Църковен брак vs Граждански брак и/или съжителство

  • 1 529
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Пускам тази тема, защото нямаше такава.След промените, които се планират в СК става ясно,че ще одобрят живеенето на семейни начала, по този начин ще се обезличи гражданския брак и църковния.По едно време имаше такъв спор трябва ли да стане църковния брак призната форма на семейство от страна на държавата.Общо взето всичко ще стане една пълна каша.Ще се радвам да чуя какво мнение имате по въпроса и коя форма на съжителство бихте избрали за себе си?

# 1
  • Мнения: 196
Личният ми живот си е моя лична работа. Нито държавата, нито църквата имат място там.
Тъй че - без брак.

Може би е уместно да пуснеш анкета?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 179
Какъвто и да е брака той предполага съжителство. Моята максима е колкото по-просто толкова по-добре. Перфектния вариант - съжителство без намеса на институции!  Peace

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лично на мен ми е все тая какво ще се приема и какъв брак ще се признава. За мен е важно да има любов в къщи. Не държа на церемониите.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Лично на мен ми е все тая какво ще се приема и какъв брак ще се признава. За мен е важно да има любов в къщи. Не държа на церемониите.
абсолютно!

# 5
  • Мнения: 135
Личният ми живот си е моя лична работа. Нито държавата, нито църквата имат място там.
 

Цитат
Лично на мен ми е все тая какво ще се приема и какъв брак ще се признава. За мен е важно да има любов в къщи. Не държа на церемониите.

YES!   bouquet

# 6
  • Мнения: 431
 Mr. Green

Я каква темичка
тема -огледало
църковното VS всичко не-такова

"все в г.. ", както казват хората и аз в частност
голем праз пред коя институция ще си обявявам намерението да спя "законно" Wink с някого

няма противоречие, гяволенце Гита, никакво. Има само робуване на различни по формулировка правила.
Нещо като танц 7/8 или 3/4... все го танцуваш

# 7
  • Мнения: 108
Църковен брак без граждански не се разрешава.
А за промените в СК се говори от толкова време,а на лице нищо до сега.Така ,че не се и надявайте скоро да стане.
Решението  за това как ,с кого и колко да живее и дали да узакони връзката си е въпрос на личен избор.
Когато правиш избор, обаче трябва да поемеш и отговорност!
А най-лесният начин да не поемеш отговорност е да не се задължиш по никакъв начин към партньора си.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А най-лесният начин да не поемеш отговорност е да не се задължиш по никакъв начин към партньора си.
Поемането на отговорност не означава подпис в гражданското.

# 9
  • Мнения: 108
оОизобщо нямам това предвид!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
ОК Peace Мислех, че пак ще стане въпрос за безотговорното съвместно съжителство.

# 11
  • Мнения: 22 408
Ако влязат промените в сила и се узакони съвместното съжителство като форма, то тогава ще може да се иска и издръжка за детето при евентуална раздяла и т.н.
Макар че тогава за чий дявол ще съществува брака, или обратното.

Що се отнася до църковният брак, в БГ просто имам чувството, че това стана мода. Хора, които дори не са стъпвали в църква, освен на кръщенето си да ходят и да сключват църковен брак.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако влязат промените в сила и се узакони съвместното съжителство като форма, то тогава ще може да се иска и издръжка за детето при евентуална раздяла и т.н.
При едно съвместно съжителство в повечето случай детето е припознато от бащата и издръжка може да се иска.

# 13
  • Мнения: 4 300
Пускам тази тема, защото нямаше такава.След промените, които се планират в СК става ясно,че ще одобрят живеенето на семейни начала, по този начин ще се обезличи гражданския брак и църковния...
Гражданският и църковният брак никога няма да се обезличатт. Е хайде, никога може би е силна дума, но нещо такова.
Кръщенето в църква например не урежда нищо- нито издръжка, нито делба на имущество- и пак  не се е обезличило.

# 14
  • София
  • Мнения: 62 595
Граждански брак задължително, а църковен ако е възможно.
Ако толкова сериозни са намеренията и на двамата, не виждам основателна причина да не сключат граждански брак. Така се решават много лесно и материалните, и моралните въпроси, а децата поне знаят, че родителите им са женени. Вярно, няма гаранция за щастлив и дълъг брачен живот, но съжителството без брак ми прилича на вратичка за бягство. Все едно портньорите си държат по един самолетен (или ж.п. или автобусен) билет в чекмеджето и във всеки момент могат да драснат.

Общи условия

Активация на акаунт