Ох майчици,пак помагайте

  • 992
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
захраних моето бебе с пюре от картоф и карфиол на Хип.
Днес изяде цяло бурканче с лъжица Grinning
Но докато стигнем до това количество,знаете как става.4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н.докато днес не дадох изобщо АМ.
Та,утре ще давам,картоф+нещо друго...не съм решила още какво ще е.
НО...пак ли трябва да почвам първо 4 лъжички+АМ,8+АМ и т.н,докато изчезне млякото....то по този начин всичко се обезсмисля с днешният успех #Crazy с премахване на млякото.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Може да забъркаш смес от познато вече пюре, в което е добавено "нещото ново", което си решила. Количеството на "нещото ново" трябва да е малко-не повече от 2 лъжички. Така ще дадеш цялото количество пюре, до което сте достигнали вече, но в него ще има и малко от новата храна. Утре добави 4 лъжички от новата храна и така постепенно ще увеличаваш нейното количество й в общото количество на пюрето.

# 2
  • Мнения: 146
Аз като започнах захранването, нали първо с плодово пюре, преди ядене му давах по няколко лъжички и накрая стигнахме до цяла порциика. После със зеленчуковото, като му давах полодово по малко и зеленчуково и така. Като го захранвах с нов зеленчук не съм почвала на ново, а съм го добавяла към стария, не съм имала никакви проблеми.
Но сама прецени, все пак е и до дете и до вкусови предпочетания.

# 3
  • Мнения: 508
Може да забъркаш смес от познато вече пюре, в което е добавено "нещото ново", което си решила. Количеството на "нещото ново" трябва да е малко-не повече от 2 лъжички. Така ще дадеш цялото количество пюре, до което сте достигнали вече, но в него ще има и малко от новата храна. Утре добави 4 лъжички от новата храна и така постепенно ще увеличаваш нейното количество й в общото количество на пюрето.
Да и аз процедирах по този начин.Но искам да ти кажа да не бързаш да изключиш напълно АМ от това ядене- тоест слагай по една дозичка разтворена с мн. малко водичка в пюрето.Мисля,че поне докато не захраниш с повече неща така е по-добре.

# 4
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви,
все пак това което казвате е някакъв ориентир Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
В допълнение към това, което е написала ZLATO-аз никога не съм давала чисто зеленчуково пюре. Давах домашни и зеленчуците пасирах не с водата, в която са врели, а с кърма или АМ.

# 6
  • Мнения: 1 596
niama li koi drug da mi otgovori Sad

# 7
  • Мнения: 23
Аз захраних по - набързо така да се каже. Тъй като малкият вече спокойно ядеше плодови пюрета, не се престаравах като давах зеленчуковото. Захраних с един вид, но когато давах други, бяха цяла порция. Но е добре, за да не изключиш едно млечно хранене, да слагш в пюрето 2 или 3 мер. лъжички АМ (разредено с  вода) или към 50 мл. кърма. Иначе е нямал проблеми с различните видове зеленчуци. Само с морковите внимавай да не са преобладаващи, защото много деца се запичат.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
И моето мнение е да добавиш новата храна в малки пропорций,а това с което си захранила да преобладава.Но и за мен не е оправдано махането на АМ.Аз го добавях в зеленчуковите пюрета почти до годинката.

# 9
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви много.
Аз като захраних с картоф и карфиол,така карахме много дни до вчера,когато изяде цялото количество без добавено АМ вътре .
Но за съжаление нямам възможност да изляза и да купя пак карфиол и картоф Sad
И нямам такова пюре за днес Sad А трябва след малко да му дам от новото например картоф и тиквички и незнам какво да правя.
Нямам кой да изпратя да ми купи....

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 816
Ами виж на опаковката дали пише и % ното съдържание на продуктите/на някой марки пише/.Предполагам че ще преобладава картофа,а за тиквичката знам че е един от първите препоръчвани зеленчуци и не ми се вярва да имате проблем.За да не се притесняваш излишно дай го само половин бурканче и си дохрани с АМ.Децата ядат различно.Ако вчера ти е изяло цяло пюре не означава че и днес ще е така.Понякога след 3-4 тата лъжичка спират сякаш са преяли  Crazy.

# 11
  • Мнения: 1 596
Благодаря Марго Simple Smile
Ще последвам съветът ти,дано нямаме проблем и да му прилича на вчерашното пюре Wink
И да хапне известно количество.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз бих направила картофено пюре с АМ. Картофи имаш в къщи, предполагам.  Grinning

# 13
  • Мнения: 1 596
Аз бих направила картофено пюре с АМ. Картофи имаш в къщи, предполагам.  Grinning

правих но не се получи така добре както купешките.
достатъчно ми е претоварен животът,за да го усложнявам с това да приготвям,като има на пазара-качествени като на ХИП Wink

# 14
Аз захраних с плодово и когато имаше нов плод не съм се старала много в броенето на лъжици. По същия начин и със зеленчуците, само че захраних с картоф и морков, и две седмици само това ядеше до като свикне напълно с вкуса. След това започнах да добавям нови зеленчуци и не съм имала проблем.

Общи условия

Активация на акаунт