Получи ли се при вас отлив на "приятелки" след като родихте

  • 4 387
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Здравейте момичета.От шест месеца си имам детенце, което е най-голямата ми радост.Преди да се роди то други неща ми доставяха емоции, като пазаруване по скъпи магазини , разходки по кафенетата, клюкарстване по фризьорските салони и пр.Не съм изобилствала от много приятелки, но имах там две три верни и си мислих, че не са ми партньорки само в бърборенето, но явно е било така.Аз лично мога да кажа, че съм им била приятелка не само в говоренето на празни приказки, защото на всяка по отделно съм засвидетелствала уважение и винаги съм им помагала и грижела като за свои сестри.От както съм с Филип у дома, обаче почти не ми се обаждат и ги виждам толкова рядко, че се замислям дали изобщо искам вече.Едната от които ми е кума даже.Останах без приятелки.Има едно майче с което се сближих покрай детето и с нея си дружим.Едва ли съм толкова скучна компания, защото гледам да поддържам старите си интереси и не говоря само за памперси, какъв цвят е днес акото и т.н.

Последна редакция: пт, 14 дек 2007, 10:13 от Fane

# 1
# 2
  • Canada
  • Мнения: 649
Не съм усетила нищо подобно и слава богу... Щях да се чувствам наистина кофти ако беше станало така. Просто по-рядко се виждаме, защото времето е кът.

# 3
  • Мнения: 2 171
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами чак отлив не, но аз имах по-малко свободно време да излизам с тях. Обаче се чуваме/пишем редовно. При свободно време излизаме.

# 5
  • Мнения: 1 197
при мен не е така дори обратното много стари приятели с които съм се чувала по рядко сега често ми се обаждат да видят как сме

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не, напротив, дори обратното  Laughing

# 7
  • Мнения: 93
 Не бих казала, че има "отлив". Просто вече времето е много ограничено и ако някой иска да ме види обикновено идва вкъщи.По-кофти е че най-добрите ми приятелки са с по-големи от моето дете и вече ходят на ясли и градини. Там често боледуват и се явиждаме по-рядко,за да не разнасяме бацилите. А и покрай малкия си намерих и доста нови приятелки, така че не се оплаквам изобщо Wink

# 8
  • Мнения: 674
 По-скоро се получи отлив на приятелски семейства. Тези, с които бяхме едва ли не всеки ден заедно, сега не се и обаждат! newsm78 Сигурно си мислят, че като имаме бебе не ставаме за нищо вече или ако сме заедно, ще им говорим само за бебешки истории! ooooh!
 Много им здраве! Laughing

 А приятелките ми са едни и същи, даже бих казала, че станаха повече, защото пак почнах работа, която е свързана с доста познанства.

# 9
  • Мнения: 873
за щастие-не,дори понякога се чудя как да уважа всички,които искат да ни видят и да се порадват на бебката Hug
само колегите ми от работата ме позабравиха,но по този начин ме отърваха от заблудата ми,че са ми повече от колеги Naughty

# 10
  • Мнения: 1 477
Отлив не бих казала.По-скоро се ограничи кръгът ми от приятелки и познати.Преди нямах достатъчно време да обръщам внимание на близките си приятелки.Сега имам време и възможност.

# 11
  • Мнения: 4 406
получи се, да.  защото интересите ни вече не бяха общи. намерих обаче нови приятели, така че не съм изгубила много.

# 12
  • Мнения: 674
 Между другото още искам да кажа, че до голяма степен след раждането на бебе, може да разбереш кой ти е бил приятел! Thinking

# 13
  • Мнения: 1 992
Не съм много съгласна с последното. Това, че е не се виждате и чувате често, не означава, че когато имаш нужда няма да ти помогне точно този, който не си чувал с месеци. Приятелството се доказва с времето,  независимо от обстоятелставата около двете страни.

# 14
  • Мнения: 141
аз още не съм родила,а те ве4е спряха да ме търсят.Спрях и аз,защото е гадно да молиш за компания.

# 15
  • Мнения: 50
 SadЗдравейте и от мен!Темата много ми допадна,защото при мен се получи така.Преди да забременея си мислех,че имам много приятели,но след като родих малко по малко се отдалечиха.Явно са сметнали,че вече не ставаме за събирания.Като родих всички се изредиха да ни честитят и да видят Крис,но след това нямаше кой да поканя на годинката.Не мога все пак да поканя хора,които не съм виждала около година. Rolling EyesНе знам каква е причината.Някои се оправдаваха,че не искали да ни притесняват,защото сме с малко дете. newsm78Е,детето стана вече на почти 3 години,но няма помен от старите ни познати.Да са живи и здрави!Важното е,че децата ни радват Peace

# 16
  • Мнения: 2 978
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing

# 17
  • Мнения: 674
Не съм много съгласна с последното. Това, че е не се виждате и чувате често, не означава, че когато имаш нужда няма да ти помогне точно този, който не си чувал с месеци. Приятелството се доказва с времето,  независимо от обстоятелставата около двете страни.

 Нямам предвид често чуване, а точно нужда от помощ или просто да си поговорите като преди, да споделите някой проблем или някоя радост!

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не бих казала Thinking
Даже приятелките ми се увеличиха Party

# 19
  • Мнения: 1 992
Не съм много съгласна с последното. Това, че е не се виждате и чувате често, не означава, че когато имаш нужда няма да ти помогне точно този, който не си чувал с месеци. Приятелството се доказва с времето,  независимо от обстоятелставата около двете страни.

 Нямам предвид често чуване, а точно нужда от помощ или просто да си поговорите като преди, да споделите някой проблем или някоя радост!

Аз затова не съм ги отписала все още. Животът ни е съвсем различен вече, с различен ритъм и затова се разминаваме. Един ден и те ще дойдат на моето място и ще разберат как е.

# 20
  • Мнения: 5 401
Да, получи се, но пък спечелих страшно много приятели с деца + първата ми кумица!   bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 721
И при мен се получи Rolling Eyes
Но пък се запознах с много мамчета с деца, с много от тях покрай форума Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 3 413
аз отлив не забелязвам да има,но аз самата бих предпочела да контактувам с такива,които имат деца,да имаш дете е много по-хубаво и различно,отколкото обикалянето по кръчми нон-стоп и клюките-ами променят се нещата Peace

# 23
  • Мнения: 22 786
Ами чак отлив не, но аз имах по-малко свободно време да излизам с тях. Обаче се чуваме/пишем редовно. При свободно време излизаме.
Peace

# 24
  • Мнения: 2 908
Никога не съм можела да нарека жените,с които пия кафе или бъбря в козметичният салон мои приятелки,такива нямам дори от работата ми,нито от майките навън ,с които излизаме.Приятелките ми са жени,отдавна такива,изпитани в годините,или от детството,или от студентските години,не и по-късно.В сегашен етап чувствам,че никоя няма да ми стане приятелка въобще,понеже за мен приятелка е силна дума,аз съм затворен човек и искам доверен приятел до себе си,а не някой с който да си бъбря на кафе,а после да ме обсъжда зад гърба ми.Моите приятелки и преди да родя бяха далеко от мен-живеем в съвсем различни градове,една е дори в Щатите вече,но се чуваме постоянно в Скайп,по телефона,никога не се забравяме и ако някоя има нужда от нещо,което друга може да и помогне-винаги откликваме.Тук ,където живея нямам приятелки(само една,която заминава след Нова Година в Нова Зеландия да живее),но вече не ме мъчи това-това е живота,за съжаление.А всичките ми приятелки в другите градове,без една, са без деца-никога не са ме забравяли,заради това,че аз съм с дете.Много се радват,ако ми дойдат на гости и много се радват и на малката.

# 25
  • Мнения: 2 131
Не бих казала, че има точно отлив, но със сигурност аз сега нямам възможност да излизам с тях. През лятото се виждахме надвечер, като аз бях с бебето. Но тогава беше топло, имаше възможност да се седне навън, а не вътре на задимено. Иначе си говорим по скайпа. Е, това е положението, няма начин. Като порасне детето - отново. Надявам се, че не ми се сърдят. А когато излизахме с бебо през лятото, не съм останала с впечатление на тях да им е досадно или неприятно. Напротив.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 967
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing


 Simple Smile  Горе-долу и при мен така  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 325
През деня на мен не ми остава време, а и те ходят на работа. Вечер е почти невъзможно, защото това е времето, което отделям на съпруга си.

# 28
  • Мнения: 1 155
Имам приятелки, които вече не ми се обаждат. Просто вече ни вълнуват различни неща. Сега повечето ми приятелки са с дечица и с тях си дружа.

# 29
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
При мен няма отлив от приятели.Даже имам  нови-мами с дечица. Hug

# 30
  • Мнения: 1 440
За съжаление и при мен се получи така!Много ми е мъчно,че най-добрата ми приятелка /или поне си мислех,че е такава/ също ме изостави!Но пък сега си намерих по-добри!Семейства! Grinning

# 31
  • Мнения: 522
При мен се получи прилив.запознах се с доста майки, с които си правим често женски партита.Последно на 8 декември, а децата ги гледаха татковците.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 658
ами да, получи се. Но по-скоро го отдавам на товжа, че преди да родя аз поддържах контактите с повечето. И когато се прибрахме в къщи с бебето и вече аз бях по-заета много от тях не ми се обадиха повече. Затова съм решила който ме търси и аз него да търся. Другите, ако искат.

# 33
  • Мнения: 8 999
Не, дори напротив. Сдобих много нови приятели покрай децата. Е, все пак е нормално да се поразредят срещите - та ти сега имаш друга работа.

# 34
  • Мнения: 255
Какво означава "нямаме общи интереси"?Та нали сме живи хора .Една едно ще сподели другата друго.При нужда пак може да си помагаме ако има такава.

# 35
  • София
  • Мнения: 415
Не бих казала. Сега даже ми се обръща повече внимание от тяхна страна  Simple Smile Може би защото съм една от първите с бебе в компанията.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 255
Не бих казала. Сега даже ми се обръща повече внимание от тяхна страна  Simple Smile Може би защото съм една от първите с бебе в компанията.  Mr. Green
Късметлийка.и АЗ съм първата в компанията с бебе ама....

# 37
  • София
  • Мнения: 2 658
ама тъкмо така разбираш кой, колко държи на теб. Няма насила да караш някой да се вижда с теб. Не съм съгласна за общите интереси. Щом сме приятели от години би трябвало да има винаги за какво да си говорим.

# 38
  • Мнения: 125
 Чувам се редовно със старите си приятели, но по-рядко се виждаме заради липсата на време от моя страна. Имаме и няколко приятелски семейства с деца, с които се срещаме по-често.
 Не мисля, че се е получил отлив на приятели при мен.

# 39
  • Мнения: 15 459
какво да ти кажа - хората се събират и разделят. преди си била с тези момичета защото сте имали еднакви интереси - сега се виждаш с друго момиче защото имате деца и имате обща тема на разговор. като ти изтече майчинството и се върнеш на работа няма да имаш време да се виждаш с мамата с която излизаш сега, а ще се виждаш с други хора. просто така става. аз на пример като тийн има една приятелка, с която по-късно се поотчуждихме. после се оженихме и родихме почти по едно и също време и сега сме много близки. и тъй като много  държиме на приятелството си сме решили поне веднъж седмично да отделяме време една за друга. за сега го спазваме и двете дано и за напред да е така.
а и да ти кажа честно не искам да имам много приятелки - една ми е достатъчна  Peace

# 40
  • Мнения: 96
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.
За съжаление така се случи даже с една приятелка от детинство... Много е трудно наистина д обясниш колко голям ангажимент е едно дете и то без да станеш досадна Cry

# 41
  • Мнения: 745
Какъв отлив?във форума сме толкова много!! Laughing

# 42
  • Мнения: 560
Бе какъв отлив-те всичките са с по 1 или 2 деца.Преди аз им ходех на гости,сега просто вече и това няма как да стане.

# 43
  • Мнения: 1 371
О, не. Всичко си е както преди, излизаме се, идват ми на гости, съответно в тях. Не всеки ден, но през ден се виждаме. Единствената разлика между мен и тях е, че имам дете и не ходя на работа. Всеки ден се чуваме, клюкарстваме. Обичкам си гиHug
Забравих нещо: обожават ми детето  Heart Eyes, даже съм им го оставяла, за да излизаме с мъжа ми някъде (когато не е имало никой от родата в София).

# 44
  • Мнения: 255
О, не. Всичко си е както преди, излизаме се, идват ми на гости, съответно в тях. Не всеки ден, но през ден се виждаме. Единствената разлика между мен и тях е, че имам дете и не ходя на работа. Всеки ден се чуваме, клюкарстваме. Обичкам си гиHug
Забравих нещо: обожават ми детето  Heart Eyes, даже съм им го оставяла, за да излизаме с мъжа ми някъде (когато не е имало никой от родата в София).
Да си призная Ви завиждам

# 45
  • Мнения: 489
Да, не остава време да се видим, даже и да се чуем по телефона.

# 46
  • Мнения: 385
Да, и при мен се наблюдава подобна тенденция. Явно хората се притесняват да ни търсят, след като сме с малки деца.
Ако аз не ги потърся и моите приятелки и колежки не ми се обаждат. Но ги разбирам до известна степен и не им се сърдя.
Сега се виждам предимно с майки с малки деца.
Сигурно е нормално, след като станеш семеен и родиш да ти се промени и обкръжението, както ти се променят приоритетите.
Странното е, че и приятелите на мъжа ми, които бяха доста, спряха да го търсят. До миналата година правеше големи купони, с много приятели по случай рождения си ден, а тази година почти никой не се обади дори.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 672
Дори имам повече от преди Hug
Старите ми и верни приятелки изобщо не са ме забравили,напротив май сме по-често заедно,въпреки че само 2 сме с деца....
Може да се каже че аз съм отказвала срещи и че те са се съобразявали с мен

# 48
  • Мнения: 884
Не, дори се случва обратнто...

# 49
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Да, но е съвсем в реда на нещата, имаме различни интереси, когато аз съм свободна, те са на работа, вечер когато те са свободни, аз пък не съм. От всичките ми приятелки, имам предвид много близки, само една има дете, и то се роди преди няколко месеца. Така че е нормално с останалите да се разминаваме.

# 50
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Имам всичко на всичко три приятелки. Двете са ми от детинство, третата бивша колежка. По-рядко се виждаме от преди, но в никакъв случай не става дума за отчуждаване. Дори съученичките ми още нямат деца, но и това не е причина да загубим връзка. Говорим и споделяме както преди. Детето ми е най-важното за мен, но не и единствена тема за разговор.

# 51
  • Мнения: 1 029
при мен нещата се получиха много естествено.Преди да родя имах мноооого "приятели",но след раждането самата аз се абстрахират от някои и продължавам да поддържам връзка само с тези,които наистина са ми приятели,които ме зареждат положително,искрено се радват на детето ми и се съобразяват с положението ми на мама Laughing

пп-но затова пък си намерих нови приятелки-колежки по майчинство Laughing

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing
 


И при мен така  bouquet

# 53
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Какъв отлив?във форума сме толкова много!! Laughing
smile3501 newsm10

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Моите приятели са избирани по друг начин и затова отлив няма Peace
Пък и като не ходя по скъпи магазини и най-мразя клюкарстването в салоните,знам ли дали съм по темата newsm78

# 55
  • Мнения: 728
Да,и при мен има отлив.
Още щом забременях се наложи да излезна в болнични и да почивам повече и от тази период лека- полека моите приятелки и колежки започнаха да не ми се обаждат(ставаше ми мн.болно,че ме забравиха бързо,защото и в работата и към приятелите си съм била винаги мн.всеотдайна),а сега покрай малкия нямам мн.време да излизам и те въобще спряха да ми се обаждат,каня ги вкъщи на кафенце,но и така не се получава(даже се чудя дали наистина съм имала истински приятелки).Добре че е форума,иначе ще забравя какво е това общуване.

# 56
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.

и при мен така се получи с тази разлика, че все още се виждаме и поддържаме връзка, но доста рядко и няма какво да си кажем и обикновено срещите ни са кратки и изчерпателни

# 57
  • Мнения: 636
При мен няма никакъв отлив. Пак се чуваме и си бъбрим за старите неща, просто по-рядко се виждаме и не вилнеем заедно по дискотеките, но това по никакъв начин не се е отразило на отношенията ни. Истинските приятели са си приятели, независимо от обстоятелствата!
Покрай детето завързах много нови познанства, но дали ще са приятелства, само времето ще покаже...

# 58
  • Мнения: 506
И аз мога да кажа че има отлив.Не че съм имала много близки приятелки преди но и те ми стигаха.Сега обаче дори не се чуваме по телефона.Сега покрай детето се запознах с други мами и си общуваме.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 064
Моите приятели са избирани по друг начин и затова отлив няма Peace
Пък и като не ходя по скъпи магазини и най-мразя клюкарстването в салоните,знам ли дали съм по темата newsm78



Даа, май и аз съм в тая категория. Приятелите са ми стари и не може такова нещо като раждането на дете да ги отдалечи от мен. Още повече, че част от тях вече също имат или чакат деца. Намираме и начин да се виждаме не по-рядко от преди. Има ли желание - има и начин!

# 60
  • Мнения: 2 960
 newsm12че какви приятели ще са тези ,та да отлетя от теб защото си станала майка.НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ newsm44слава богу и първият и вторият път приятелите ми бяха и са до мен.... имам приятелки ,които не са семейни и пак са били с мен във различни трудни ,весели и ..случкиПри първото ми дете  имах почти само неселейни приятелки ,винаги са били с мен ..сега при второто  се случва така ,че те имат бебенца............и сме като едно семейство...но това са истински приятелки ,тези на които можеш да поплачеш на рамото ,да ти дадат съвет ,да приемат съвет ,да те обичат такава-каквато си..........не мога да си обясна какви са тези приятели ,за които пишете............та те са ви били просто познати за малко и на бързо.Ще следя темата с интерес newsm10

# 61
  • Мнения: 5 940
Не. Ама се получи прилив на нови, защото майчинството обединява хората.

# 62
  • Мнения: 2 613
Преди да излезна в майчинство общувах предимно с колежки,а сега постепенно ме забравиха Crossing Arms

# 63
  • Мнения: 255

Пък и като не ходя по скъпи магазини и най-мразя клюкарстването в салоните,знам ли дали съм по темата newsm78[/b][/color]
[/quote]

Това беше излишно

# 64
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Приятелките ми имат по-големи деца и когато родих, всички много ни се радваха. Виждам се често с тях, а  когато не мога- се чуваме по телефона или по Скайпа.
А колкото до обиколките по магазините и кафенетата, можеш пак да си излизаш, стига да има кой да стои при детето ти.

# 65
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.
Същата работа.... Ама и по-близките ми зачезнаха по Америка  и Германия...
Влизай в отчетните и си прави срещи с мами, които имат бебета на възрастта на твоето  Peace

# 66
  • Мнения: 2 960
ама за кафенета и заведения има  все някой да те придружи бе...то за там  ли  са ти само приятелките?! Rolling Eyes.....а виж ,наистина моите станаха повече -покрай майчинството...много мами си протегнахме ръце тук във варна и станахме една истинска общост  .. Така за колежките,с които съм станала близка bowuu не са ме забравили-напротив имам истински приятелки  от тях от близо  от 10 години ,а приятелките ми от училище са също с мен...благодарна съм на съдбата за всички тях PraynigНо нали знаете приятелството е в две посоки -даваш и взимаш.....когато има привързаност и уважение женското приятелство е също  толкова силно ,колкото и прословутото "мъжко приятелство". Peace
 и да добавя....достатъчно интелигентна млада жена би трябвало да се светне от обща култура поне ,кое е удобно и кое не за всяка млада майка,да не живее на марс...един ден и те ще имат деца.Това ,че "не са се сещали или им е било трудно да разберат"твоите проблеми...означава ,че не им е пукало истински за теб....не съжалявай за такива лъже-приятели и псевдо-приятелства

# 67
  • Мнения: 770
Честно казано продължавам да поддържам връзка с приятелките ми, повече обаче с тези, които са с деца! Просто някак си споделяме в момента една съдба! Но мога да кажа, че колежките определено не се обаждат! Все пак мисля, че всичко зависи от хората насреща!!!

# 68
  • Мнения: 1 227
Да, вече нямам толкова много приятелки както преди, но затова пък са истински Peace

# 69
  • Мнения: 1 674
нямам мн приятелки,но са верни.Редовно се чуваме и ми идват на гости

# 70
  • Мнения: 1 317
Получи се нещо подобно да.
Но пък си намерих други приятелки, с които имаме общи теми на разговор (бебета и не само).  Wink

# 71
  • София
  • Мнения: 6 011
Е, аз пък не мога да разбера какво очаквате от вашите приятелки?
Ако някоя твоя приятелка роди бебе, спазва съответно режим, въобще живее по съвсем различен от теб начин-ти ще и звъниш всеки ден на вратата или по телефона да я каниш на фризьор или шопинг-тур ли? Определено не.

Аз нямам отлив на приятелки. Просто в момента сме на различни вълни, но това е временно. Това е естествения ход на нещата. Затова ги наричам приятелки, а всички други-познати. Разликата между тези две понятия е огромна, за мен.

Тъй като съм много контактна си намерих предостатъчно нови познати със сходни интереси, а именно-майки, и нито за миг не ми е било скучно или самотно навън със спящото бебе, например.
И още нещо-ходиме с новите ми познати и на фризьор, и по магазините. Wink

# 72
и при мен се получи нещо такова

# 73
  • Мнения: 3 500
О, да, абсолютно. Много ме е яд и досега на някои от тях. Ето как поличават истинските приятели. Явно моите са били само докато съм била компания по заведенията.

# 74
  • Мнения: 5 393
В момента даже имам повече приятелки, с които се запознах покрай бременността и бебето.Старите ми дружки са си край мен също Heart Eyes

# 75
  • София
  • Мнения: 4 397
Не мога да кажа, че има отлив, но определено едно приятелско семейство се отдръпна   newsm78 newsm78 newsm78 даже като им звънях в началото все се оправдаваха, че не ни звънят заради бебока, а знаят, че във всеки един момент има на кой да го оставим.
Но пък за сметка на тези приятели имаме други 5 семейства с деца  Peace
Така разбирам кои са ми истинските приятели  Hug

# 76
  • Мнения: 83
да -знам много добре за какво говориш
сега имам една единствена приятелка и няколко познати  bouquet
Дай да вземем да се запознаем Laughing

# 77
  • Мнения: 354
Отлив от тези, които са без деца и много нови с деца Laughing

# 78
  • Мнения: 19 290
всичките ми приятелки са несемейни .не съм ги загубила,но понякога много ме дразнят,че не могат да ми влязат в положението.последният съвет на едната беше да държа беба цяла събота будна,за да може да спи вечерта и да остана по-дълго на партито.
нормално е като няма дете човек,да няма реална представа за нещата.и аз съм била така.
от друга страна не мога да се сприятеля с майки с деца тук.всички ми изглеждат занемарени и само памперси и ако не ме задоволяват като общи теми.

# 79
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
ами да, получи се. Но по-скоро го отдавам на товжа, че преди да родя аз поддържах контактите с повечето. И когато се прибрахме в къщи с бебето и вече аз бях по-заета много от тях не ми се обадиха повече. Затова съм решила който ме търси и аз него да търся. Другите, ако искат.
Hug

# 80
  • Мнения: 255
да -знам много добре за какво говориш
сега имам една единствена приятелка и няколко познати  bouquet
Дай да вземем да се запознаем Laughing

Ами Айде.Пускам ти номера на ICQ-то на лични и skipe-to

# 81
  • София
  • Мнения: 17 591
По - рядко се виждам с приятелите и приятелките си - нормално е, просто моето време е силно лимитирано. А с онези, които също имат бебета, е особено сложно. Това не означава, обаче, че сме се отчуждили. За съжаление, не мога да имам едновременно детето си и свободното си време. Радвам се, че съм избрала първото.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 603
Приятелите ми са същите, както и преди Зузи да се роди. Приятелството е нещо, което не се влияе от раждането на бебе, смяната на работата и др. подобни, просто емоциите се обогатяват....
Разбира се, сега /особено в тоя зъз навън/ се виждаме по-рядко, но това си е съвсем в реда на нещата - през деня те са на работа, а вечер аз къпя, храня, приспивам ... Още по-сложно е да се виждам с приятелите с деца - различни възрасти, различни режими, пълна лудница ... Разбира се, че за момента приоритетите са различни, нормално е за мен да е много важно пюрето от моркови, а за някой друг новата колежка нпр. , но не виждам причина да не обсъдим и двете  tooth.

# 83
  • Мнения: 350
...Но нали знаете приятелството е в две посоки -даваш и взимаш.....когато има привързаност и уважение женското приятелство е също  толкова силно ,колкото и прословутото "мъжко приятелство". Peace
 и да добавя....достатъчно интелигентна млада жена би трябвало да се светне от обща култура поне ,кое е удобно и кое не за всяка млада майка,да не живее на марс...един ден и те ще имат деца.Това ,че "не са се сещали или им е било трудно да разберат"твоите проблеми...означава ,че не им е пукало истински за теб....не съжалявай за такива лъже-приятели и псевдо-приятелства

 Peace Освен това приятелството изисква двустранно усилие, сега когато съм майка ми е по-трудно да помогна на приятелките си, опитвам се и това е важното. Когато те имат проблеми не минаги аз съм на разположение, знаете как е с бебе  Rolling Eyes. Но тези "умните" дори тогава остават мои приятели.   bouquet

# 84
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не..приятелките си  ми останаха такива и след като родих.По рядко се виждаме но редовно се чуваме.

Даже покрай детето имам и нови запознанства.

# 85
  • Мнения: 545
Честно казано не съм забелязала подобно нещо.Просто сега се чуваме по-често,отколкото се виждаме,но това е нормално.Все пак ние сме късметлийки,защото едната от тях също е с бебе,а другата пък забременя,така че сме  на един хал Laughing

# 86
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Моите приятелки също се отдалечиха,които нямат деца разбира се.Много рядко се чуваме и предимно аз трябва да ги търся Tired.Но пък имам доста нови запознанства покрай детето и се компенсира.Губиш едни приятели,сближаваш се с други-ами такъв е живота! Hug

# 87
  • Мнения: 44
az vse o6te sam bremenna no tai kato vsi4kite mi priatelki sa s deca i az biah edinstvenata izostanala nesmiatam 4e 6te gi zagubia kato se poiavi beb4eto, daje mislia 4e 6te stanem o6te po blizki.

# 88
  • Мнения: 867
Мисля че е нормално да се поазредят контактите с хора които нямат деца.
Но пък аз се сдобих с нови приятелки, една от които ми е най-скъпата вече!.Така че животът се променя, хората също, интересите стават различни...това е.

# 89
  • Мнения: 117
И при мен се получи, още докато бях бременна и го изживях като голям шок. Поне в нашия случай драстично се отдръпнаха приятелите (от мъжки пол). Малкият ще стане на 3 месеца вече, а колкото и да съм ги карала да се видим се оправдават с работа и т.н. Обидно ми е много. Имах две най-добри приятелки жени - едната спря да се обажда (дори не си вдига телефона), на другата съм безкрайно благодарна, понеже ни идва на гости поне веднъж седмично и даже понякога гледат малкия с гаджето й, ако ние имаме важна работа. Както са писали по-горе - действително сега разбираш кой е приятел и кой - познат. Убедена съм, обаче, че когато и останалите се сдобият с потомство, ще ни се пресекат пак пътеките  Party

# 90
  • Мнения: 891
Откакто се роди Алекс започнах бавно да губя всичките ми несемейни приятелки без деца и в момента всичките ми приятелки са с деца. Просто с тях интересите ни са еднакви, съобразяваме си срещите с децата си, някакси сме по-толерантни една към друга и си влизаме в положение. На неангажираните ми приятелки например ми е трудно да обясня защо не мога да изляза с тях на заведение в 9 вечерта например. След няколко пропаднали опита за срещи просто започнахме да се чуваме само по телефона, все по-рядко и по-рядко, докато съвсем престанахме Sad.

При мен се получи точно същото.  Peace

# 91
  • Мнения: 942
Мисля че е нормално да се поазредят контактите с хора които нямат деца.
Но пък аз се сдобих с нови приятелки, една от които ми е най-скъпата вече!.Така че животът се променя, хората също, интересите стават различни...това е.
Peace  И при мен така загубих едни,но спечелих други Simple Smile

# 92
 Simple Smile
Животът ни  с децата е по-различен, приоритетите също и по естесвен път отпадат некачествените хора и връзки!
Има редукция в старите контакти, но пък колко нови се създават покрай децата! Heart Eyes
Не се ядосвай животът е въртележка. Утре и те ще заимат деца и ще се присетят за теб!
Гледай напред!

# 93
  • Мнения: 7 474
От една само, която няма деца  Wink

# 94
  • Мнения: 9 973
получи се, да.  защото интересите ни вече не бяха общи. намерих обаче нови приятели, така че не съм изгубила много.
почти винаги е така Peace

# 95
  • Мнения: 595
Ами получи се ,да.И то защото грижата за детето ми е изцяло моя.Виж, за мъжът ми не е така.

# 96
  • Мнения: 127
да, определено се получи отлив на приятелки и то при мен доста голям. Вероятно, защото с бебка се гледаме сами, без татко и те се страхуват да не би да им поискам помощ за нещо  Rolling Eyes Това е единственото с което си го обяснявам, защото тези които имам предвид също имат деца и не би трябвало да имаме различие в интересите. Ама както и да е... за сметка на тези двете приятелки, които преди смятах за много близки сага имам доста нови запознанства /които на този етап не бих нарекла проятелства/ но пък за сметка на това са интересни и забавни хора с които и аз и детето се чувстваме добре  Peace

# 97
  • Мнения: 2 908
Хора,приятелките не се страхуват дали ще им искаш помощ.Приятелките винаги са насреща,за всичко по всяко време,затова са приятелки.Аз докато четох,не разбрах от всичко написано на кои казвате "приятелки"?За мен това са познати.Как може да им казвате "приятелки"?Знаех си ,че живея на Марс и не разбирам света..... ConfusedНа мен нито една приятелка не ми е обърнала гръб,а почти всички са без деца.

# 98
  • Мнения: 595
Аз лично нямах в предвид 100%( newsm78) приятелки=помощ.Просто нямам физическото време да останем на саме.Имам приятелка(с която се виждаме вече веднъж годишно)на която и дадох(заех безсрочно част)пари да се ожени и после и дадох пак за да се разведе.Аз тогава нямах деца ,но сме били заедно дни наред,винаги,когато е имала нужда.Сега нямаме физическата възможност да се виждаме...само един пример.

# 99
  • Мнения: 2 908
Ами аз не питам само или основно заради теб-изчетох всички страници до сега и при абсолютно всички отговорили така,ми направи това впечатление.

# 100
  • Плевен
  • Мнения: 973
В такива моменти човек разбира кои са приятелите му, а познатите хукват в друга посока, след като ние с децата сме по-ангажирани и не можем да се шляем насам натам по всяко време и навсякъде.

# 101
  • Мнения: 595
Ясно де,аз за това и  писах " Аз лично..." Peace

# 102
  • Мнения: 1 483
В такива моменти човек разбира кои са приятелите му, а познатите хукват в друга посока, след като ние с децата сме по-ангажирани и не можем да се шляем насам натам по всяко време и навсякъде.

Абсолютно вярно!Така една от приятелките ми още като разбра,че съм бременна,почти беше спряла да ми се обажда.А сега изобщо я няма никаква.Понякога,само ако има проблеми ми се обажда.

# 103
  • Мнения: 1 919
определено

# 104
приателките ми изчезнали веднага след като родих.Честитиха ме и това беше.Повече никой не ми се обадил за тези шест месеца,аз все въртях и накрая ми писна.Защо така?много ми обидно.... Cry

# 105
  • Мнения: 296
Имах няколко познати колежки от работа, които след като родих само по веднъж  ми се обадиха да ми честитят и това е. А преди
това сме излизали заедно и си мислех, че са ми приятелки, но явно съм грешила. По това можеш да разбереш кой ти е приятел и кой не е. Само една приятелка остана, а познати доста. Отделно се запознах с две мами с деца на нашата възраст и си излизаме заедно.

# 106
  • Мнения: 81
Да - особено тези, които все още нямат дечица, дори и някои, които също имат деца, но пък имам няколко нови приятелки. Децата ни са на една възраст, вълнуват ни еднакви неща в  момента и се чувстваме добре заедно, така че здраве да е, важно е да си заобиколен от истински неща Simple Smile Такъв е живота - всичко тече, всичко се промяна, хората също.

# 107
  • Мнения: 19 290
Хора,приятелките не се страхуват дали ще им искаш помощ.Приятелките винаги са насреща,за всичко по всяко време,затова са приятелки.Аз докато четох,не разбрах от всичко написано на кои казвате "приятелки"?За мен това са познати.Как може да им казвате "приятелки"?Знаех си ,че живея на Марс и не разбирам света..... ConfusedНа мен нито една приятелка не ми е обърнала гръб,а почти всички са без деца.
тук не става дума за помощ,че да са насреща.става дума за излизания заедно и за предишните общи и нтереси.специално в помя случай не са се отдръпнали,но имаме по-малко време една за друга,а когато излезем,те просто не проумяват някои неща или питат глупави въпроси.като се замисляи аз преди да родя нитоимах представа що е това бебе,как се гледа,какви неща те вълнуват.имах една позната и като ме срещнеше и започнеше да ми обяснява за дъщеря си ,винаги ми беше ужасно досадно.просто никога не съм се интересувала от деца преди това,за да са ми интересни такива теми.от друга страна сега съм запазила повече от старите си интереси,излиза ми се и въпреки че рядко ми се отдава такава възможност,се наслаждавам винаги като мога да оставя дребната на таткото за няколко часа и да се позабавлявам.
за обсъждане на проблемите ,свързани с детето,напълно ми стига педито,форумът,майка ми и една бивша au pair тук.

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 11:31 от b_u_b_i

# 108
  • Варна
  • Мнения: 1 817
при мен не е така дори обратното много стари приятели с които съм се чувала по рядко сега често ми се обаждат да видят как сме

 Peace

# 109
  • Мнения: 949
Да - особено тези, които все още нямат дечица, дори и някои, които също имат деца, но пък имам няколко нови приятелки. Децата ни са на една възраст, вълнуват ни еднакви неща в  момента и се чувстваме добре заедно, така че здраве да е, важно е да си заобиколен от истински неща Simple Smile Такъв е живота - всичко тече, всичко се промяна, хората също.
Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 790
Не точно отлив, но да, по-рядко се обаждат. Сигурно си мислят че сме много заети.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 939
Абсолютно сте прави - все едно сме прокажени като имаме дете. А аз даже съм получавала и комплименти от един наш семеен приятел - без дете, че само с мен от много други негови познати може да разговаря за абсолютно всичко, освен за детето ни. Че то и без друго толкова рядко се виждаме, че остана само децата да са основна тема - те винаги ще са център на света ни - "но нали и аз съм хор бе бате"  Grinning Най интересното е обаче, че някои от приятелките ми не си промениха държането дори след като самите те се сдобиха с детенца. Някакси са се свили в черупките си и си саможивят - ама нищо бе - да сме ние живи и здрави, че и те покрай нас  Laughing

# 112
  • Мнения: 1 294
Хората които съм считала за свои приятели си останаха такива и след появата на малката.По-рядко се виждаме, но това е нормално тъй като аз съм единствената с дете сред тях.През деня те са на работа, а вечерите им са свободни за приятели, при мен пък е тъкмо обратното и това е причината да се разминаваме често:D
С голяма част от най-близките ми приятели пък само си пиша.Разпиляха се в страната и чужбина след студентството.От това вече ми тежи.
Имам и нови приятелства от детските площадки, но честно казано все още не успявам да ги почувствам близки.Може би само с едно момиче съм си паснала наистина, с останалите ме свързват единствено темите около грижата за детето.

# 113
  • Мнения: 405
Не. Напротив.
Дори сега имам и нови, покрай дребния  Laughing

# 114
  • София
  • Мнения: 1 541
аз смених града и нямаше начин да няма отлив от приятели ...но всяко зло за добро!

# 115
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
При мен не, но пък родихме повечето приятелки през 2-3 месеца и горе- долу сме на едни теми.

# 116
  • Мнения: 411
Ами възможно е да се наблюдава отлив,но той не е задължителен.Някои мои приятелки се чувстват неудобно в моята компания,предвид,че съм бременна.Но аз не досаждам с положението си и не говоря само за бебо и колко се вълнувам.Напротив,интересувам се повеч от техния живот - да чуя нещо забавно интересно,да се посмея,да забравя за себе си...Представям си какво ще е като родя...,но едва ли ще имам голяма нужда от тях (свободните и необвързани жени).По-скоро повече ще се имам,както е било и до сега с приятелки минали по този път или на тези които им предстои...

# 117
  • Мнения: 668
ами и при мен се получи така. с едната даже се познаваме от 15 годшини.много ми е мъчно така че се получава.обаждат се но.....сега е зима и не може да излизаме 4есто а аз съм свикнала да се срещам с хора.искам да попитам  как се справяте когато ви е тежко?не съм излизала от 2 месеца никъде по простата причина че няма кои да ми помага

# 118
  • София
  • Мнения: 3 820
Не съм усетила нищо подобно и слава богу... Щях да се чувствам наистина кофти ако беше станало така. Просто по-рядко се виждаме, защото времето е кът.
И при мен е така. А още повече, че те всички работят.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 480
О, да. Някои се отдръпнаха съвсем явно, не заради това, че ходят на работа или някакви други обективни причини.
Но няколкото, които ми бяха най-близки и скъпи, останаха.

# 120
  • Мнения: 357
В различните етапи на живота едни приятели си тръгват, други идват, а има няколко , които остават постоянно ... при мен отлив имаше и то немалък, а сега се запознавам с други хора с близки до моите интереси. Но това не стана заради раждането на детето, а след сватбата...

# 121
  • Мнения: 2 908
Хората които съм считала за свои приятели си останаха такива и след появата на малката.По-рядко се виждаме, но това е нормално тъй като аз съм единствената с дете сред тях.През деня те са на работа, а вечерите им са свободни за приятели, при мен пък е тъкмо обратното и това е причината да се разминаваме често:D
С голяма част от най-близките ми приятели пък само си пиша.Разпиляха се в страната и чужбина след студентството.От това вече ми тежи.
Имам и нови приятелства от детските площадки, но честно казано все още не успявам да ги почувствам близки.Може би само с едно момиче съм си паснала наистина, с останалите ме свързват единствено темите около грижата за детето.
Ей това точно исках да кажа и аз. HugНе до нужда от помощ,не до нещо,но истинските приятели,и на другият край на света си остават такива.Защото и преди не съм имала много време да пия кафета с тях,това ми е много глупав критерий за приятелство.b_u_b_i ,хубаво си ме цитирала,но не си ме разбрала грам какво исках да кажа,аз в момента нямам нито един приятел,с който да излезя някъде-както казах в моят град сега,където съм, нямам приятелки-както и да е-живи,здрави,кой който смята за приятел,негова си работа,добре обаче авторката на темата е сложила много точно"приятелки"в кавички. Wink
Като малка имах една такава"приятелка",дето ми беше толкова приятелка,че коня ти да умре,от тогава гледам много зорко да нямам такива "приятелки" Whistling Tова,което съм подчертала ,никой нe sе намери да ми обясни приятели ли са или познати? Rolling EyesЗа мен са познати. Crossing Arms

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 19:44 от афродита

# 122
  • Мнения: 19 290
афродита,напротив,разбрах какво казваш.цитатът беше просто като продължение на мисълта ми,а не че не се съгласявам с написаното.тоест наистина истинските приятели се познават по това дали биха ти помогнали ,когато имаш нужда от тях.моите също се разпиляха по страната и чужбина и с повечето само си пишем.
запознанствата,които направих след това,пак бих нарекла приятелки,познати за мен е нещо по далечно,но може би не са ми толкова близки приятелки както тези навремето от университета.

# 123
  • Мнения: 1 264
Когато се роди Калоян много от приятелите ни започнаха да се обаждат по-рядко и то за да не ни притесняват. Вече детето поотрасна и отново започнахаме да се чуваме и виждаме по-често.

# 124
  • Мнения: 292
До някъде да Peace

# 125
  • Мнения: 1 062
Да, особенно тези които нямат деца или не са семейни.

# 126
Цитат "Между другото още искам да кажа, че до голяма степен след раждането на бебе, може да разбереш кой ти е бил приятел! "
 
Абсолютно съм съгласна!

# 127
  • Мнения: 311
Не съм усетила нищо подобно и слава богу... Щях да се чувствам наистина кофти ако беше станало така. Просто по-рядко се виждаме, защото времето е кът.

И при мен е така.

Общи условия

Активация на акаунт