За запушените тръби

  • 851
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Здравейте, момичета.
Извинявам се предварително, че ви се натрапвам, но имам въпрос към вас. Отнася се за моя позната, която е със запушени тръби. Мисълта ми е следната - аз съм чувала за манипулация при която тръбите се отпушват има ли нещо такова или аз бъркам? И как се процедира от тук нататък?
Видях, че имате подобни постове, но не намерих отговора на въпроса си. От вашите публикации разбирам само, че единствения вариант е инвитро - така ли е?
На всички ви стискам палци и пожелавам здрави и щастливи бебета.

# 1
  • Мнения: 7 716
Може първо да направи лапароскопия, да се види, често тръбите правят спазъм при цветна снимка или хидротубация и се отчита запушване, което може би не съществува.
Самата лапароскопия може да бъде диагностична и оперативна, прави се пластика, отстраняват се сраствания и е възможно тръбите да се отпушат.

# 2
  • Мнения: 146
Lali, благодаря ти.

# 3
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Нека направи изследвания за хламидии.
Последствията от хламидии се коригират по-лесно.
Хубаво е да се установи каква е причината за запушването и тогава вече може да се предприеме нещо.
И все пак, как е установено запушването?

# 4
  • Мнения: 146
Да ви призная не ми е споделяла как са установили запушването, но знам че вече са и правили лапароскопия. Казали са и, че инвитрото е единствения и шанс, но преди да тръгне по-този път, все пак искаше да се допита дали има и други възможности.

# 5
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
ами в ин витрото няма нищо страшно.
Пожелавам и да успее възможно най-бързо.

# 6
  • Мнения: 313
При моето лапаро ми махнаха тръбите защото щяха да пречат за ин витрото и при евентуална бременност след това,защото се пълнят с течност която вреди и убива ембриона,  . Потърсете мнението на още някои доктор, и изяснете въпроса с тръбите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт