Слинг или Кенгуру?

  • 13 024
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 385
Последен въпрос, извинявайте за спаменето - до каква вързаст може да се носи дете в слинг?
Дъщеря ми е на 6 месеца и се чудя дали изобщо има смисъл вече да купувам
carmell аз моя син още го нося в слинг-шал. Зависи колко е едро детето, за да не тежи на майката прекалено. Боби е 10 кг и на мен още не ми тежи много. Това ми е един вид тренировка Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 695
Последен въпрос, извинявайте за спаменето - до каква вързаст може да се носи дете в слинг?
Дъщеря ми е на 6 месеца и се чудя дали изобщо има смисъл вече да купувам
Моята е на 1 година и смятам още дълго да я нося в него. Супер удобно и независима се чувствам, мога да отида навсякъде с детето в слинга - в маршрутки, градски транспорт, магазини, .... - ставаме като един човек. Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 1 078
...и казват :"Горкото детенце!" Joy

Една жена дори ми каза,  "Дъщеря ми има два, но аз категорично й забраних да гиолзва и ги изхвърлих, ще се увреди гръбначния стълб на детето!"


Ти нинджата Филип носиш ли го в слингче. Аз на моята кротушка не съм й чула гласчето тези 4 месеца. Отдавам го на носенето и гушкането.
Нося го нинджата Mr. Green Писах по-горе, че си уших дебел слинг с подплата за зимата. После за пролетта ще си направя или шал или пак с халките, но лек Peace

Етотук се сгушихме вътре Grinning

# 33
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Определено съм за Слинга.Родих се откакто го имам.И на нея и е добре в него.

# 34
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
А че те глидат като извънземно е вярно.Ама какво ми пука?Нали детенце е добре?!

# 35
  • Мнения: 173
Babywearing

Погледнете тази статия

# 36
Благодаря ви момичета,
То май ще ми излезе почти същата цена да си взема плат и да дам да ми ушият и май по-добре да си поръчам.Сега мисля за цветове и материи, вие каква материя мислите ,че ще е подходяща за този сезон или по-добре ще е някаква универсална материя?

# 37
  • Мнения: 2 818
Виждам, че вече си решила дилемата, но и аз да дам гласа си за слинг  Peace Този, който ползвам сега е 6м тензух. Бял е и почва леко да ме дразни това и ще взема да го боядисам... За зимата е по-добре по-плътен, но така или иначе сме добре облечени и двамата...

# 38
  • София
  • Мнения: 1 078
Дали за зимата не е по-добре да се вземе полар или някакъв вълнен, но не боцкащ плат?

# 39
  • Мнения: 116
Ами зависи как точно ще го носиш. Аз обикновено си слагам слинг-а над тънко поло и след това обличам по-дебел полар и яке, които ги заципвам над слинг-а. Така и двамата сме облечени. За този начин не е необходимо слингът да е по-дебел (нашият е обикновено памучно трико и ни е добре). Така като отидем на гости Никола не се поти в слинг-а. Наскоро обаче видях една мама, която си беше сложила слинг-а над якето, та ако мислиш да си го слагаш над твоите дрехи,  може би е добра идея да е по-плътен. Wink

# 40
  • Мнения: 5 401
... до каква вързаст може да се носи дете в слинг?
Дъщеря ми е на 6 месеца и се чудя дали изобщо има смисъл вече да купувам

Може би зависи от модела на слинга, но общо взето знам, че може да се ползва до 15 кг. Моят човек е на почти 1,6 г., а тежи само 9400, така че ще си ползвам слинг още дълго!  Peace

... Наскоро обаче видях една мама, която си беше сложила слинг-а над якето, та ако мислиш да си го слагаш над твоите дрехи,  може би е добра идея да е по-плътен. Wink

Ние се носим точно така! Детето е достатъчно облечено, както и аз, затова не виждам смисъл от по-плътен плат. Моят слинг е от обикновено трико и го ползвам като всесезонен.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 078
И ние се носим отвън, ама моя е малък още и си уших доста топличек слинг. Ама го писах по-горе...

# 42
  • Мнения: 798
Здравей!
Гласувам с две ръце за слинг! Освен, че това е по-удобно за детето, определено е по-удобно и за мама. Аз пробвах и двете. и в крайна сметка кенгуруто ни остана само когато тате го носи. Но вече, когато юнакът наближи 10 кг. кенгурото се скъса и до там. А в момента на почти 15 кг слинга е безотказен и ми е ужасно полезен, когато на връщане от разходка детето се измори и ако само го гушна кръста ме заболява. А със слинга и ръцете са ми свободни и не се усеща тежестта толкова.
АЗ ползвам слинг от тук: http://bebe.to/sling/sling.html

# 43
Благодаря,
Този последният сайт не го бях виждала, много ми харесаха моделите и ще си поръчам оттам.Ама май ще си поръчам и едно шалче Wink

# 44
  • Мнения: 50
Моето момиченце предпочита слинг шала. Заспива по-лесно в него, седи повече там. Когато го връзвам толкова се радва, че ми се струва, че чак ще литне от радост.

В леглото си денем спи максимум по 15 минути, а в слинга може да откара и до 3 часа непробудно. Ние често ходим с нея на гости. Седи си с нас на масата с в слинга. Иначе се изнервя от непознатото място

На мен ми е по-удобно, защото се кръстосва на гърба, и тежестта се разпределя по-добре. Когато я нося с този с халките (той действително се слага по-лесно), ми дотежава, което досега не ми се е случило с шала.

И някак си не мога да я събера в този с халките, струва ми се че виси. Иначе изглежда доста по-красиво


Предполагам, че като порасне тази тежест ще се усеща повече.

Моят съвет е който се чуди да си вземе и от двата. Но за кенгуру да не си дава парите.

Само дето хората по улиците те гледат като извънземно.

Наистина сте по-компетентни от мен,но като гледам слинга и кенгуруту,мисля че по-добре за бебето би било ако е с кенгуру,защото гръбчето му стои изправено,а нали най-важното е детето да е добре и аз мислех да си взема кенгуру , но като гледам какви отзиви има...  newsm78 имам още няколко месеца да помисля

Общи условия

Активация на акаунт