Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 6

  • 13 404
  • 289
  •   1
Отговори
# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Правде, благодаря ти че се погрижи да имаме нова тема.
Искам да попитам нещо- на Нова Година ще оставя малкия на нашите, а ние с баща му ще сме извън града, но много се притеснявам, защото той е пристрастен и през нощта се буди по n на брой пъти за тооо. Дали няма да направя лоша услуга на майка ми?

# 2
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Честита нова темичка!
Моят юнак се скара малко с кърменето тези дни. Болничък е и му е запушено нослето. Само идва, вдига блузата, дръпва малко и бяга. То нищо не потича така и само имитира дейност.

# 3
  • Мнения: 5 401
Привет от нас! Целувки на всички!   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 810
да не е просто запис Wink след боледуването на Дима(което трая към 30 часа с лечение- единствено с кърма), пак се учим да минаваме на 1 кърмене на ден Laughing.
Надявам се днес вече да сме го направили.

Честита ни темичка!

# 5
  • Мнения: 1 081
Здравейте и от мен в новата тема:) Благодаря ви за подкрепата:) Обещах си от днес да не се нервирам, и по-спокойно да я карам, че чак сърцебиене и спазми получих онази вечер...Затова днес съм се гримирала мноооого:) Облякла съм си едни нови дрешки, залепила съм си зърната с огромни лепенки, и дойдох при моя татко на гости-да погледа малко Мартин, пък аз да се пробвам да се поразходя, въпреки че навън е адски студ, че и е заледено, ще видим дали ще мога даизкарам колата от паркинга:)

Иначе за детските кътове-Мартин доста отдавна ходи по такива, но е друг въпроса, че аз трудно издържам повече от час да го оставя-просто след 40 минути е трудно да си намериш детето от пушилник и димилник там  Twisted Evil  Чудя се как майките си тровят собствените деца, че и мойто...Та по случая-търся детски кът във Варна, в който НЕ СЕ ПУШИИИИИИИИИИИИ!!!!!

# 6
  • Мнения: 254
Уф, като ви чета и сърцето ми се свива. Ние още си цоцкаме, когато си поискаме и не искам да си помислям за времето, когато ще трябваме да я отбивам. Много ми е мъчно още сега. Май не трябва много-много да чета тук  Laughing.
А за агресията - и аз се хващам на моменти, че изпадам в ярост и после ми идва да се набия. И съм забелязала, че колкото повече се ядосвам, толкова повече и Симона се изнерва и започва да се тръшка и да проявява невероятен инат. В крайна сметка и двете сме зодия Скорпион, та да видим кой ще надвие (тва в кръга на шегата). Така че съм се убедила, че няма смисъл от викове и крясъци и се опитвам да убедя и баща й. Обаче всички викат - ааа, почне ли още сега така да налага своето - мисли му за по-нататък. Ама аз не мисля така. Просто трябва на агресията да отвърнеш с тих спокоен глас - така и детето ще се научи.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 224
  Аз тук в София съвсем наблизо си имам подходящ детски кът. На малките им харесва, но аз стоя наблизо и си пия кафенцето с други мами с дечица. Не се пуши. Дотук всичко добре, но не си позволявам често да ходя просто от финансова гледна точка. За едни час, за двете ми излиза 6 лв  Sad
  Определено ако не излизаме и им е скучно кърменето се увеличава значително. Все още си сучат много начесто, но почти винаги ако искам мога да ги отвлека с нещо, докато накрая вече не им се доспи и друго не желаят. Засега обаче изобщо не съм се засилила да ги отбивам или намалявам кърменията с което както чета си спестявам доста ядове  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 829
Аз пък го изкарвам моето всеки ден за по 2-3 часа навън. Просто го обличам повечко и се разхождаме. Взимам си кафе от автомата и сядам на пейката. За щастие повечето дни се намира по още някое детенце с майка навън, за да не ни е скучно.
Аз също не се и опитвам да намалявам кърменията, дори по едно време се бях загрижила че малко суче. Но мойто е от разбраните кърмачета, така че няма от какво да се оплача.
За майките, които смятат да започват работа-не го мислете толкова предварително, кърмачетата много бързо ще свикнат като ви няма да хапват повече твърда храна и че няма как да сучат, струва ми се безсмислено от сега да се мучите да намалчвате кърменията и т.н. На мен чак ми е ставало мъчно-2-3 пъти съм била на работа по цял ден и Алекс го приема без абсолютно никакъв проблем-спи си, аде си, играе си и хич не се сеща за мен!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 252
Хайде и аз в новата темичка. Правде,   bouquet
Деси, ти ме отчая. Как ще пушат в детски клуб? Това си е направо безобразие. Тук не съм попадала в такъв дето се пуши, но ако има късмет някой да запали в мое присъствие просто ще му вдигна такъв скандал, че повече няма да си покаже носа в клуба. Клуба е за децата, а на майките им като се пуши да си излязат навън. Аз съм от агресивнте непушачи и си показвам рогцата като ми се опуши душичката.
Дано откриеш някое приятно незадимено местенце във Варна - не може да няма.

Да ви похваля моято кърмаче - снощи за сефте заспа без цица  newsm44 newsm44 newsm44

# 10
  • Мнения: 481
Ние също излизаме всеки ден, а ако вали ходим на гости, но детенце не признава никаква промяна в обстановката. Аз вече се правя на маймуна, за да я разсея когато си поиска да суче, но рядко успявам. Иначе, аз се опитвам да махна дневното кърмене, защото се надявах да стане постепенно, тъй като ако продължаваме в този дух, ще ми се налага да се изцеждам по няколко пъти на ден на работното ми място. Като знам какви са там условията, предполагам че ще ми е много трудно, единственото подходящо място за целта е тоалетната. Честно казано, не си се представям да вися и да се цедя сума ти време в гадната тоалетна.
Все пак имаме още време, може и да стане чудо  Laughing (макар че имаме да вадим още 3 кучешки зъба, а първия излезе с мнооооооооого зор).

# 11
  • Мнения: 3 810
да се хваля ли? Днес минахме със сутрешно и обедно кърмене Party

и....не се отчайвайте- ние сме в друга категория- Дима е на 2г. и почти 4м Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877

Да ви похваля моято кърмаче - снощи за сефте заспа без цица  newsm44 newsm44 newsm44

 smile3501

koга и ние когааааааа?  Praynig

# 13
  • Мнения: 532
Привет и от мен,

това с пушенето е много гадно наистина.В нашия вход съседите спокойно пушат и в асансьора  #Cussing out

Много ми е интересно как дори и в малкото заведения,където все още има разделни зони...в кътовете за непушачи не е проблем да се пуши  Shocked
Случвало ви си е,да попитате къде  е залата за НЕпушачи и те да ви отговорят "успокояващо":
"Пуши се навсякъде."???

# 14
  • Мнения: 19 289
Здравейте!
може ли да попитам и тук не ви ли хапят бебоците.моята има 3зъба отдолу и 4 отгоре и зърната са ми като наръфани.сигурно е период,но раничките по едното не зарастват,защото все още имаме много кърмения ,а и не мога да се цедя.

малка шега,на която попаднах наскоро:
http://www.youtube.com/watch?v=l8orUaCJ0GY


Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 04:19 от b_u_b_i

Общи условия

Активация на акаунт