Колко опасни са хламидиите?Как се проверява проходимост на тръбите?

  • 6 547
  • 27
  •   1
Отговори
Здравейте Момичета!Откриха ми хламидии,но след като 3 месеца ме лекуваха от друго.Сега пия антибиотик,но от няколко дни имам болки в яичниците.Кажете 3 месеца много ли са?Каква е вероятността да има непоправими последствия?Може ли да ми кажете и как и къде се прави тест за проходимост на тръбите(в Пловдив) и колко струва.При преглед  с ехограф може ли да се види ,ако има нещо нередно ,защото лекаря ми нищо не ми каза?Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 1 844
хламидиите могат да причинят стерилитет,ако не са лекувани дълго време.ако има съмнение за безплодие е желателно да се провери проходимостта на тръбите,което не е от най-приятните изследвания.. Sadне може да се види на ехограф.в пловдив такова изследване се прави в клиника торакс.

# 2
  • Мнения: 263
Хламидиите са опасни до толкова, че могат да причинят  салпингит /възпаления и запушване на тръбите/ и да доведат до безплодие. Проходимост на тръби се установява чрез рентгеново изследване /цветна снимка/ и лапароскопия.

# 3
  • Мнения: 394
 bye Май никой не пише вече по тази тема  newsm78
Ако има някой, който е имал салпингит, нема пише какви са му били симптомите  Praynig 
bowuu

# 4
  • Мнения: 721
Хламидиите са много опасни. Дори и да се излекуваш сега, нямаш гаранция че те не са пуснали "яйца" и няма пак със същата сила да се развихрят. В момента моя близка е в болница на силни антибиотични дози, тъй като след 5 година "чиста" от хламидии, изведнъж пак са локализирани. На нея не й попречи на стерлитета.

# 5
  • Мнения: 394
Радвам се да го чуя (това, че не й е причинило стерилитет Simple Smile). А това, че ги е нямало (хламидиите) и така от нищото са се появили  Rolling Eyes , малко ми е странно...Все пак това е бактерия-вирус, който веднъж като се умори, няма как да се появи отново, освен ако не е била заразена повторно или пък не се е била изчистила напълно. Зависи от няколко неща  Naughty

# 6
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Там е работата, че хламидията не е от типа гадини, които се уморяват веднъж завинаги. Реално всички я имаме, но е в много малък титър, за да причини бели. Дори и да не си боледувала от хламидия, ако направиш кръвен тест, ще имаш антитела т.е. организмът ти се е сблъсквал с хламидия. А много фактори може да отключат хламидийната инфекция - например силен антибиотик, срив в имунната система.
Хламидията може да причини запушване на тръбите ако не е била лекувана дълго и е имала възможност да се разпространи нагоре по тръбите. Симптомите предполагам са подобни на тазово-възпалителната болест - тежест в кръста, тъпа болка ниско долу или в областта на яйчниците, слабо вагинално течение. Но като цяло хламидийната инфекция протича предимно безсимптомно.
Проходимостта на тръбите не може да се провери с обикновен ехографски преглед. За целта се прави цветна снимка на тръбите или хидротубация, може и лапароскопия.

# 7
  • Мнения: 394
Не съм съгласна, хламидията е напълно лечима, така както и триперът например, само трябва да се лекува упорито! А това, че има антитела в кръвта ти означава, че някога си имала хламидия, но сега може и да нямаш  Naughty Това би могло да покаже само изследване на дватат вида антитела в кръвта, ИгА и ИгГ, съответно за обострена стара инфекция и за вече отминала инфекция. Ако ИгА е отрицателно, а ИгГ пложително, това не значи, че в момента имаш хламидия!  no
И не всеки я има в организма си  Grinning Само този, който е бил заразен, най-често по полов път !
Това къде го прочете, Жабче ? newsm78

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
На много места съм чела, помня ли вече от къде какво, от години се боря със стерилитет, така че трупам информация по неволя.  Laughing

За съжаление, понеже миналата година мъжът ми имаше хламидия, точно лекар ми каза това, че не се лекува напълно и винаги може да се активизира отново. А антитела има дори и да не си боледувал, важното е да са под определени стойности, което ще рече че хламидията е в контролируеми граници. Много пъти съм правила тестове за хламидия, винаги е имало антитела, въпреки че не бях имала никога инфекция.

# 9
  • Мнения: 394
А как разбра, че никога не си имала инфекция? Щом мъжът ти е имал, предполагам и ти си имала Sad Другото, което е, хламидийната инфекция протича при 70-80% от жените безсимптомно!  Naughty
А лекарите не се ли усъмниха, че причината за стерилитета може да е именно хламидията? При големи усложнения и дълго нелекуване, тя причинява именно това за жалост Sad

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Причината за стерилитета е мъжки фактор, хламидията няма пръст тука.  Laughing

Факт е че мъжът ми имаше, а аз не. При него ставаше въпрос за активизирала се инфекция следствие приема на много силен антибиотик, всичките му изследвания преди това все са били отрицателни. Изследвания правим редовно, налага се заради ин витро процедурите т.е. от около 3 години правя приблизително през 6 м изследвания, той по-рядко. А с него сме заедно от 9 години... 

# 11
  • Мнения: 394
Ясно Simple Smile Ами пожелавам ви искрено успех Simple Smile  Praynig

# 12
Жабче, не ми е приятно да ти го казвам, но май са те поизлъгали нещо. Това, че мъжът ти е хванал хламидии в резултат на срив на имунитета след употребата на антибиотик, е меко казано несериозно. Тия глупости за недоизлекувани инфекции, при които били останали "яйца" и те пък взели да се размножават изневиделица понеже някой бил пил антибиотик, може да ги измисли само гузен съпруг без елементарна медицинска грамотност или лекар, който се чуди какво да излъже съпругата на пациента си, понеже той го е помолил.

Ако мъжът ти до този момент не е имал хламидии и изведнъж ги е пипнал, начинът е само един, и ти като интелигентно момиче, мисля, че се досещаш какъв. Явно обаче не е било от теб, защото ти сама казваш, че кръвните ти изследвания показват много нисък титър - това пък означава, че някога си боледувала от хламидии, но си ги излекувала (напр. като си пила силен антибиотик по повод на друго заболяване; може изобщо да не си разбрала, че си имала хламидии ). Не е вярно, че всички хора имат антитела в кръвта си. Имат само тези, които са били болни от хламидии. Ако инфекцията е в активна фаза, титрите са много високи, след излекуването й силно намаляват, но стават до края на живота ти.

Рал ти е отговорил много грамотно от медицинска гледна точка на постингите, но ако все още се чудиш на кого да вярваш, иди при някой добър гинеколог и го питай как така спадналият имунитет "отключва" хламидиите и ще видиш, че ще си умре от смях. И най-вече отиди сама, защото ако отидеш със съпруга си и зададеш същия въпрос, докторът може да реши от деликатност да замаже нещата и да ти даде уклончив отговор.

# 13
  • Мнения: 4 784
Напълно подкрепям Лионесса. За втори път се лекувам от хламидия. Открих я, когато забременях. Нямах симптоми, просто реших да се изследвам по съвет на доктора. Тогава уж я бях излекувала, но ето че сега пак имам. Докторът ми, на който имам огромно доверие ми обясни най-вероятната причина и тя е тази, за която Лионесса намеква. И двата пъти с мъжа ми се лекуваме с антибиотици. Лечението и на двамата партньори е задължително. За жените най-сигурен е не кръвния тест, а вагиналния.

# 14
  • Мнения: 678
Искам и аз да се намеся, защото нещо всички сте откачили на тая тема--кой бил виновен и как се предавали тия пусти хламидии??? Naughty

Не нападайте така непознати жени и техните мъже, че гледай ти сте повлияли и някой някому е връчил призовката за развод! Whistling

Това, че хламидиите се предават само и единствено по полов път е ПЪЛНА ГЛУПОСТ! Joy
Вече в световен мащаб се счита, че това е възможно и от вана и от басейн и т.н.
За съжаление не можем да се опазим, защото в действителност всичко е индивидуална реакция на организма свързана именно с имунитета.
Лошото на съвременните болести е, че са причинени или заради нисък имунитет, или заради висок (така нар. автоимунни заболявания). ooooh!
Аз също съм с мъжа ми отдавна( 2001) и не сме имали други контакти, а хламидиите са налице! #Cussing out И понеже това е АБСОЛюТНАТА ИСТИНА, смятам че имам основание да мисля,  че не се предават само по полов път.
Другото което искам да Ви кажа е, че страшно много се спекулира с темата и всички НИЕ сме ужасно наплашени още преди да сме разбрали дали имаме усложнения.
Един хомеопат ми каза, че навремето никой не е говорил за хламидиите, а те  са си съществували. ВИНАГИ ги е имало. И тогава както каза той сме си раждали "хламидозни" деца и никой не се е притеснявал от това. А защо? Просто защото не са им ги завирали по този отвратителен и натрапчив начин! #Cussing out
Всичко разглеждано по този начин се оказва ,че е ОПАСНО! В днешно време според мен жените са толкова стресирани от какво ли не, че не забременяват от нерви. Не че няма физиологични причини, но стресът около това колко сме болни, недоволни и наплашени са причините, които трябва да се разглеждат и отстраняват, за да станем БЪДЕщИ РОДИТЕЛИ!!! bowuu

Общи условия

Активация на акаунт