Помагайте....разстройство вече 14 дни

  • 15 573
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Преди 2 седмици синът вдигна температура 39.6,започна се разстройство.С температурата се оправихме,но разстройството продължава и сега.Миналата седмица ми върнаха и каката от детската градина,че повръща...при нея също се появи разстройстео.То не давах смекти,ентероли,чай от шипки,оризова вода,кори от нар,варих джоджан,малкия мина само на лечебна хумана,каката се бори със солети и обикновени бисквити,но не минава.Страх ме е да не се обезводнят.Педиатърката ги видя в понеделник и ни изписа само 2 прахчета против обезводняване и с това приключи.
Дайте съвети за нещо запичащо,че вече луднах. #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 1 433
здравей, наистина ти съчувствам, но и педиатърката ти е за бой #2gunfire #2gunfire
Егати спокойствието и безхаберето, особено за малкия, не ми го побира умът как може да е спокойна. #Crazy #Crazy
Мини ги на диета, ориз, картофи варени без масло, брашнена препечена каша за малкия или морковена супа.
Но би трябвало да настояваш за фекална проба за да се изключи бактериална инфекция. И повече течности- има един рехидратиращ р-р по аптеките. Важно е наистина да не се обезводнят, особено бебо.
Успех и настъпи педито да си свърши работата Hug Hug

# 2
  • Мнения: 794
Пробвай пак с шипки...

Но чай от цели,  не от тези в пликчетата!

# 3
  • Мнения: 7 201
Пектин на прах си вземи от аптеката.Разтваряш 1 ч.л. с малко топла вода-гадно е на вкус,но е ефикасно! Peace
Дани беше така 10 дни през лятото и с това се оправи.И аз като теб бях дала какво ли не.
Дано се оправят дечицата! Hug

# 4
  • Мнения: 46 436
Ако е повече от 3 дни, задължително се пуска изследване! Не отлагай!

Минаването на солети, бисквити и т.н. удължава разстройството, пробвала съм го и смоето дете.

# 5
  • Мнения: 4 585
Поведението на джипито ти ме учудва. Намери телефон на шефката на заразно отделение и се консултирай за изследвания. Не целя да те плаша, но трябва да се отхвърлят някои вероятности.

# 6
  • Мнения: 14
Моят мъж скоро пи Пектин и той му донесе разтройство.В аптеките има прахчета ХИДРАСЕК много са ефикасни.Много е важно и да спазвате диета.Прави сварени картофки с моркови и ориз.Давай на детето не чиста вода а оризова(сваряваш ориз и прецеждаш водата).На нас ни е помагало и нишесте-сурово нишесте разбъркано с малко вода.

# 7
  • Мнения: 209
Благодаря ви,днес направо ще отида при друга педиатърка...сега нали е момента за смяна на джипита.Сетих се,че откакто пуснах малкия на детска кухня след 3-4 дни го получи,а каката често му опитваше яденето.Днес ще настоявам за изследване за салмонела

# 8
  • Мнения: 209
ХИДРАСЕК давам от вчера,но пак няма ефект.през 3 часа разтварям по 1 пакетче за всеки.Хуманата на малкия я правя или с оризова вода или с компот от дренки или с чай от джоджен.Каката вместо вода и тя е само на отвари.Децата отслабнаха страшно много

# 9
  • Мнения: 423
При нас беше същото, температура, повръщане, които минаха за един ден и разстройство повече от 2 седмици. В началото давах смекта, хидрасек, разни чайчета, но като видях, че няма никаква полза от тях, спрях да ги давам. Оставих дребния на диета, лечебна Хумана и линекс (нещо като ентерола, но по-добро). А да, първите два дни давах и хидратин алфа срещу обезводняване, но на третия детето категорично го отказа, така че продължихме да се кърмим по-начесто и това беше. За разлика от вас обаче, нашата лична е голяма паника като чуе разстройство и повръщане. Искаше в болница да ни праща, на системи трябвало да бъде детето, изписа ни АБ мускулно, караше ме през ден да нося проба урина при нея да изследва за ацетон мисля, пусна микробиологично изследване на чревна флора и т.н. Единствено с последното бях съгласна, иначе се подписах, че отказвам болнично лечение. С всичко това исках да кажа, че обикновено диетата и оводняването са достатъчни и повечето лекари наистина препоръчват само това. Но всъщност всичко зависи от детето и от това какво е общото му състояние. Аз се консултирах и с друг педиатър (познат) и неговото мнение беше, че ако детето е весело и жизнено, както беше моето през цялото това време, може да се изчака малко повече време разстройството да мине само с тези средства (и то наистина мина). Виж, ако детето видимо не е добре, отпуснато е, вяло и апатично, нещата стоят по друг начин. Трябва да се действа и ако личната не може да се справи или не се интересува много, заведи децата друг лекар да ги види и да направи необходимото.
Иначе... за разтройство винаги препоръчвам сок от лимон, при мен винаги действа безотказно. Но е за по-голямото детенце, ако иска да го пие. За малките не става.
 

# 10
  • Мнения: 346
China Rubra 9 CH- homeopatichno lekarstvio .. sled tretiq priem razstroistvoto spria../ dava se prez 1 chas /

# 11
  • Мнения: 141
трябва да отидеш до инфекциозно.Ако не е някое от техните заболявания,давай Гентамицин 2/80мг да пият.Много те4ности-може да вдигат температура от обезводняване.Намали храната до минимум-няма смисъл само да се дразнят стомах4етата.

# 12
  • Мнения: 984
трябва да пуснеш секрет, при нас имаше салмонела

# 13
  • Мнения: 209
 #CrazyЕ,това го нямая никъде...днес по студа ги мъкна по поликлиники,за да ми кажат,че на малкия не му минава,защото вместо 6 пъти да яде по 180 гр.лечебна хумана,то аз му давам по 250 гр на 4 пъти.От преяждане не минавало.Каката не я и погледнаха.
Кажете как става номера с даване на секрет и къде се дава,трябва ли направление....
Май на края ще ги заведа в инфекциозна болница

# 14
  • Мнения: 141
не 4акай пове4е-води ги

Общи условия

Активация на акаунт