Малко коремче

  • 2 541
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте.
В 32 ра седмица съм , а имам малък корем. В момента съм в Канада и докторът каза, че беба е по -мъничка за "възрастта" си. Показателите са и добри. То и аз не съм много голяма . По принцип съм 1.60 50 кг. За бременността до сега съм качила 8 кг. А си хапвам - плодове , зеленчуци, не се лишавам от нищо. А когато съм навлечена с дрехи не ми личи. Във влака не ми правят място даже. Ужас....
Решила съм да раждам с епидурал- какво ще кажете?

# 1
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Привет.
корема и килограмите не са показател. Аз от самото начало съм с голям корем, но имам приятелка, която в 9-ти месец беше с много малък корем и не роди малко бебе.

# 2
  • Мнения: X
аз като теб също се тревожа!сега съм в 9месец и тежа 51кг.,качих само 6кг.,всичко ям,а бебето на размери по малко Cryи коремчето ми е малко!доктора казва че с моите размери да не чакам голямо бебе,но все пак.. Praynig

# 3
  • Мнения: 307
Не се притеснявай,аз отидох да раждам сина си 56 кг(висока съм 158 см и тежах 48 кг преди да забременея),качих 8 кг за цялата бременност.Родих 2 дни след термин и бебчо беше 2800 и 46 см,дребосъче,но много оформено и здравичко,което е най-важно PeaceПосле бързо наддаде и сега е над 15 кг и 98 см. Simple SmileСестричката ,която чакаме засега също се очертава да е дребосъче(качила съм 6 кг досега тази бременност),но никак не се притеснявам,важното е да са здравички,бързо наваксват теглото Hug

# 4
  • Мнения: 51
Момичета, това е токова индивидуално, всичко зависи от мускулатурата на корема.
В нашта фирма сме три бременни, моят корем е остър и тесен, огромен е, но напред, настрани е тесен.
Другото момиче е с близнаци и има много малък корем в сравнение с третото, което е в по-малки месеци с едно бебе, уж е по-слаба, пък корема е по-голям.
Така че излишно е да търсите норми в това, някои качват много кила и раждат котета по едвам достигнали 2 кг.
Други не наддават и раждат големи бебета - важното е да е здраво... Hug

# 5
Благодаря за успокоението на всички. Терминът наближава - на 6 -ти февруари. А з съм сама с мъжа ми в чужбина. Нито баби, нито лели - Господ да ми е на помощ. Ще се оправяме някак си. Важното е бебето и аз да сме живи и здрави, пък все ще изкараме някак. На всички, които още не са родили пожелавам успех и здрави бебета.

# 6
  • Мнения: 5 940
Коремът ми никак не беше голям,  а родих бебе 4.100.

# 7
  • Мнения: X
Големината на корема зависи от физиологическите особености на структурата. Аз съм с тесен таз, 152см. и имам голям корем от началото, което не значи, че ще родиш голямо бебе. Дъщеря ми се роди точно 3кг. С втората бременност корема ми е още по-щръкнал. Да ти кажа не е най-прекрасното нещо корема да ти е голям, защото тежи ужасно.

# 8
  • Мнения: 493
Коремът не е особен показател NaughtyАз имах огромен корем и бебо се роди 3.360.Всички ме питаха дали чакам близнаци Laughing

# 9
  • Мнения: 554
Малкото коремче не е гаранция за малко бебенце, не се притеснявай. Леко раждане и едно сладко бебче Peace

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И аз бях като теб (с твоите мерки), само едно малко коремче, а Ники се роди 3.600кг

# 11
  • Мнения: 473
Не се притеснявай, че ти е малко коремчето. За бебето е най-важно да е доносено. Може да тежи 2 кг, но е хубаво да се износи до края на 9 месец.

# 12
  • Мнения: 179
Аз и през трите бременности,бях с малък корем,до 8 месец по4ти не ми ли4е6е 4е сам бременна.Не се притеснявай и скоро да гу6ка6 едно сладко беб4е  ylinfant

# 13
  • Мнения: 146
Големината на корема изцяло зависи от разположението на матката и от това как е разположен бебока. В никакъв случай не е повод за притеснение.

# 14
  • Мнения: 3 092
Аз не разбрах от какво точно се притесняваш ... нали бебето е добре !  Grinning
А за отстъпването на място , на някой и с големи кореми не го правят  Blush слава Богу че са малко този тип хора .

# 15
  • Мнения: 1 098
Аз също бях с малък корем. Синът ми се роди 3350. Препоръчвам ти с епидурал Peace

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 238
И аз бях с малко коремче,преди да забременея бях 42кг. висока 152,много тесен таз отидох да раждам 52кг.Даже хора които ме виждаха всеки ден не можеха да заподозрат че съм бременна до средата на 5-я месец,а бременеех лятото.Бебка си вървеше мъничка,родих 2 дни след термин бабка 2850 и 49 см,малка,но здрава и оформенка,сега расте много бързо,на месец и половина беше 4.700.
Не винаги малкия корем е индикация за малко бебе,но дори да е мъничко щом е износено почти до термин,не е проблем.Все пак най важното е да е здравичко.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
както са ти казали майчетата корема не показател за кг. на бебето, аз съм висока 1.60 бях 56кг. наддадох 12кг. за цялата бременност, корема ми не беше особено голям, а родих бебе 3.950 и 52см  Mr. Green
леко бременеене и успех на финала

# 18
  • Мнения: 750
Не се притеснявай, аз и през двете си бременности имах много малък корем, до последно, когато отивах да раждам някои не знаеха, че съм бременна Simple Smile, а бебетата се родиха 3000 гр, 51 см - напълно нормално телосложение. Така че коремът не е показател!
Лека бремнноси и безпроблеммно раждане Simple Smile

# 19
  • Мнения: 351
Аз също бях с малък корем а родих бебе 3700!Доктора казваше че големината на корема ми не значи че ще имам малко бебе,защото и аз като теб се притеснявах.
Леко раждане и едно здраво бебче ти желая! Grinning

# 20
  • Мнения: 728
След като ти си мъничка как искаш бебето да е голямо? Каквато е маминка, такова е и бебчето в повечето случаи. Аз също бях с малък корем / само с дна топчица отпред/ пък си родих бебе 48 см и 2,750 кг. Не се притеснявай, нали са му добри показателите Hug, значи всичко си е наред  bouquet

# 21
  • Мнения: 636
Здравейте.
В 32 ра седмица съм , а имам малък корем. В момента съм в Канада и докторът каза, че беба е по -мъничка за "възрастта" си. Показателите са и добри. То и аз не съм много голяма . По принцип съм 1.60 50 кг. За бременността до сега съм качила 8 кг. А си хапвам - плодове , зеленчуци, не се лишавам от нищо. А когато съм навлечена с дрехи не ми личи. Във влака не ми правят място даже. Ужас....
Решила съм да раждам с епидурал- какво ще кажете?
И моят корем беше много малък. Като отидох да раждам, анестезиоложката ме попита къде ми е корема Joy. Бях качила 7кг., като започнах от 48. Бебчето беше малко - 2,560кг. и 46см. Непрекъснато ми казваха, че се развива с 1-2 седмици по-назад, но накрая всичко беше ок. Не се притеснявай излишно и се наслаждавай на бременността Hug.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Малкото коремче не е гаранция за малко бебенце, не се притеснявай. Леко раждане и едно сладко бебче Peace
Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
Здравей,
аз също имах много малък корем - пролича ми в 7-ми месец, че съм бременна, до раждането си останах с малък корем, качих общо 6кг. Имах и родих едро бебе  Grinning
За епидуралната - аз лично се ужасявам от нея, раждах нормално и без. Ако пак раждам - пак така ще е. Но ако имаш желание - ползвай я. Леко раждане  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 44 017
Ами....всъщност какъв е проблема и въпроса като цяло....???? Нали показателите са ок...
Може 9 месец да дръпне  повече...а и както казваш ти самата не си едра мома...
И аз качих за цялата бременност 12 кг, е личеше ми на края, не мога да се оплача, но сравнение с другите бременни изглеждах като в7 месец, а не преносваща....радвай се, че не си станала огромна кат хипопотам Wink
А и е много вероятно и самото ти раждане да мине доста по-леко Wink

За епидурала - както ще си по-спокойна...лично аз съм против и също като Блонди се ужасявам от нея (и от секциото също и от всякакви други намеси по време на раждането)...но важното е да си спокойна и да се справиш Wink

# 25
  • Мнения: 257
аз като теб също се тревожа!сега съм в 9месец и тежа 51кг.,качих само 6кг.,всичко ям,а бебето на размери по малко Cryи коремчето ми е малко!доктора казва че с моите размери да не чакам голямо бебе,но все пак.. Praynig
И моя корем не беще много голям а бебчо се роди 3800 и да ви кажа няма зор бебока да е толкова голям ако е над 2500 няма проблем.Моя "мъник"така ме беше разкъсал че след раждането лежах 11 часа на магарето докато ме закърпят Shockedи със зор и 3 банки кръв ме спасиха Cry
Ако не е много голямо по добре за вас,то после ще си натдаде Mr. Green

# 26
Не се притеснявай и аз имах много малък корем и качих само 6 кг . Доколкото знам големината на корема зависи от това как е разположен плодът.Пък и те на консултациите ще следят непрекъснато дали расте плодът така че не се притеснявай

# 27
  • Мнения: 233
Много се радвам, че намерих тази темичка (всъщност една приятелка я намери и ми я прати)! Много се успокоих, след като прочетох всички постове. Аз съм в средата някъде на бременността и може да се каже, че сутрин нямам почти никакво коремче, някакво съвсем мъничко е. А пък, като си сложа дрехи, никой не забелязва. Иначе, последно преди 2 седмици, на прегледа, УЗ показа, че бебето е 17 см!! Аз малко се учудих, къде се побира това бебе, но явно си има къде, че и доста течност виждах да има наоколо!

Аз лично не съм заритала да имам голям корем, защото знам, че последните месеци доста тежи, а моето малко кръстче не знам дали ще може да го издържи! Нека бебето да расте и да е здраво - за мен това е най-важното!

Забравих само да кажа, че съм 158 см висока и като забременях, бях 41 кг. Сега след 19 седмици, съм 41.5 кг... Но, в началото свалих 2, така че първо трябваше да наваксвам изгубените.

# 28
  • Мнения: 9 973
и аз така-2.250кг. родих-корем в  5-я месец............но до последния ден се събирах на 3 ката,та ми се чудеше всичко живо

# 29
  • Мнения: 65
sheba, това че си сама има и предимства, вярвай ми зная го от опит  Laughing

Очаквам второ дете и този път в сравнение с първия корема ми е доста по-голям.Оказа се обаче, че и бебето ми е доста голямо за "възрастта" си (даже ми предложиха да ми преместят термина с 2 седмици, но пък и не значело че бебето ще остане наистина така голямо до раждането си).
Та, не се притеснявай излишно.  Peace Слушай лекарите и им се доверявай!
Good luck!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт