Как си обяснявате агресията в децата?

  • 5 840
  • 143
  •   1
Отговори
# 135
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
в моето семейство възпитавам децата си да не отвръщат на агресивните деца.

Смятам това за неуместно.
Прекрасно е да не започват никога първи.
Но не бива да се оставят да бъдат бити,
мачкани, унижавани. Човек се владее,
владее, ама идва време и за разплата.

Възможно е и да греша в този подход. Така са ме възпитали мен и така ми се струва правилно. Има начини да се отвърне на агресията, но не със същото.
И за законите и политиката - имам наблюдения, че когато решиш има начин да бъдат спазени законите, не са съвсем изтървани нещата. Това от личен опит го казвам - съвсем на скоро се възползвах от действието на наказателния закон срещу една дама, която си беше въобразила, че е недосегаема, докато не срещна мен...

# 136
  • Мнения: 15 196
Схващам го прекрасно, но не разбирам народа ли си заслужава управниците или управниците си правят народ.

Как` Сийка и Liska са много прави за обществото.
В семейството всички полагаме усилия, но навън какво правим? В къщи сме родители и е нормално да ни боли за нашето си /рядко са родителите, които не им пука/, но навън мълчим като ...Чак когато не дай Боже се случи нещо, което пряко ни засегне, тогава надигаме глас.

# 137
  • София
  • Мнения: 62 595
И двете, че по-лесно.

# 138
  • Мнения: 335
... В семейството всички полагаме усилия, но навън какво правим?...

Какво да правим като видим, че някой не спазва законите, като в същото време знаем добре, че те не се и прилагат?
Много сложен въпрос  Laughing

Виждаш, че пубер пребива друго дете или разбива с чук люлката на твоето дете (не спазва законите значи)?
Какво да правиш?
Да го попиташ "На това ли ви учат в училище, а?"
Какво му пречи просто да те застреля, вместо да се разправя с теб?
Ясно какво: нищо.
Случва се всеки ден.
Какво правиш тогава ти: нищо.

По семейни причини, нали?!


# 139
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм чела темата, но агресията си обяснявам с времето ... родителите нямат време, а децата се чудят какво да правят със своето .... ангажираността премахва проблемите от сорта

# 140
  • Мнения: 184
Другото ще правят стрелбище в училище, за да си изливат агресията???? Това е най - великата глупост, която съм чувала. Вместо да се търси причината за този "гняв" у 13 годишните, те ще им правят стрелбище. Бихте ли позволили на детето си да си излива агресията там?

Ще коментирам само този абзац. Не само, че бих позволила, но аз лично ще заведа сина ми на стрелбище - планирам го за след около година. Аз самата стрелям с удоволствие и да - невероятно действа срещу стрес. За да уцелиш обаче, трябва да се успокоиш, отпуснеш, съсредоточиш, концентрираш... Трябва да си наясно със себе си, с мислите и тялото си, да владееш перфектно и двете. А в момента, в който натиснеш спусъка, един вид се ... изпразваш. Не само от гнева - от умората, от напрежението...

Само човек, който не е стъпвал на стрелбище, може да смята, че това е "велика глупост". Напротив, стрелбата е страхотна и горещо я препоръчвам, особено за деца, склонни към агресия, защото тя ДИСЦИПЛИНИРА.

Подкрепям това мнение  Peace

# 141
  • Мнения: 335
... ще правят стрелбище в училище, за да си изливат агресията???? ...Това е най - великата глупост...

...лично ще заведа сина ми на стрелбище...
...стрелбата е страхотна и горещо я препоръчвам, особено за деца, склонни към агресия, защото тя ДИСЦИПЛИНИРА.

Подкрепям това мнение  Peace

Само допълвам: да се раздадат и нож, и метален бокс на по-агресивните деца, за да разпуснат още по-добре  Peace

# 142
  • Мнения: 838
Цитат
Агресивното поведение на юношите  е обусловено както от генетичната предопределеност, така и от външните фактори, които влизат в съприкосновение с неукрепналата личност
Това е доказателство на моята теза. Гените на човека са в основата на всичко което човек е и което ще стане. От там нататък различни социални фактори могат само да тушират едно или друго проявление на гените, но те (гените) рано или късно избиват на повърхността и човек става такъв какъвто е.
Пак ви давам пример с хомосексуалността - никой родител не иска детето му да стане педераст или лезбийка и не го възпитава така. Но човека като го има в себе си никакво възпитание не може да го подтисне и рано или късно той пак си става педераст или лезбийка... Какво по-голямо доказателство искате за могъществото на гените не мога да разбера
на кривата ракета космоса и пречи!
НЯМА лоши деца,от нас възрастните зависи какви ще станат-децата изначало нямат сформирано понятие за зло и добро,то се изгражда.

# 143
  • Мнения: 838
Деградация на духовното и на ценностите като цяло,изродяване.

"Парадоксът на нашето време:

Купуваме повече,но се радваме на по-малко.Имаме повече образование,но по-малко разум,повече знания,но по-лоша преценка;повече медицина ,но и по-малко здраве.
Пием твърде много,пушим твърде много,смеем се твърде малко,ядосваме се твърде лесно;четем твърде малко и се молим твърде рядко.
Увеличихме притежанията си,но намалихме ценностите си.Говорим твърде много,обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме,но не знаем как да живеем.Добавихме години към човешкия живот,но не добавихме живот към годините.Отидохме на луната и се върнахме,но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия си съсед.Покорихме космическите ширини,но не и душевните.Правим по-големи неща,но не и по-добри неща.
Пречистихме въздуха,но не и душата.Подчинихме атома,но не и предразсъдъците си.Пишем повече,но научаваме по-малко.Планираме повече,но постигаме по-малко.Научихме се да бързаме,но не и да чакаме.
Запомнете,отделете повече време на тези,които обичате,защото те не са с вас завинаги.Запомнете,кажете блага дума на този,който ви гледа отдолу нагоре с възхищение,защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас.Запомнете и и горещо прегърнете човека до себе си,защото това е единственото съкровище,което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка."


Колко вярно,и за съжаление..тъжно.

Общи условия

Активация на акаунт