Зъб-мъдрец - да го вадя ли или не

  • 33 549
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 761
Не знам,и аз това се 4удя,за6тото имам там мъртъв зъб-първия ми развалн и "скопосан" ако мога така да го нарека.

Има отно6ение към меридианите,трябва да питаме Акупунктурист за това.

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 13:42 от Omega

# 61
  • Мнения: 1 494
Момичета, искам да ви питам на какво мнение сте: хирург ли трябва задължително или може и обикновен стоматолог? Имам уговорено вадене на мъдрец при един млад зъболекар, но честно казано се колебая по този въпрос. Знам, че за вадене трябват и сила и практика, а той освен, че е млад е и един слабичък...

# 62
  • Мнения: 9 092
Хирург ти трябва ако е непораснал зъб, щото се води операция.

# 63
  • у дома
  • Мнения: 708
аз не знам как се води,  Wink но моята зъболекарка вадене не практикува.

Хирург естествено, сила не е необходима толкова, то не е като едно време да го хванеш с клещи, да напънеш яки мускули  и да дърпаш  Laughing
Има си специални инструменти и техника, и дете може да го извади дето се вика, ако знае как.  Peace

# 64
  • Мнения: 1 494
Зъбът е изскочил, но расте към бузата, наранява венеца и го травмира. Здрав е, но зъболекарката каза, че няма да стане без да се вади. Имам много лош опит с предишния мъдрец- вади го хирург, но не почисти раната. Почна да забира и се наложи наново да се отваря и чисти...две седмици такива болки бяха, че не ми се спомня. Хем беше 'реномиран' хирург...Май го  е подкарал през просото. Не знам защо, но в повечето случаи ми намирисва на търгашество в този занаят...

# 65
  • у дома
  • Мнения: 708
хмм, при това положение те разбирам, но от хирург до хирург има разлика очевидно.. както прецениш  . Важното е ТИ да се чувстваш сигурна в човека, който ще ти го извади:peace:

Аз лично на другия ден бях забравила вече, минах само с един Нимезил след това. Не знам хирургът с какво е почистил раната, щото като го извади само една проста марличка ми сложи , за да спре кръвотечението, нищо друго.
За какво търгашество става въпрос, кой повече зъби ще извади?  newsm78

Има мнения по-назад в темата да се правят опити да се спаси зъба до последно, мен отвсякъде ме посъветваха да се вади, защото не само че възпалявал венеца, но давал и други проблеми - можело да причини ангини, да засегне ушите и т.н. Струва ми се че това са основните причини поради които доста зъболекари апелират да се вадят. 

# 66
  • София
  • Мнения: 708
аз не знам как се води,  Wink но моята зъболекарка вадене не практикува.

Хирург естествено, сила не е необходима толкова, то не е като едно време да го хванеш с клещи, да напънеш яки мускули  и да дърпаш  Laughing
Има си специални инструменти и техника, и дете може да го извади дето се вика, ако знае как.  Peace

то че има инструменти- има, но си трябва точно сила за ваденето!  Laughing

# 67
  • Мнения: 1 494
Наистина има си 'чалъм' и инструменти, но все трябва да се приложи сила.

# 68
  • Мнения: 1 902
Зъбът е изскочил, но расте към бузата, наранява венеца и го травмира. Здрав е, но зъболекарката каза, че няма да стане без да се вади. Имам много лош опит с предишния мъдрец- вади го хирург, но не почисти раната. Почна да забира и се наложи наново да се отваря и чисти...две седмици такива болки бяха, че не ми се спомня. Хем беше 'реномиран' хирург...Май го  е подкарал през просото. Не знам защо, но в повечето случаи ми намирисва на търгашество в този занаят...

И аз имах такъв мъдрец който расреше накриво и се наложи да го извадя.Около 2 часа ми отне на зъболекаря да го извади-първа го ряза на няколко части и го вади на части.От всичко нагоре и корените бяха много надълбоко и това допълнитенпо го измъчи.Абе не искам да си спомня какви мъки бяха една седмица не можех да си отворя устата.

# 69
  • Мнения: 1 494
олеле, какво говориш... Confused

# 70
  • Мнения: 1 902
такъв мъдрец не всеки зъболекар се наема да извади на мен поне 3-4 са ми отказвали

# 71
  • София
  • Мнения: 708
И аз имах такъв мъдрец който расреше накриво и се наложи да го извадя.Около 2 часа ми отне на зъболекаря да го извади-първа го ряза на няколко части и го вади на части.От всичко нагоре и корените бяха много надълбоко и това допълнитенпо го измъчи.Абе не искам да си спомня какви мъки бяха една седмица не можех да си отворя устата.

ама хирург ли ти го е вадил???

# 72
  • Мнения: 1 902
да разбира се-стоматолг хирург

# 73
  • Мнения: 161
И аз да се включа. Преди време мойта зъболекрака ми цепна венеца за да може да пробие мъдреца. И ок всичко си бе6е ок, но тия дни се възпали пак венеца, защото пустия му мъдрец решава че иска още да излезе . Днес бях на зъболекар и тя ми каза че има възпалителен процес предписа ми антибиотик и каза че като се упокои ще трявба да ме прати на стоматолог - хирург - аз япопитах не можете ли вие - тя каза не смея. Но мен много ме плаши стоматолог - хирург - идеята била да се махне хубаво лигавицата, за да нямма пробелми, но тя каза еми то като ти го жцепне пка ще е възпали. Моля някой който има опит в подобна ситуация - да сподели и да препоръча специалист.

# 74
  • у дома
  • Мнения: 708
Kotence, ако решиш да го вадиш - прочети цялата тема - има информация назад.

 Същата история като моята - аз така го търпях 15ина години - на всеки 2-3 години имах възпаление - цепене, антибиотик, болки със седмици, безсънни нощи. В последните години зачестиха възпаленията.

Цепенето е в пъти по-болезнено от ваденето, да знаеш, а хирургът (ако е точен хирург) ще се справи много по-добре от твоята зъболекарка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт