въпрос към мамите с къси коси

  • 717
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
В момента съм с къса коса и се чудех след шампоана слагате ли балсам и ако да по цялата коса ли го нанасяте. Знам,че трябва да се слага само по краищата,ама то като е толкова къс косъма,дето краищата,там и корените.... newsm78

# 1
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Аз също съм с къса косичка Hug Не слагам балсам,защото тя си е добре.При тази дължина от 3-4 см няма как да се изтощи.+това от балсама ми става много тънка косата и без обем,а аз искам да е твърда.Чисто права ми е и не мога да е понасям залепнала на главата.А от балсамите така ми става.Твоята права ли е или чуплива? Слагаш ли и нещо за стилизиране след като я измиеш?Сподели.... Praynig

# 2
  • Мнения: X
моята е чуплива,но също съм забелязала,че ако я намажа цялата с балсам или маска много бързо се омазнява и както казваш става една тънка. Стилизиращи средства слагам рядко,предпочитам да си я усещам свежа и чиста косичката,ама сега е в един период на растеж и почва да придобива един безформен вид,който ужасно ме дразни,но ако искам пак да съм с дълга коса ще трябва да стискам зъби,вече 5-6 месеца си поддържам косата къса ,преди това беше боядисана и рязах,рязах,докато изрежа боядисаното. Вече ми омръзна обаче от късото и се надявам да устискам да си пусна една по-здрава и лъскава коса в естествения мицвят,ако дотогава не побелея от грижи по нея и не се наложи да я боядисам пак Mr. Green

# 3
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
 вече 5-6 месеца си поддържам косата къса ,преди това беше боядисана и рязах,рязах,докато изрежа боядисаното. Вече ми омръзна обаче от късото и се надявам да устискам да си пусна една по-здрава и лъскава коса в естествения мицвят,ако дотогава не побелея от грижи по нея и не се наложи да я боядисам пак Mr. Green
[/quote]

Това все едно аз съм го писала.Аз бях руса,но ми омръзна и я оставих да расте.Като стана в корените моя цвят 3 см и изрязах всичко русо.Не ми пукаше че ще е късо,кефих се на моя естествен цвят. FlutterИ аз искам колкото си може по-дълго време да му се радвам,но вчера открих 2 бели косъма ooooh!На 35 съм все пак.Но истината е ,че най-много ме харесват с моя си цвят. HugТова русото...бррр #2gunfire

# 4
  • Мнения: X
да,и аз преди да се подстрижа бях руса Crazy,или по-скоро фризьорката се поита да ме направи на кичури,но нещо много ми се изтощи косата и хич не се харесвах така опърпана Tired

# 5
  • Мнения: 1 318
Аз си слагах балсам мноооого по малко като се опитвах да е само по краищата, защото ми е много гъста косата и няма сресване, независимо, че беше къса.
Сега порасна и няма как да не слагам балсам, но не съм забелязала да ми се омазнява по-бързо от него... Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 337
Когато ми е много къса - 5см, не слагам балсам, прилепва ми косата за главата някак. Използвам пяна обикновенно. Сега ми е мааалко по-дълга и използвам балсам, дори опитвам да я оформя с четка. Но пяната винаги работи при мен, опитай и ти Hug

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 16:32 от cotton4e

# 7
  • Мнения: X
Когато ми е много къса - 5см, не слагам балсам, прилипва ми косата за главата някак. Изполмвам пяна обикновенно. Сега ми е мааалко по-дълга и използвам, дори опитвам да я оформя с четка. Но пяната винаги работи при мен, опитай и ти Hug
Мерси за съвета,ще се възползвам Wink

# 8
  • Мнения: 337
Бооже как не съм видяла колко правописни, или правобързни съм нашвакалаа ooooh!

# 9
  • Мнения: 199
Привет!И аз съм с много къса коса! Балсам не ползвам по абсолютно същите причини,които описани по нагоре! А за обем.......къпя се вечер,изсушавам хубаво косата,лягам да спя и на сутринта имам страхотен обем..така ми стърчи  че и фризьор няма да направи такъв обем! Joy

# 10
  • Мнения: X
о,мен точно този "обем" много ми лази по нервите, преспя ли веднъж,така ми щръква косата,че просто без да я измия няма оправяне,а уж прекалено честото миене на косата било вредно.... newsm78,аз просто не виждам друг начин да изглежда добре,освен да я мия всеки ден. Вие как се справяте с този проблем?

# 11
  • Мнения: 337
Незнам, когато ми беше още по-къса, изобщо не ми се цапаше. Даже по една седмица да не я мия си стои така. А сега прокрадвам пръсти през нея вече и забелязвам, че се омазнява по-често. Но аз никога не я оставям и я мия през ден. Може би гадния навик да си пипаме косите ги мърси повече, ръцете не са чисти и т.н
Веднага като се изкъпеш на мокра коса слагаш пяна и оформяш. Пяната държи косата някак и тя не е толкова мека и бебешка, че да щръкне докато спиш. Wink

# 12
  • Мнения: X
аа,явно моята за това така става Thinking,щото рядко я мацвам с пяна

Общи условия

Активация на акаунт