кървене от носа

  • 2 100
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте настоящи и бъдещи мами Grinning, имам малък проблем и се надявам да може някоя от вас да ми помогне. Значи бременна съм в края на 8 месец сега по Коледа влизам в 9 месец  Grinning и от 2-3 дена започна нощно време да се събуждам от това, че ми тече кръв от носа и не знам до колко е нормално това. Моля ви ако на някоя от вас се е случвало такова нещо да ми пише  дали има нещо за което да се притеснявам или това са просто слаби капиляри? newsm78

Благодаря предварително Grinning

# 1
  • Мнения: 801
аз също имам напоследък проблеми с кръвотечение от носа, въпреки, че не съм бременна. Много е неприятно, все още не съм посетила лекар, но мисля скоро да го направя. Четох, че кръвотечение се дължи на: слаби капиляри (примерно след прекарана хрема се наблюдава кръвотечение); проблеми с кръвното - високо кръвно или пък границите се доближават. Не знам при теб кое е, най-добре посети Дж. Пи-то си или гинекологът, който ти проследява бременността, тъй като може да е от кръвното ти налягане.

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Можеот студеният въздух да ти се пукат капилярите в носа.За калциране се използва морска вода /или солена вода която се смърка.Нма да е лошо (даже за мен задължително) да отидеш да ти видят кръвното.Месеците вече не са ти малко и е възможно да ти се е покаило кръвното.Опасно е за плода,така че еднаконсултация в повече не пречи.

# 3
  • Мнения: 2 197
А мерила ли си си кръвното? Знам, че доста бременни имат по-високо кръвно последните месеци ( и аз го бях докарала почти до 110/55, видях какво е нормално кръвно). Може това да е проблема. Отиди да те прегледат. Няма страшно.

# 4
  • Мнения: 2 149
Пусни си кръвна картина задължително.
Виж стойностите на тромбоцитите.

# 5
  • Мнения: 750
Аз също бях така, дължеше се на много ниско кръвно

# 6
  • Мнения: 2 005
Аз също бях така , но нямах проблеми с кръвното , но е хубаво да направиш един консулт с лекар  Peace

# 7
  • Мнения: 476
На мен ми се случи няколко пъти в края на бременността. Казаха ми лекарите, че е нормално. Консултирай се с лекар все пак, за твое успокоение.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Почти през цялата бременност ми тече всекидневно кръв и от носа и от венците.
Все пак, ако това те тревожи, говори с лекаря си.

# 9
Направи си изследвания. Дано нямаш високо кръвно. Доста сме податливи през този период на какво ли не

# 10
  • Мнения: 4 621
На мен също ми се е случвало в края на бременността, но за твое успокоение най-добре се консултирай с гинеколога си Peace

# 11
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
При бременни е нормално, но все пак си провери кръвното, за да го отхвърлиш, като вероятна причина.
Аз имах кървене от носа до края на 4ти месец, но сега забелязвам ,че пак започва по малко.
Венците постоянно ми кървят при миене.
Пиех рутаскорбин

# 12
  • Мнения: 493
Почти през цялата бременност ми тече всекидневно кръв и от носа и от венците.
Все пак, ако това те тревожи, говори с лекаря си.

И аз бях така,нищо страшно. Wink

# 13
  • Мнения: 476
Ако кървиш от едната ноздра е не толкова стряскащо, но ако кръвта е от двете - тичай на лекар! И в двата случая всъщност се консултирай, за да си по-спокойна! Едно телефонче няма да притесни доки!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт