Марка кисело мяко

  • 2 011
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Моля препоръчйте ми марка кисело мляко. Искам да е по възможност без сухо мляко и що годе "чисто", биологично и т.н. Цената е без значение, пълномаслено.

Антон е на 1г и го яде в неограничени количества. В Щатите е ял само органично, та ми се иска да го опазя доколото мога от престициди, антибиотици и т.н.

Мерси много

# 1
  • Мнения: 952
за мен хубави млека са Герма,Бор чвор, на дядо/производител е също Борчвор/ харесвам и на Фибела но не се сещам на кой произодител бяха newsm78

# 2
  • Мнения: 3 695
Продава се Био кисело мляко в Билла. Ето така изглежда.

# 3
  • Мнения: 1 896
без сухо мляко и що годе "чисто", биологично и т.н. Цената е без значение

Био мляко  Peace
Освен в Билла, го има в Пикадили, Елемаг, 345, Фантастико

# 4
  • Мнения: 1 216
Родопея е единственото кисело мляко, което ако седи на топло се вкисва. Непрекъснато правя опити да открия още чисти марки и "Ц".
Био киселото мляко, да

# 5
  • Мнения: 134
Преди време бях гледала едно предаване, в което представиха изследване на Асоциацията на потребителите - за съдържанието на разни хранителни продукти. От списъка за киселите млека, в които има най-много от нашия си бацил /разбирай както следва да бъде/ си спомням  само Герма, просто другите не ги запомних. Но го намирам само в Билла.
Във връзка с темата може да видите и това:
http://www.bnap.org/2007/08/30/false-bio-front/#more-182
Не мога да се сдържа да не изкажа и възмущението си от БорЧвор, чието мляко иначе аз много харесвам. Преди няколко дни купих тяхно Детско кисело мляко и малката много го хареса /обикновено малко й киселее и се мръщи в началото/. Зарадвах си и си викам, е, най-накрая намерих хубаво мляко за детето, само че реших да го пробвам и какво си мислите - млякото беше толкова сладко, все едно съм сложила две лъжици захар /на кофичка от 200гр/!!!! А вярвайте ми, никъде на кофичката не пишеше да има нещо друго освен закваска! Много се ядосах!  #Cussing out Затова ми харесва тази инициатива:
http://www.bnap.org/2006/02/14/fatty-sugary-food/

# 6
  • Мнения: 622
Препоръчвам БИО кисело мляко и БИО краве сирене. По-скъпи са, но от както ги открих само такива си купувам и много ми харесват на вкус  Peace

# 7
  • Мнения: 254
И аз съм твърдо за Био!Продават го и в супермаркетите Фродо.
Ако няма - купувам Бор-Чвор.  Grinning

# 8
  • Мнения: 753
Моят бебо още не иска кисело мляко, но на мене ми харесва "Ел Би" - аз ям 2%. Ще пробвам "Био". "Родопея" не е ми прилича на киселото мляко, което помня от детството си.

# 9
  • Мнения: 567
Родопея е единственото кисело мляко, което ако седи на топло се вкисва. Непрекъснато правя опити да открия още чисти марки и "Ц".
newsm10 Нашият педиатър препоръча само това кисело мляко. Сигурна съм, че не го каза случайно и аз му имам 100% доверие. И наистина оставено извън хладилника за около 1 ден вкисва! По-добре е от другите на пазара

# 10
  • Мнения: 415
И ние преди взимахме Герма като знаехме че има най-много бацил докато това лято не попаднах на някъде 3 пъти подред на загорели Герма, от което си направих извода.
Изобщо нямам кисело мляко, на което може да разчитам, затова купуваме разнообразни - има по-голяма вероятност да попаднем на добро.

Иначе и НаБаба ми е вкисвало на открито, а по едно време през лятото имах отворени Верея в хладилника и прясно, и прясното се закваси, даже мъжо не ми вярваше, че не е нарочно  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 8 242
Бор Чвор  Peace (все пак го правят в нашето село  Laughing)
Родопеята я плюе, а туй На Баба ми се струва супер нишестяно  newsm78
Био-то не съм го пробвала, че БИЛА-та ми е далече, а и не вярвам особено на БИО-то в него  Crazy.. Да не стане после като с Торн Спринг - това че е розова, не означава, че е нискоминерализирана  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 11 003
"На Баба" е най-изкуственото мляко, както и всичко на Данон.  Confused
Доволна съм от Родопея, Боженци и Елена.

# 13
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Ето сравнение на млеката:
http://www.bnap.org/?p=89
Ние купуваме Герма.

# 14
Днес купихме биволско кисело мляко на Борчвор. Пълен боклук, няма и един грам истинско мляко.

# 15
  • Мнения: 2 132
Взе ми си БИО кисело мляко. За сега в БГ има само 1 вид. Сертифицирано е, така че няма страшно. Същият производител има и био краве сирене.

# 16
  • Мнения: 5 539
Ето сравнение на млеката:
http://www.bnap.org/?p=89
Ние купуваме Герма.
Това изследване е много старо. Нещата сигурно са се променили оттогава.

# 17
  • Мнения: 502
   И аз купувам Бор Чвор и Родопея.Но Бор Чвор като го оставя на топло не вкисва?! newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 1 877
Боженци и Био, виж им и цената Peace най-добре си кваси, ако имаш източник...

# 19
  • Мнения: 2 616
Освен Био-то и Бор Чвор, сега на пазара открия и някакво Ханско, което не е лошо, а ние у дома си квасим, то не че нашето е супер чисто имайки предвид, че го правим от прясното мляко в кутиите, но поне наистина има млечно кисели бактерии вътре, прочети от любопитство това http://www.vselena.com/tibetska_gaba.html и това: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80

# 20
  • Мнения: 2 478
"Елена" е нашият избор.По препоръка на гастроентеролог.

# 21
  • Мнения: 3 157
Аз давам Елена и Маркели,на Маркели има даже и едни плодови кисели млека по 175гр-о.60ст са и Марти много ги харесва,дори и аз(мразя кисело мляко) понякога ги ям.

# 22
  • София
  • Мнения: 308
Винаги когато мога си купувам Био.  Peace
Обаче мъжът ми е скептичен относно тази марка, защото няколко пъти се опитва да подкваси прясно мляко с него и не се получи.  newsm78
Иначе и Родопеята е добър избор.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 103
И аз купувам Био, когато ми е възможно, има го и в ХИТ и Фантастико, иначе взимам Герма, поради посочените по-горе проучвания на Асоциацията на потребителите.

# 24
  • Мнения: 3 719
Колко по-скъпо е това Био кисело мляко, все пак? Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 418
Био млякото във Фантастико струва 1.65лв. Другите са около 70-80ст.
Аз давам Верея 2.9% и съм доволна.

# 26
  • Мнения: 454
А от каква възраст е подходящо да се дава кисело мляко? Помня, че имаше една таблица в която беше описано от колко месеца е нормално да се въведе дадена храна, но не я намерих и затова питам тук.

# 27
  • Мнения: 3 719
След годинката, но има адаптирани млека и до 3 год. възраст. Peace

Общи условия

Активация на акаунт