Ваксинирахте ли децата си с Акт- Хиб?

  • 3 585
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Имаха ли странични реакции?

# 1
  • Мнения: 2 908
Може ли да ми кажете какво е това-Акт-Хиб? Rolling EyesПо принцип нашите ваксини за от ЗК.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 706
Не, дори не зная каква е тази ваксина. Може ли малко повече инфо за невежа като мен.
Не слагам на малката никакви други ваксини, освен тези които са задължителни и от ЗК.

# 3
  • Мнения: 2 908
Нeвежите сме 2  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 171
Акт Хиб е ваксина срещу бронхопневмония и менингит, причинени от определен вид бактерия (която не мога да назова, защото не си спомням коя беше Embarassed). Препоръчва се за деца, които посещават детски градини, но не е задължителна в БГ.
Ние я сложихме след първата годинка (тогава приема е само един) и нямаше абсолютно никакви странични реакции.

П.С. В Здравния форум има много информация за ваксините, за тази също Peace

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не съм,ама ние май сме големи вече  Rolling Eyes

# 6
# 7
  • Мнения: 11 003
Пу 4-та. Laughing Laughing

Хиб да не е Хемофилус инфлуенца тип Б? newsm78 Ако е така, Пентаксим съдържа компонента против нея.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Акт- Хиб е ваксина срещу инфекции от Хемофилус Инфлуенце, тип Б- един от видовете бактериален менингит, пневмонии, отити.
Хиб да не е Хемофилус инфлуенца тип Б? newsm78 Ако е така, Пентаксим съдържа компонента против нея.
Да, знам, благодаря за информацията, нали съм написала и в самия въпрос, че не питам тези, слагали Пентаксим, защото тя се съдържа в него. Whistling

# 9
  • Мнения: 1 877
на Боян му сложихме такава,когато беше на 3г. и нямаше странична реакция

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 241
Не съм и няма да слагам нищо повече от задължителните по ЗК ваксини.

# 11
  • Мнения: 52
Не съм и няма да слагам нищо повече от задължителните по ЗК ваксини.
И аз ще сторя същото Peace

# 12
  • Мнения: 4 496
Ние сложихме на малката Пентаксим, но ако бяхме сложили по Здравна каса, щях да искам да и` сложат и тази ваксина. Flutter

# 13
  • Мнения: 2 208
Да, сложиха му тази ваксина на малкия - след навършване на 1 г. и нямаше странични реакции.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 493
Сложих я, когато беше на 2 и половина. Нямаше странични реакции.

# 15
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ние сме само на тези по ЗК

# 16
  • София
  • Мнения: 44 084
Не, лекарката ни обясни, че истинска менингитна ваксина няма в бг, просто не се внася, това си е грипна ваксина и то срещу щампа от миналата година...не открих смисъл да слагам.

# 17
  • Мнения: 8 769
Сложих еднократно на дъщеря ми, от неинформираност. Banghead И по-точно под давление на информацията от тук. (избора беше мой, разбира се, тогава даже педиатърката ми не знаеше за тази ваксина, а аз си мислех, че съм много информирана Banghead Banghead Banghead). ДОбре, че нямаше реакция! Praynig
На сина си не съм и помисляла да слагам (поради насъбрана много повече информация не само от тук).
Изобщо-никакви ваксини повече няма да им слагам.

# 18
  • Мнения: 2 746
Вчера водих на ваксина дъщерята - за първи прием на ДТК и Полио, ползвах Инфанрикс и Имовакс/по каса/ - за мен това е мнооого по-удачен вариант, отколкото поставянето на Пентаксим.Визирам изграждането на имунитета, а не факта, че се боде два пъти.Акт Хиб няма да слагам, намирам го за напълно излишно, аз затова предпочетох горните две ваксини пред Пентаксим-а.

# 19
  • Мнения: 115
 И на двамата я сложих преди навършване на една година. Нямаше никаква реакция.

# 20
  • Мнения: 7 186
TetraAct- Hib

Преди навършване на 1 г., нямаше реакция.

# 21
  • Мнения: 690
Не, не съм слагала и няма да им сложа. Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Мнения: 276
на каката сложих като навърши годинка, а на малката сложих пентаксим Peace

# 23
  • Мнения: 3 456
Не съм слагала

# 24
  • Мнения: 4 150
Не ваксинирам децата си.

А това видяхте ли го?
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-12-14&article=214667


Ваксина за бебета сее зараза
Фирмата производител изтегли 1 млн. дози от пазара


Опасна ваксина за пеленачета, която може да ги зарази с болести, се изтегля от пазара от производителя. Оказа се, че известната като ХИБ (HIB) ваксина не е напълно стерилна, съобщи АП. Препаратът създава имунитет срещу бактерията Haemophilus influenzae, която причинява менингит и пневмония. Имунизацията се прави с три инжектирания на бебета от 2- до 5-месечна възраст. Но ако им бъде поставена нестерилна, това може да доведе до тежки последици.
Един милион дози се изтеглят от пазара. Ваксината се произвежда от американския фармацевтичен гигант "Мерк" (Merck & Co.). Това огласи самата компания в специално съобщение за медиите, предаде АП. Ваксината не е в списъка на регистрираните у нас официално разрешени медикаменти, стана ясно след проверка на "Стандарт".
Конкретната нестерилна партида била пусната в търговската мрежа през април 2007 г., посочи компанията. Оказало се, че при самото производство ваксината не се стерилизира.
Това не е първият случай на опасно лекарство, предлагано от компанията. Преди пет седмици "Мерк" успя да постигне споразумение за уреждането на заведени 50 000 дела срещу препарата й "Виокс", припомня агенцията. Исковете бяха на стойност 4,85 млрд. долара. През 2004 г. фармацевтичната компания изтегли противоартритното средство от пазара, след като медии огласиха доказателства, че повишава риска от сърдечен удар. Тогава акциите на компанията се сринаха с 50 на сто и тя загуби над 30 млрд. долара.

# 25
  • Мнения: 194
ваксинирани са и двамата след 2 год. възраст без последствия.
по принцип се въздържам от допълнителни ваксинации, но когато тръгнаха на градина и ясла реших да се презастраховам

# 26
  • Мнения: 2 197
Акт Хиб няма да слагам, намирам го за напълно излишно, аз затова предпочетох горните две ваксини пред Пентаксим-а.
Аз сложих , когато дъщеря ми навърши  годинка. Сложих я защото познавам родителите на 3 дечица, починали от менингит (едното беше на 3 годинки). При това положение дори и 1% да е шанса ваксината да помогне да дъщеря ми предпочитам да го има.
Аз лично твърдо и докрай ще си сложа всички ваксини. Това е моя избор и съм убедена, че той е правилен. Всеки има право да прецени за себе си (или по-скоро за детето си).

# 27
  • Мнения: 177
Слагала съм я и на тримата;на големия след1г.;а на другите двама преди годинка и не съм имала странични реакции.Лично аз съм за тези ваксини.

# 28
  • Мнения: 1 984
Не, лекарката ни обясни, че истинска менингитна ваксина няма в бг, просто не се внася, това си е грипна ваксина и то срещу щампа от миналата година...не открих смисъл да слагам.
страшна лекарка....

# 29
  • София
  • Мнения: 7 031
Да, на годинка - нямаше странична реакция.

# 30
  • София
  • Мнения: 665
на 1г. и 2м. без реакция. На децата до 5 г. хемофилус инфлуенце нанася тежки поражения,доколкото ми е известно. Много лекари не се стремят да си опресняват знанията.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 084
Не, лекарката ни обясни, че истинска менингитна ваксина няма в бг, просто не се внася, това си е грипна ваксина и то срещу щампа от миналата година...не открих смисъл да слагам.
страшна лекарка....

къв е проблема....по принцип лекарите преполъчват слагането й защото от всяка поставена такава ваксина им влезат парички в джоба....а не защото са загрижени за децата...

# 32
  • Мнения: 2 908
Между другото,на мен ми е интересно кой ви препоръча тази ваксина-аз не бих сложила нещо,което съм прочела само тук във форума?Педиатърката на дъщеря ми не е и споменавала за нея.А чудя се,колко ли майки,които нямат компютър в къщи(само около мен познавам около 20),не знаят за нея(в нашият град такива ваксини не се знаят дори от докторята),и децата им не са ваксинирани newsm78 До колкото знам не се слага ваксина за менингит от ЗК,защото няма бум на менингит в България,като грипа или шарката например...или греша?Никоя майка,която аз познавам тук-познавам тези 20,които споменах,а нашият малък град се познават всички не е слагала дори Пентаксим,защото никой педиатър не казва тук,че има такава ваксина на пазара.Не знам ,но аз лично ако не ми е казано изрично от педиатър,че е добро,не бих сложила.

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Между другото,на мен ми е интересно кой ви препоръча тази ваксина-аз не бих сложила нещо,което съм прочела само тук във форума?
Разбира се, че не си гледам детето единствено по препоръки от форума, не съм малоумна. Ваксината ми е препоръчана както от педиатърката на детето така и от един от водещите инфекционисти в страната. Ваксината не е против менингит, а против бактерия, причиняваща един от видовете бактериален менингит, както и пневмония. Така че не виждам нужда да си чешеш езика, ако няма какво да кажеш по въпроса. Аман от дървени философи! Whistling

# 34
  • София
  • Мнения: 665
да, бум на менингит няма, но в България всяка година има случаи на деца с менингит.

# 35
  • София
  • Мнения: 665
мисля, че един педиатър би трябвало да може да отговори на въпроса що е то Акт-Хиб, а не да разправя, че е противогрипна. Не мисля, че им плащат за тези, които са извън ЗК, защото иначе те сами щяха да агитират, обаче повечето не споменават за други ваксини. Но не могат и да откажат поставянето, защото родителите не могат да ги направят сами.

# 36
  • Мнения: 7 186
Между другото,на мен ми е интересно кой ви препоръча тази ваксина-аз не бих сложила нещо,което съм прочела само тук във форума?Педиатърката на дъщеря ми не е и споменавала за нея.

Никоя майка,която аз познавам тук-познавам тези 20,които споменах,а нашият малък град се познават всички не е слагала дори Пентаксим,защото никой педиатър не казва тук,че има такава ваксина на пазара.

Не казват, защото самите те не се интересуват и не знаят за новостите при ваксините.
Аз пък ще кажа- добре, че е форума, та да могат родителите да прочетат, че имат избор от други алтернативи на ваксините, освен полагащите се по ЗК. Защото понякога наистина няма кой да им каже и си карат по каналния ред.

# 37
  • Мнения: 1 984
Не, лекарката ни обясни, че истинска менингитна ваксина няма в бг, просто не се внася, това си е грипна ваксина и то срещу щампа от миналата година...не открих смисъл да слагам.
страшна лекарка....

къв е проблема....по принцип лекарите преполъчват слагането й защото от всяка поставена такава ваксина им влезат парички в джоба....а не защото са загрижени за децата...
нищичко не влиза джоба на лекарите у нас /ваксината не е по някоя програма/. проблема е че ваксината НЕ е срещу грип. а срещу определен микроорганизъм, нещо което явно е убегнало на съответната дофтурка, както и заболяванията които този микроорганизъм предизвиква. съмнявам се че имаш достатъчно компетенция да решиш дали има смисъл или не да слагаш /то пък не че и ти ще я слагаш де/ .

# 38
  • Мнения: 1 984
да, бум на менингит няма, но в България всяка година има случаи на деца с менингит.
в случая става дума за конкретен вид менингит и за много по голяма група респираторни инфекции. стандартния менингит се предизвиква от други микроби - предимно нейсерии /т.н. менингококи/

# 39
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Нямаше реакция,сложихме я преди годинка.

# 40
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не, не съм.

# 41
  • София
  • Мнения: 551
Не,и на двамата си сина не съм слагала.

Общи условия

Активация на акаунт