Алкохолик ли ще е таткото?

  • 4 473
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 139
според мен събирането на багажа не е решение в този момент,само ще ти стане още по тежко,а това не ти е нужно сега. На първо място хората пренебрегват факта,че ти обичаш този човек,а веднага се хващат за думата алкохолик. Аз скоро имах такъв проблем и мисля че това ще е преходен период  ,всеки приема новостите и отговорностите в живота си по различен начин.

Авторката неколкократно е написала, че много пъти се е опитвала да разговаря с бащата на бебето за създалата се ситуация и е по-загрижена, че той не иска да общува, а не че пие. Хич не е за пренебрегване факта, че го обича, не е за пренебрегване факта, че се опитва да реши проблема, но най-малко е за пренебрегване факта, че чака дете и най-малко сега й трябва човек, който (ако вече не е зависим от алкохола) се "труди усърдно" да стане алкохолик. За да се справи човек с прекомерното пиене е нужно преди всичко осъзнаване, че това е много сериозен проблем и желание за броба с него, а в случая такова нещо няма и е по-добре, ако е решил някой да съсипва живота си да съсипе само своя, а не й този на близките си.
Така че, мило момиче, един чисто приятелски съвет - опитай още веднъж да разговаряте (на трезво) за причините, за намеренията, за Вас, за детето и ако отново последва такава реакция "ще правя каквото съм решил" "не се меси" си плюй на петите и по-далеч. Има хиляди хора на този свят, които консумират алкохол с мярка и уважават близките си.
Дано все пак бащата на детето ти се осъзнае, заради себе си, заради детето си, заради семейството си и заради теб.

# 31
  • Мнения: 625
гушни го,когато е трезвен и спокойно си поговори с него Hug

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Това с влечението към чашката ,едва ли е започнало от раз,би трябвало да го познаваш преди да предприемеш тази крачка със забременяването.Човек,който не е любител на алкохола,ще му е твърде трудно и некомфортно да е всяка вечер пиян,това определено го правят хора с тренинг.След като чакаш дете ти самата трябва да си прецениш какво да правиш.Няма да е лошо да споделиш и с родителите си ,те ще те подкрепят и заедно ще решите какво да правите.

# 33
  • Мнения: 3 092
Тук чета едни хм....много смели изказвания , събиране на багаж , напускане , плюене на петите .... Thinking
Аз не бих послушала нито едно от тях.
Съмнявам се че човекът е алкохолик и ти съчувствам искрено за положението , в което си попаднала.
Спри за малко да разговаряш с него , дай си време , дай време и на самите вас.
Убедена съм че проблема ще се реши.Всъщност доколкото разбирам ти си говорила с него , той знае какво искаш ти , какво искате вие , наясно е с много неща , нали?
Дай му още малко време - ти ще прецениш колко и опитайте пак.
Имам чувството че разговорите или стягането на багажа не е решение .
трябвало да го познаваш преди да предприемеш тази крачка със забременяването.
малко нафукано ми звучи .Ти да не би да си наясно винаги и с всичко -няма изненади в живота ти , познаваш до най-малката подробност хората с който си  Thinking ми то много хубаво и спокойно така .Дай рецептата насам с удоволствие ще се възползвам. Simple Smile

# 34
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Когато ЕГН напредва не е толкова трудно да си наясно става ли този човек за теб или не,задоволява ли те неговото материално,интелектуално и душевно състояние.Повечето жени на моята възраст разсъждават първо с умствения си багаж(ако го имаме newsm62) ,след това със сърцето.Не случайно писах авторката да сподели с родителите си за този проблем.LaughingПовечето момичета са писали мнението си от лична гледна точка,какво биха направили и смятам,че всеки има право на това във форума,без да правим оценки кой какво и как е писал. Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 442
Мисля че вероятно човека има проблеми, но не иска на товари друг човек с тях. Затова се затваря. Нещо го гризка.
Вероятно, когато почувства отново почва под краката си ще прояви желание да разговаря.

# 36
  • Мнения: 94
Не,това определено не е нормално.Може да има проблеми,които да не може или да не иска да ти сподели.Всеки по различен начин си изживявя нещата,но по добре поговори с него колкото по рано спре да пие,толкова по-добре иначе след време и да иска няма да може.Зависимостта от алкохол е много голяма като наркотик Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 423
такива изпълнения много ме съмнява да не е имало преди твоето забременяване?!!!!!!! newsm78

# 38
  • Мнения: 5 178
А мила вземи нещата в ръце и седнете и си поговорете.
Не мълчи и не поемай допълнително отговорности около бебето, прави го съпричстен към всичко свързано с бебето,,
Алкохола е страшно нещо и човек затъва без да се усети. Ако до сега не е имал подобни изпълнения или те са били изключително рядко просто поговорете..нали и двамата искате най-доброто за малкото човече

Имам приятел, който се алкохолизира защото се почувства излишния, с раждането на бебето и заемане на времето на майката само от малкия мишок нещата много се влошиха. Той се чувстваше излишен в тази идилия, но след като жена му го хвана из късо със семейните задължения ( бабите бяха изгонени своевременно) нещата малко по малко си дойдоха на мястото

# 39
  • Мнения: 861
Към авторката на темата: какво става, има ли положителна промяна при вас Simple Smile

# 40
  • Мнения: 256
М, да, да чукна на дърво, нещата отшумяха много бързо. Всичко е било плод на много нерви и наистина неприятни емоции, свързани с лични неща. За съжаление, дали от състоянието ми в момента или от липсата на информация, бях изпаднала в тази дупка пълна с въпросителни. Слава Богу всичко в момента върви гладко, надявам се да си е взел поука и за в бъдеще да няма подобни изцепки! И двамата сме изключително щастливи от това, което се случва, от ританчетата на бебчо, и онази неприятна седмица сме я заровили дълбоко. Явно просто и през това трябваше да мина  Confused

# 41
  • Мнения: 3 092
Много се радвам за теб! Hug

# 42
  • Мнения: 94
Супер Hugот това по-хубаво няма!В крайна сметка това е любов,когато се скарате да си прощавате и да сте сплотени Heart Eyes

# 43
  • Мнения: 36
Чудесна новина! Hug

# 44
  • Мнения: 5 178
Хайде да си дочакате и гледате бебето заедно и то щастливи

Общи условия

Активация на акаунт