Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 378
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 489
Да, не остава време да се видим, даже и да се чуем по телефона.

# 46
  • Мнения: 385
Да, и при мен се наблюдава подобна тенденция. Явно хората се притесняват да ни търсят, след като сме с малки деца.
Ако аз не ги потърся и моите приятелки и колежки не ми се обаждат. Но ги разбирам до известна степен и не им се сърдя.
Сега се виждам предимно с майки с малки деца.
Сигурно е нормално, след като станеш семеен и родиш да ти се промени и обкръжението, както ти се променят приоритетите.
Странното е, че и приятелите на мъжа ми, които бяха доста, спряха да го търсят. До миналата година правеше големи купони, с много приятели по случай рождения си ден, а тази година почти никой не се обади дори.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 644
Дори имам повече от преди Hug
Старите ми и верни приятелки изобщо не са ме забравили,напротив май сме по-често заедно,въпреки че само 2 сме с деца....
Може да се каже че аз съм отказвала срещи и че те са се съобразявали с мен

# 48
  • Мнения: 884
Не, дори се случва обратнто...

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Да, но е съвсем в реда на нещата, имаме различни интереси, когато аз съм свободна, те са на работа, вечер когато те са свободни, аз пък не съм. От всичките ми приятелки, имам предвид много близки, само една има дете, и то се роди преди няколко месеца. Така че е нормално с останалите да се разминаваме.

# 50
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Имам всичко на всичко три приятелки. Двете са ми от детинство, третата бивша колежка. По-рядко се виждаме от преди, но в никакъв случай не става дума за отчуждаване. Дори съученичките ми още нямат деца, но и това не е причина да загубим връзка. Говорим и споделяме както преди. Детето ми е най-важното за мен, но не и единствена тема за разговор.

# 51
  • Мнения: 1 029
при мен нещата се получиха много естествено.Преди да родя имах мноооого "приятели",но след раждането самата аз се абстрахират от някои и продължавам да поддържам връзка само с тези,които наистина са ми приятели,които ме зареждат положително,искрено се радват на детето ми и се съобразяват с положението ми на мама Laughing

пп-но затова пък си намерих нови приятелки-колежки по майчинство Laughing

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing
 


И при мен така  bouquet

# 53
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какъв отлив?във форума сме толкова много!! Laughing
smile3501 newsm10

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 458
Моите приятели са избирани по друг начин и затова отлив няма Peace
Пък и като не ходя по скъпи магазини и най-мразя клюкарстването в салоните,знам ли дали съм по темата newsm78

# 55
  • Мнения: 728
Да,и при мен има отлив.
Още щом забременях се наложи да излезна в болнични и да почивам повече и от тази период лека- полека моите приятелки и колежки започнаха да не ми се обаждат(ставаше ми мн.болно,че ме забравиха бързо,защото и в работата и към приятелите си съм била винаги мн.всеотдайна),а сега покрай малкия нямам мн.време да излизам и те въобще спряха да ми се обаждат,каня ги вкъщи на кафенце,но и така не се получава(даже се чудя дали наистина съм имала истински приятелки).Добре че е форума,иначе ще забравя какво е това общуване.

# 56
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.

и при мен така се получи с тази разлика, че все още се виждаме и поддържаме връзка, но доста рядко и няма какво да си кажем и обикновено срещите ни са кратки и изчерпателни

# 57
  • Мнения: 636
При мен няма никакъв отлив. Пак се чуваме и си бъбрим за старите неща, просто по-рядко се виждаме и не вилнеем заедно по дискотеките, но това по никакъв начин не се е отразило на отношенията ни. Истинските приятели са си приятели, независимо от обстоятелствата!
Покрай детето завързах много нови познанства, но дали ще са приятелства, само времето ще покаже...

# 58
  • Мнения: 506
И аз мога да кажа че има отлив.Не че съм имала много близки приятелки преди но и те ми стигаха.Сега обаче дори не се чуваме по телефона.Сега покрай детето се запознах с други мами и си общуваме.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 064
Моите приятели са избирани по друг начин и затова отлив няма Peace
Пък и като не ходя по скъпи магазини и най-мразя клюкарстването в салоните,знам ли дали съм по темата newsm78



Даа, май и аз съм в тая категория. Приятелите са ми стари и не може такова нещо като раждането на дете да ги отдалечи от мен. Още повече, че част от тях вече също имат или чакат деца. Намираме и начин да се виждаме не по-рядко от преди. Има ли желание - има и начин!

Общи условия

Активация на акаунт