за мастита при бебетата

  • 1 927
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 34
здравейте , имам беб4е на 14 дни , което има мастит на гърдите, педиатърката каза , 4е трябва а му правя компреси с реванол, някой знае ли с какво друго може да се маже, за да се успокои кожата?

# 1
  • Мнения: 1 029
и моята дъщеричка когато се роди имаше.Мина с риванол-мисля че е добро рещение.Защо искаш алтернативно средство?Не си ли доволна от риванола?

# 2
  • Мнения: 3 157
И ние мазахме с рИванол-гърдичките спаднаха-казаха ни,че е хормонално,незнаех че им мастит при бебетата

# 3
  • Мнения: 636
Съвсем нормално е гърдичките да са подути - при много бебета се получава докато се пречистват от хормоните. Няма смисъл да се прави нещо различно от компресите с риванол. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 49
Здравейте, и аз да споделя - преди 30 години като бебе и аз съм имала мастит. Много съм плачела и съм била много неспокойна. Имала съм гной по гърдичката и едната мишница, която се е разпространявала. Селската лекарката е препоръчала реванол, който ме е успокоил поне да не плача, но не е помогнал. В следствие на това ме закарали в градската болница, където ме цепнали лекичко и ме почистили. И сега още имам тъничък белег (около 3-4см) до едната мишница. Не е страшно, просто следете детето и взимайте навременни мерки.

# 5
  • Мнения: 766
С компреси с ревано оправихме проблема  Peace
Но и аз знам, че е на хормонална основа, а не мастит  newsm78

# 6
  • Мнения: 189
И нашите гърдички бяха доста подути.Педи каза,че дори е възможно да потече млекце от тях(секрет,който се дължи на хормоните предадени от майката) и организма на бебчо се изчиства.Тогава много се притесних,но след като правих компреси с памучета напоени с риванол всичко се оправи за няколко дни.Изобщо не се притеснявай само слагай риванол и гърдичките ще спаднат. Peace

# 7
  • Мнения: 1 546
И на Симона гърдичките бяха подути и педи каза компреси, правих й 3-4 пъти и се отказах, изчетох доста отрицателни неща за риванола.Гърдичките й спаднаха на около 20я ден. Peace

# 8
  • Мнения: 474
Момичета, това състояние нормално за бебетата, макар и не всички бебчета да премиават през него. Нарича се "полова криза" и се дължи на женските хормони, които преминават по време на раждането през плацентата. Даже и момченца го получават - подуването на гърдичките, че и секреция при момиченцата освен това може да има и белезникато изтичане от гениталиите....преминава, няма нищо страшно. По принцип за подутите гърдички на момиченцата най-добре е да се третират само с Риванол, защото все пак се очаква един ден като те имат свои дечица да ги кърмят евентуално /мисля, че това беше една от причините  newsm78/ Про никакви обстоятелства не трябва да се стискат или нещо подобно...надявам се че ви помогнах малко  Mr. Green

# 9
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Преди няколко месеца бяхме ендокринолог (мн.добър специалист),който отрече полагането на компреси с риванол.Смятам че няма как риванола да влияе на хормоналните промени в организма....при тежки случаи мож да успокоява оттока и напрежението,но не решава проблема.Ходете при специалисти за тези неща...не разчитайте само да педиатрите които са закърмени от старата школа.

# 10
  • Мнения: 1 183
И на моята едната и гърдичка беше подута,но ни казаха,че е от хормоните и да не я мажа с нищо и след 1 седмица си премина от само себе си  Peace

# 11
  • Мнения: 474
Ами Риванола е именно да намали отока, не да реши проблема!!!! То всъщност истински проблем няма /той се разрешава от само себе си/ - състоянието не е болестно ... Просто голямо количество есртоген от майката  е минал през плацентата в бебчето по време на раждането който намалява постепенно ...  Peace

Ходете при специалисти за тези неща...не разчитайте само да педиатрите които са закърмени от старата школа.

.... а за това какво имаш в предвид?  Thinking

# 12
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ами Риванола е именно да намали отока, не да реши проблема!!!! То всъщност истински проблем няма /той се разрешава от само себе си/ - състоянието не е болестно ... Просто голямо количество есртоген от майката  е минал през плацентата в бебчето по време на раждането който намалява постепенно ...  Peace

Ходете при специалисти за тези неща...не разчитайте само да педиатрите които са закърмени от старата школа.

.... а за това какво имаш в предвид?  Thinking

Имам в предвид,че риванола не се препоръчва за бебета,тъй като има страничи ефекти....в упътванията даже не се препоръчва за кърмачки.
А оттока така и така ще спадне след отминаване на хормоналният бум.
За успокояване на родителите обаче педиатрите го изписват,въпреки всичко.
Лекарката която ми препоръча това е доц. д-р Йотова от Терапията във Варна....води се за един от най-добрите специалисти ендокринолози.Не смятам че ми го е казала напразно.

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Чакам момиченце, инфото ми беше полезно  Peace

# 14
  • Мнения: 474
Чакам момиченце, инфото ми беше полезно  Peace
Радваме се  Peace Wink и леко бременеене

Общи условия

Активация на акаунт