти го мажа, ще трябва да си взема някаква четчица за целта

Утре пак ще правя, да видим как ще стане

pina страхотна е питката

# 59
  • Мнения: 812
KaliMa след месенето не оставяй да втасва 1 час. Много е, превтасва в машината на топло. Аз оставям 30 - максимум 40 мин. Даже и 40 му е много. Последния път и аз го оставих, че имах друга работа и не се надигна много при печенето. Слагай да се пече в студена фурна. Тестото продължава да втасва при загряване на фурната и надига много. Когато сложиш в гореща фурна го пресича веднага.

Общи условия

Активация на акаунт